Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  tablica

  Nowy rok szkolny się zaczyna,
  Już czeka szkoła i koledzy,
  I w książkach zasób nowej wiedzy
                                       Jan Brzechwa

  Rok szkolny 2016/2017 rozpoczął się Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

  Później uczniowie klas IV – VI spotkali się w szkole. Pan dyrektor, Wojciech Serwin, serdecznie przywitał wszystkich zebranych, nawiązał do minionych wakacji, a także do nowych wyzwań w rozpoczynającym się roku szkolnym. Odczytał również list Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

  Następnie odbyła się uroczysta akademia dla uczniów kl. I – III. Tym razem głos zabrała pani wicedyrektor - Jolanta Gawron. W swoim wystąpieniu zwróciła się do uczniów, grona pedagogicznego, rodziców. Szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów.

  Podczas obu spotkań uczniowie, przygotowani przez p. M. Zarembę, przypomnieli o 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Słowami wierszy ukazali tragizm tamtych lat, zaapelowali o pamięć. Na zakończenie zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym znalazły się wiersze o minionych wakacjach i humorystyczne teksty o szkole. Piosenki zaśpiewały uczennice p. R. Góry. Dekorację przygotowały: p. M.Szymczyk, p. M. Kępczyński, p. L. Tokarska, p. Beata Tracz, p. H. Maciejewska-Szwed

  Wszystkie dzieci spotkały się także ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Uczniowie wrócili po wakacjach wypoczęci, radośni, pełni wrażeń. Rozpoczną nową przygodę, tym razem z nauką - „znów dni popłyną pracowite nad książką szkolną, nad zeszytem”. Będzie to też czas na spotkania z rówieśnikami, szkolne wyprawy, odkrywanie siebie, realizację marzeń.

  policja16 września 2016 r., uczniowie klas I i II uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Głównym tematem spotkania było „Bezpieczeństwo dzieci na drodze”.

  Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Zostali uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznymi na drodze. Do tego celu służą elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali dużo pytań. Podczas spotkania policjanci zaprezentowali akcesoria potrzebne policji drogowej w codziennej pracy.

  Na zakończenie spotkania uczniowie przeszli na boisko szkolne, gdzie czekała na nich niespodzianka - radiowóz policyjny na sygnale i policjanci na motorach. Najwięcej ciekawości wzbudziło wnętrze policyjnego radiowozu, do którego można było wsiąść i uruchomić sygnał dźwiękowy.

  Spotkanie to było ciekawą formą zdobywania i utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze.

  2016 rok został ogłoszony Rokiem Sienkiewiczowskim w związku z 100 rocznicą śmierci wybitnego pisarza Henryka Sienkiewicza oraz 170 rocznicą jego urodzin rok 2016. Jedna z ostrowieckich szkół podstawowych (PSP nr7) w dniu 16 wrześni 2016 r. zorganizowała paradę, na której nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Po głównych uroczystościach na Rynku udaliśmy się -oczywiście - ulicą Henryka Sienkiewicza do Parku Miejskiego. Na scenie Amfiteatru odbywały się konkursy, liczne wystąpienia; mieliśmy okazję posłuchać anegdot prawnuczki samego Henryka Sienkiewicza - pani Anny Dziewanowskiej. Zabawa była przednia.

  Poniżej fotorelacja z tego barwnego wydarzenia.

  ofertowe1"EKO OSTROWIEC'" to kampania edukacyjno-informacyjna dotycząca zapobiegania powstawaniu odpadów i właściwego postepowania z nimi.

  13 września klasy drugie i trzecie naszej szkoły uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym "Zielony Kopciuszek''. Kino Etiuda zgromadziło liczną grupę uczniów w ramach projektu "EKO OSTROWIEC". Był to spektakl poruszający tematykę segregacji odpadów. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie oparte na ciekawym scenariuszu i bajkowej muzyce. Spektakl opatrzony był barwną scenografią i kostiumami. Dzięki formie scenicznej, jaką jest widowisko interaktywne, dzieci angażowane są w różnorodne zadania i uczą się poprzez zabawę.

  20 i 21 września 2016 r. odbyły się zajęcia z pracownikami Straży Miejskiej, w których uczestniczyli uczniowie klas I –III wraz z wychowawcami. Warsztaty odbyły się pn.: "Zapamiętaj obcego". Uczestnicy zostali wyposażeni w niezbędną wiedzę na ww. wymieniony temat. P. M. Sitarski starał się odpowiedzieć na każde zadane pytanie. Mamy nadzieję, że uczniowie przemyślą uzyskane informacje i będą je stosować w życiu.

  22 wrzesnia 2016 roku klasa III f uczestniczyła w wystawie rzeźbiarzy zakopiańskich "Od Kenara". Biuro Wystaw Artystycznych zaprezentowało twórczość rzeźbiarską artystów spod Giewontu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli równiez w ciekawych warsztatach w czasie których poznali właściwosci gliny. Wykonali ciekawe prace, które tworzą wystawkę klasową.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Please publish modules in offcanvas position.