Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Czerwiec

  23 czerwca o godz. 10.30 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 młodszej grupy wiekowej z udziałem dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów i rodziców. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Małego Samorządziku przygotowani przez panią Lucynę Wiśniewską i panią Jadwigę Orłowską. Pani wicedyrektor, Jolanta Gawron, podsumowała całoroczną pracę uczniów klas I – III, przedstawiła osiągnięcia dzieci w konkursach i zawodach, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym. Na końcu swojego wystąpienia podziękowała za włożony trud i wysiłek oraz  życzyła bezpiecznego wypoczynku. Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy II d przygotowanych pod kierunkiem pani Joanny Zybury.  Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce wakacyjnej, przypomniały rady dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Po zakończeniu uroczystości odbyły się spotkania  z wychowawcami w salach.

  Na wakacje ruszać czas!

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 dla klas IV – VI rozpoczęła się w murach PSP nr 5 – w dużej sali gimnastycznej, która dzięki dekoracjom nabrała odświętnego charakteru. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, został odśpiewany hymn.

  Pan dyrektor, Wojciech Serwin, przywitał serdecznie wszystkich zebranych. Podziękował za czas wytężonej pracy, przeczytał życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, mówił o bezpiecznym zachowaniu podczas wakacji. Przypomniał także największe osiągnięcia uczniów w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Pogratulował sukcesów, życzył pomyślności w dalszych poczynaniach.

  Następnie został zaprezentowany program artystyczny. Najpierw wysłuchaliśmy recytacji kilku utworów poetyckich. Pierwszy nawiązywał do nauki, zdobywania wiedzy, wartości, którym człowiek powinien być wierny. Następne przywoływały już klimat wakacyjnego czasu – ciekawych miejsc, niezwykłych przygód, beztroski i swobody. Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętnościami taneczne i wokalne.

  Po zakończonej uroczystości nastąpiły spotkania w klasach. A później … wszyscy wyruszyli na upragnione wakacje!

  Za część artystyczną byli odpowiedzialni: p. Mirosława Zaremba, p. D. Dziubek oraz p. Ryszard Góra. O piękną dekorację zadbały: p. Marzena Szymczyk, p. Paulina Jankowska, p. Małgorzata Czaja, p. Anna Rożek, p. Justyna Walczak, p. Beata Dąbrowska, p. L. Tokarska.

  23 czerwca 2017 r. wieńczy rok szkolny 2016/2017. Tego dnia o godzinie 8.00 rano mury Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wypełniły się uczniami PSP nr 5 wraz z rodzicami, dziadkami i nauczycielami. Wszystkich przybyłych od ołtarza powitał kustosz sanktuarium ks. Andrzej Barzycki, który polecał intencje dziękczynną za zakończony rok wytężonej pracy uczniów, ich nauczycieli, katechetów i wychowawców. Życzył udanego wypoczynku. Nawiązując do uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego, które przypadło w dniu rozpoczęcia wakacji, ksiądz proboszcz mówił o niesieniu miłosierdzia od najmłodszych lat i ofiarowaniu swego serca, miłości potrzebującym pomocy, chorym, samotnym, czekającym na nasze odwiedziny. Mówił, żeby nie zapominać na wakacjach o modlitwie, o niedzielnej Eucharystii i dawaniu pięknego świadectwa przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła.

  Uczniów, którzy czytali podczas Mszy Świętej, przygotowała p. Barbara Gadkowska a oprawę wokalno – instrumentalną  p. Danuta Wiśniewska.

  7 czerwca klasy 3b i 3e udały się na wycieczkę autokarową do "Szkoły Wrażliwości” w Kapkazach. Czekało tu na dzieci wiele atrakcji:

  • przedstawienie pt.”Bajka o diable i Babie” grane na scenie w stodole,
  • warsztaty ceramiczne „Gliniane cudoki”- lepienie figurek zwierząt i owadów z gliny plastycznej,
  • Zagroda Świętokrzyska – wyrób i wypiek podpłomyków, prezentacja wyrobu i degustacja białego sera, kontakt  ze zwierzętami gospodarskimi, poczęstunek (kompot i oponki),
  • spotkanie z zielarką – rozpoznawanie roślin jadalnych dziko rosnących, zbieranie ziół do woreczków zapachowych i sporządzanie naparu ziołowego, zabawa w plenerze,
  • wizyta w stadninie koni "Manoah,”
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek.

  Z wycieczki dzieci wróciły "naładowane” pozytywną energią i pełne wrażeń.

  Ogromnym sukcesem dla uczennic PSP nr 5 zakończył się finał wojewódzki w trójboju lekkoatletycznym klas czwartych, który odbył się w Rytwianach w dniu 20 czerwca 2017 roku. Drużyna PSP nr 5 wywalczyła I miejsce zdobywając 708 pkt, drugie miejsce zajęła drużyna PSP nr 33 Kielce, trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Czajkowa. W zawodach startowało 12 drużyn.Zespół PSP nr 5 wystąpił w składzie: Kamila Rycombel, Maja Zawolik, Alicja Sołtykiewicz, Maja Barańska, Oliwia Osojca, Aleksandra Maj. Ponadto Kamila Rycombel zajęła II miejsce w punktacji indywidualnej uzyskując 165 pkt., a Maja Zawolik uplasowała się na miejscu szóstym z wynikiem 145 pkt. Do zawodów uczennice przygotowali: Janusz Ozdoba i Michał Kępczyński.

  Wielkie gratulacje!, to kolejny sukces lekkoatletyczny uczniów PSP nr 5 w tym roku szkolnym, tym bardziej że po raz pierwszy tego typu zawody wygrała drużyna z Ostrowca.

  1 czerwca 2017 r. uczniowie klas 3b i 3e zostali zaproszeni do udziału w warsztatach ogrodniczych. Wraz ze swoimi wychowawczyniami, p. Jolantą Cieślak i p. Joanną Zagozdon, udali się do Centrum Ogrodniczego „Medax.” Czekało tu na dzieci wiele atrakcji. Na początku poznały wiele ciekawych roślin znajdujących się w sprzedaży. Dowiedziały się, jakie wiosenne prace odbywają się w ogrodach. Warsztaty ogrodnicze składały się z dwóch części. Najpierw sadziły nasiona fasoli w doniczkach przygotowanych przez pracowników „Medaxu.” Potem przesadzały krzewy tuj do większych pojemników.

  Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały słodkie upominki z okazji Dnia Dziecka oraz doniczki z młodymi tujami.

  W dobrych humorach i z nową porcją wiedzy wróciliśmy do szkoły.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Please publish modules in offcanvas position.