Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Czerwiec

  17 czerwca w Rytwianach odbyły się Finał Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci w Trójboju lekkoatletycznym rocznik 2008 i młodsi (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową). W drużynie PSP 5 wystąpili: Dominik Wnuk kl. V e, Kamil Kubacki kl. V b, Oliwier Mazur kl. V b, Mikołaj Bednarski kl. V d, Piotr Czajkowski kl. V d. Po bardzo zaciętej rywalizacji Nasi chłopcy wywalczyli drugie miejsce uzyskując 438 pkt. W punktacji indywidualnej Dominik Wnuk kl. V e uplasował się na trzecim miejscu!
  Ogromne Gratulacje !!!
  Opiekunem drużyny jest p. Janusz Ozdoba.

  14 czerwca w Sandomierzu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce rocznik 2006 – 2007 oraz 2008 i młodsi. Po raz kolejny bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły tym razem zdobywając trzy medale:
  Pierwsze miejsce wywalczył Dominik Wnuk kl. V e (2008 r.) w skoku w dal z wynikiem 4,35m, Drugie miejsca w zdobyli: Bartosz Kowalski kl. V a (2007 r.) w skoku w dal wynikiem 4,78m oraz Dominik Wnuk .V e (2008r ) w biegu na 60 m wynikiem 9,09s. Naszą Szkołę reprezentowali również : Alicja Mołodowiec kl. IV d, Kamil Kubacki kl. V b, Oliwier Mazur kl. V b, Julia Nawodzińska kl. V b, Maja Rafalska kl. V b, Oliwia Kubik kl. VI a, Karolina Perchel kl. VI a, Konrad Nowocień kl. V zajmując miejsca tuż za podium.Uczniowie zostali przygotowani przez p. Janusza Ozdobę.
  Gratulujemy !!! naszym sportowcom.

  Ostatni w tym roku szkolnym Dzień Dobrego Słowa upłynął nam w tematyce wakacyjnej. Było słonecznie i morsko. Koło polonistyczne „Kajet” przygotowało przy szkolnym wejściu wakacyjne akwarium z dobrymi słowami. W wodzie oprócz ryb i syrenek pływały dobre słowa w obcym języku, które na pewno przydadzą się dzieciom podczas wakacyjnych podróży. Tradycyjnie były też kupony z dobrymi słowami i wakacyjna gazetka.

  plak 12 maxW dniach 4 – 6 czerwca 2019 r. Martyna Cieśla z kl. V a pod opieką p. Danuty Wiśniewskiej uczestniczyła w warsztatach wokalnych i 12. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” pod honorowy patronatem Małżonki Prezydenta RP - Agaty Kornhauser-Dudy.

  Aby Martyna, mogła wziąć udział w tym przedsięwzięciu zostało wysłane zgłoszenie zawierające opis jej dorobku artystycznego i nagranie filmowe występu wokalnego. Jurorzy, na czele z Markiem Piekarczykiem, po wnikliwej analizie zakwalifikowało 25 zdrowych dzieci i 25 z niepełnosprawnościami z Polski, Niemiec, Czech, Rumunii i Litwy, tworząc z nich duety integracyjne. Uczestnicy po przyjeździe do Bochni, poznali się podczas dwudniowych warsztatów, które prowadziły gwiazdy muzyki polskiej oraz ćwiczyli utwory, które później prezentowali podczas konkursu. Młodzi ludzie uczyli się tolerancji, pokory, pokonywania wszelkich barier, odwagi wyjścia na scenę i prezentowania swoich umiejętności. Młodzież zawstydzało myślenie o swoich problemach i zmęczeniu, kiedy widziała upór i siłę walki osób z niepełnosprawnościami.

  W tym roku warsztaty wokalne prowadzili artyści: Ania Rusowicz, Ola Królik, Alicja Węgorzewska, Halina Mlynkova, Tadeusz Woźniak, Kolja Koglin, Deryl Strodes i Maurycy Polaski.
  Duet Maryny wraz z Andżeliką z Niska należał do grupy śpiewaczki operowej - Alicji Węgorzewskiej. To wspaniała artystka, która przez wiele godzin dziennie była do dyspozycji swych podopiecznych.

  6 czerwca główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo Sportowa, gdzie po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy przy akompaniamencie orkiestry, zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych podczas przesłuchań konkursowych.

  Jury miało bardzo trudne zadanie. Piękny śpiew dostarczał wszystkim słuchaczom wzruszeń i łez. W rezultacie wyróżniono najmłodszych artystów, III-go i II-go miejsca nie przyznano a nagrodzono I miejscem małe dzieci. GRAND PRIX otrzymał młodzieżowy integracyjny duet muzyczny.

  Uroczystość zakończyła się krótkim koncertem przygotowanym przez jury.

   

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...