Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Promujemy talenty

  Koncert z okazji Dnia Dziecka „DZIECI – DZIECIOM”

  Praca w naszej szkole od wielu lat ukierunkowana jest na rozwijanie zdolności i talentów każdego ucznia. Efektem tego są osiągane przez uczniów sukcesy w konkursach przedmiotowych, sportowych i występach artystycznych. David Lewis stwierdził: „Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją i zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym. Trzeba stworzyć mu możliwości ich maksymalnego rozwoju”.

  Kierując się tym stwierdzeniem dążymy do tego, aby wszystkie dzieci, miały możliwość rozwijania zainteresowań i odkrywania swoich pasji.

  4 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole koncert z okazji Dnia Dziecka - „Dzieci – Dzieciom”, w ramach projektu: Promujemy talenty. Pokazał on, że nasi uczniowie rozwijają swoje zdolności i pasje muzyczne, wokalne i taneczne również poza murami szkoły, uczęszczając do szkół muzycznych i klubów taneczno - gimnastycznych. Podczas koncertu zaprezentowały się zespoły: „Radosne Słoneczka” uczniowie z klas drugich i trzecich – pod opieką p. B. Nizielskiej i p. W. Ostatek oraz ”J. Team” uczniowie z klasy III b – pod opieką p. J. Orłowskiej. Na instrumentach zagrali: Olaf Jurkowski z kl. III e - uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, Marcel Langner- gitara z kl. II b, Mikołaj Polak, z kl. V a- uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, Klaudia Górska, z kl. IV e - uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, Bartosz Król, z kl. V a - uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, Michał Sienniak, z kl. III a - uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie saksofonu i Gabriel Pocheć z kl. III d, który ćwiczy grę na pianinie pod kierunkiem p. D. Jurkowskiego.

  Śpiewały również podopieczne p. R. Góry: Zuzanna Jedlikowska, Amelia Kaczmarska, Maja Waliszewska, Alicja Sołtykiewicz, Natalia Majewska i Marcelina Górska.

  W układzie taneczno - gimnastycznym zaprezentowały się trzy uczennice: Blanka Walczyk z kl. III g- Ostrowiecki Klub Sportowy Blac & White, Weronika Warelis również z kl. III g - Jazzmin Dance Group oraz Kamila Rycombel z kl. V a - Ostrowiecki Klub Sportowy Blac & White.

  Koordynatorem koncertu był Mały Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Lucyny Wiśniewskiej i Jadwigi Orłowskiej, a prowadzili go uczniowie klasy III e: Zofia Walczak i Mikołaj Jedlikowski oraz Julia Opałka z kl. VI d .

  Wszyscy występujący dostali drobne upominki ufundowane przez wicedyrektora szkoły- panią Annę Barańską.

  Gratulujemy młodym artystom pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...