Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Wycieczka do Kurozwęk

  11 czerwca 2018 roku uczniowie klas 1d, 1c i 3h wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami (Anna Gawron, Paulina Jankowska, Jolanta Gawron, Danuta Wiśniewska, Anna Zychnowska) uczestniczyli w wycieczce do Kurozwęk.
  Celem wyjazdu było zwiedzenie pięknego pałacu z XV., poznanie jego historii, obejrzenie lochów pełnych tajemnic. Wnętrza kurozwęckiego pałacu pokazał pan przewodnik, który zapoznał dzieci z jego historią oraz zamieszkujących go rodów. Wrażenie zrobiła na wszystkich sala balowa, salony, taras widokowy, krużganki i XVIII w. kaplica, jak również dziedziniec i muzeum -„Skarby i pamiątki rodu Popielów oraz obrazy Józefa Czapskiego”. Chwilkę ,,grozy’’ przeżyły dziewczynki w czasie zwiedzania lochów, słuchając bajek i legend. W piwnicach pałacu zorganizowana została salka muzealna, w której obejrzeć można było reprodukcje broni rycerskiej oraz zabytki znalezione podczas prowadzonego od 2000 roku odgruzowywania i porządkowania piwnic zamkowych.
  Główną i największą atrakcją wycieczki było safari bizon. Kraina bizonów rozciąga się tuż za pałacem. Bizony do Kurozwęk zostały sprowadzone z Belgii w 2000 roku przez Marcina Popiela. Każdego roku wiosną można zobaczyć na łąkach za pałacem malutkie bizonięta. Wszystkich bardzo zaciekawiło oglądanie zwierząt z bliska podczas wycieczki wozem „safari bizon”, który wjeżdża na łąki pomiędzy bizony.

  Dużo radości dostarczył dzieciom plac zabaw oraz wstęp do mini zoo, w którym obejrzały lamy, osły, króliki, szopa, świętojańskie owieczki, strusia, kozy, świnki wietnamskie, dziki, kucyki oraz różne gatunki ptactwa.
  Pod koniec wycieczki każdy mógł się posilić, zjadając pyszna kiełbaskę z grilla.
  W dobrych humorach, z pamiątkami dla bliskich, pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę wróciliśmy do domu.

  Pod koniec wycieczki każdy mógł się posilić, zjadając pyszną kiełbaskę z grilla. dzień wycieczka nasza powoli dobiegała końca. W dobrych humorach, z pamiątkami dla bliskich, pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę wróciliśmy do domu.

  Kurozwęki to malowniczo położony zakątek, będący znakomitym miejscem zarówno do spokojnych spacerów, jak i do przeżycia wielu ciekawych przygód. Obecny właściciel po odkupieniu rodzinnego majątku z rąk państwa, sprowadził do Kurozwęk stado bizonów i postanowił stworzyć tu wiele wyjątkowych atrakcji dla turystów.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...