Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Grudzień

   

  sm6 grudnia 2016 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Tegoroczna zbiórka odbywała się na rzecz podopiecznych Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz potrzebujących dzieci. Uczestnikami akcji były dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 12, 15, 19, Niepublicznego Żłobka i Przedszkola "Pajacyk " oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

  W okresie od 21 listopada do 6 grudnia 2016 r. uczniowie i przedszkolaki zbierały kisiele, budynie, galaretki oraz biszkopty na rzecz podopiecznych Domu Ulgi w Cierpieniu, zaś słodycze dla potrzebujących dzieci. Aby uwrażliwić dzieci na los osób potrzebujących i propagować ideę dzielenia się z innymi, na lekcjach religii uczniowie oglądali prezentacje multimedialne o życiu i działalności Św. Mikołaja, a także o hospicjum i funkcjonującym tam oddziale dla dzieci niepełnosprawnych. Ponadto w ramach lekcji języka angielskiego przeprowadzone zostały lekcje kulturoznawcze poświęcone tradycjom związanym ze Świętym Mikołajem w krajach anglojęzycznych.

  Na podsumowanie akcji zaproszeni zostali dyrektorzy placówek biorących udział w akcji oraz dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II ksiądz Paweł Anioł.
  Zaproszeni goście na początku udali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem zorganizowanym przez dyrektora PSP nr 5 Wojciecha Serwina, a następnie obejrzeli przedstawienie mikołajkowe przygotowane przez uczniów klasy VI b oraz dziewczęta ze scholi "Promyki Pana Jezusa". Na scenie nie zabrakło Świętego Mikołaja, który podziękował serdecznie za hojność i otwarte serca na osoby potrzebujące i przekazał zbierane podczas akcji produkty dyrektorowi Domu Ulgi w Cierpieniu Księdzu Pawłowi Aniołowi.

  Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą z Mikołajem, po której wszyscy uczestnicy akcji otrzymali słodkie upominki ufundowane przez dyrektora PSP nr 5 Wojciecha Serwina.

  Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w akcję, która pomoże z uśmiechem i radością przeżyć tegoroczne święta.

  Organizatorzy: M. Czaja, B. Dąbrowska, B. Gadkowska, A. Rożek, M. Szymczyk, L. Tokarska, J. Walczak, D. Wiśniewska.

  Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich szczególny okres. To czas radości, prezentów i spotkań przy stole w rodzinnym gronie. Nie dla wszystkich jednak święta są radosne. Dla Polaków, żyjących na Wschodnich Kresach, to czas wspomnień i tęsknoty za ojczystą ziemią. Mając to na względzie, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji: „Rodacy bohaterom – karty świąteczne dla Kresowych”. Uczniowie włożyli dużo zaangażowania w wykonanie kartek – każda z nich ma swój niepowtarzalny urok. Wykonane zostały wieloma technikami, z wykorzystaniem przeróżnych materiałów, a do każdej wpisane zostały świąteczne życzenia. Tworzenie kartek było dla uczniów nie tylko okazją do wykazania się umiejętnościami artystycznymi, ale również przypomnieniem, że poza granicami naszego kraju, nierzadko w bardzo trudnych warunkach, mieszka wielu rodaków, którzy walczyli o naszą niepodległość. Mamy ogromną nadzieję, że adresując do nich kartki, wyrazimy naszą wdzięczność, pamięć oraz podziw dla ich postawy oraz dokonań.

  Nad koordynacją działań na terenie szkoły czuwał Mały Samorząd Uczniowski, gromadząc wszystkie kartki i przekazując je głównym organizatorom akcji.

  9 grudnia 2016 r. na lekcji języka polskiego zostaliśmy zaproszeni do gabinetu pielęgniarki.

  Byliśmy ciekawi, co się stanie. Okazało się, że pani chciała nam pokazać i nauczyć nas, jak udziela się pierwszej pomocy. Pomagał w tym manekin, na którym ćwiczyliśmy masaż serca i oddechy.

  Uważam, że takie spotkanie było bardzo interesujące. Teraz ja, moi koledzy i moje koleżanki będziemy pamiętać, jak udziela się pierwszej pomocy, by ratować życie innych.

  12 grudnia w klasie III c odbyły się warsztaty plastyczne, na których uczniowie poznali nową technikę zdobienia przedmiotów – decoupage. Każdy uczeń miał okazję ozdobić własną bombkę styropianową. Technikę dekorowania przybliżyła wychowawczyni p. P. Jankowska, a nad efektami pracy czuwały mamy uczniów: p. Magdalena Kot, p. Marta Prokop oraz p. Ewa Wójcik.

  Wykonane bombki ozdobiły salę lekcyjną, wprowadzając niezwykły klimat bożonarodzeniowy.

  wioska9 grudnia 2016 roku uczniowie klasy 2h pod opieką wychowawczyni p. Anny Barańskiej udali się na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie. Główną atrakcją, na którą czekały wszystkie dzieci, to oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem. Oczekiwał On na nas w swojej przytulnej chacie z zabawnymi Elfami, które zapewniły nam moc zabawy. W trakcie spotkania mogliśmy z nim porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Dla tych, którzy trochę rozrabiali, Mikołaj przygotował specjalny młynek do mielenia grzechów. Po spotkaniu z Mikołajem zwiedzaliśmy niesamowitą, bajkową wioskę. Pracowite Elfy zapraszały nas do swoich domków, aby zobaczyć jak mieszkają i pracują. Pani Choinka przygotowała Jarmark z pięknymi, ręcznie robionymi świątecznymi ozdobami.

  Kolejnym magicznym miejscem na naszej zimowej mapie podróży był Bajkowy Park Rozrywki. Spotkało nas tam wiele atrakcji i animacji. Oglądaliśmy niepowtarzalne występy artystów cyrkowych, pokazy iluzji z aktywnym udziałem publiczności, występy tresowanych i zabawnych piesków, wspólne tańce i zabawy. Wycieczka wszystkim uczestnikom bardzo się podobała. Podczas jej trwania towarzyszyły nam dobre humory i uśmiech na twarzy.

  Pod takim hasłem Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję, mająca na celu zbieranie karmy, koców, poduszek i zabawek dla zwierząt ze schroniska „ Janik.” Większość uczniów bardzo żywo zareagowała, aktywnie włączając się w to przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że pozyskane produkty żywnościowe i ciepłe koce poprawią warunki bytowe zwierząt w schronisku. Akcja ta pokazała, że nasi uczniowie są wrażliwi na los zwierząt i chętni do pomocy. Mały Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. L. Wiśniewską i J. Orłowską serdecznie dziękują wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się do tej szczytnej akcji.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Please publish modules in offcanvas position.