Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” w PSP nr 5

  6 grudnia uczniowie naszej szkoły nie tylko czekają na św. Mikołaja, oni mogą też nim zostać! A wszystko to dzięki zaszczytnej akcji, w której bardzo chętnie biorą udział już od 10 lat.

  W tym roku pospieszyli z pomocą podopiecznym ostrowieckiego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II i potrzebującym dzieciom. W wyznaczonym miejscu pomocnicy Mikołaja przyjmowali paczki z artykułami spożywczymi, m. in. były to kisiele, budynie, galaretki, różnego rodzaju ciastka i czekolady. Zostały one przekazane przez uczniów z poszczególnych klas.

  Wędrujący od rana po szkole św. Mikołaj, przekonywał, że więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu. Chwalił za grzeczne zachowanie, podpowiadał, jak unikać błędów i zachęcał do poprawy. Najpierw odwiedził uczniów kl. IV – VII, rozdając im cukierki. Nie zapomniał również o dzieciach z klas młodszych. Oczekiwały go, słuchając piosenek śpiewanych przez dziewczęta ze scholii „Promyki Pana Jezusa”. Następnie same prezentowały krótkie występy, a po nich robiły sobie zdjęcia z niezwykłym gościem, który równie hojnie częstował je cukierkami.

  Cała szkolna społeczność włączyła się w tę niezwykłą akcję. Nauczyciele, wychowawcy na czele z dyrekcją szkoły oraz uczniowie wspomagani przez katechetów zgotowali św. Mikołajowi gorące przyjęcie. Do akcji charytatywnej i wspólnej zabawy dołączyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19, dyrektorka placówki – Aneta Stachurska i nauczycielki. Szkołę odwiedziła także A. Krysa – Król, prezes Stowarzyszenia Domu Ulgi w cierpieniu im. Jana Pawła II, która złożyła podziękowanie za okazaną pomoc na ręce dyrektora szkoły – W. Serwina.

  Wszystkim, którzy zadbali o to, aby w tym niezwykłym dniu pomnożyło się tyle dobra, sam Święty z Nieba serdecznie dziękuje i zachęca do niesienia każdemu duchowego wsparcia i pomocy. Szczególne zaś podziękowania dla: A. Barańskiej – wicedyrektorki szkoły, a także nauczycielek: M. Czai, B. Dąbrowskiej, B. Gadkowskiej, D. Lizner, A. Rożek, L. Tokarskiej, M. Szymczyk, J. Walczak oraz D. Wiśniewskiej.

  Ks. Adam Kamiński, który wcielił się w postać św. Mikołaja

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...