Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Kwiecień

  28 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole sejmik pt.: "Zdrowe odżywianie to zdrowiu pomaganie". Uczestniczyły w nim czteroosobowe drużyny z wszystkich klas piątych. Najpierw głos zabrała Pani pielęgniarka, która przybliżyła zebranym tematykę dotyczącą właściwego odżywiania, a szczególnie roli śniadania i drugiego śniadania spożywanego w szkole. Następnie  drużyny miały do wykonania różnorodne i ciekawe zadania o tematyce prozdrowotnej, m.in. rozwiązywały rebusy, zgadywanki. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

  W dniach 26 i 27 kwietnia odbyły się w naszej szkole bardzo ciekawe pokazy pt:  "Elektrostatyka", które przedstawiła  Akademia Nauki  w Ostrowcu Świętokrzyskim. Doświadczenia i pokazy cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów. Brały w nich udział wszystkie klasy starsze. Najbardziej zaciekawiła uczniów kula plazmowa, maszyna elektrostatyczna i przeskok iskry elektrycznej oraz generator Van de Graaffa. Akademia Nauki organizuje także m.in. półkolonie czy imprezy okolicznościowe. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty zajęć.

  Ziemia to wspólny dom ludzi, zwierząt i roślin. Musimy o nią dbać, bo od czystości środowiska zależy nasze zdrowie. Ludzie często o tym zapominają i niszczą ten bezcenny skarb. Każdy z nas powinien ratować Ziemię przed zanieczyszczeniem. Dlatego też z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klas II b, II e i II g pod kierunkiem wychowawczyń p. J.Orłowskiej, p. L. Wiśniewskiej i p. I. Misiury przygotowali apel pod nazwą „Ratujmy naszą planetę Ziemię”. Pośród barwnej scenografii, nasyconej zielenią, mali artyści zaprezentowali program, na który złożyły się różnorodne scenki, wiersze oraz piosenki o tematyce ekologicznej. Swoim występem uczniowie uświadomili zgromadzonym widzom istotę i znaczenie obchodów Dnia Ziemi. Zachęcili do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz udzielili dobrych rad, jak dbać o naszą planetę.

  Nasza szkoła realizuje projekt "Wspólne drugie śniadanie w szkole", którego celem jest promocja zdrowia. 25 kwietnia 2017 r. na zajęciach z wychowawcą uczniowie kl. IV - VI samodzielnie robili zdrowe kanapki i sałatki, które następnie spożywali z nauczycielami. Wcześniej przeprowadzono ankiety wśród uczniów oraz odbyły się lekcje na temat roli drugiego śniadania w prawidłowym odżywianiu oraz propozycji zdrowych kanapek i sałatek. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli smaczne i kolorowe drugie śniadania. Królowało ciemne pieczywo oraz warzywa, na przykład pomidory, ogórki, rzodkiewka, sałata, szczypior a także sery i chuda wędlina. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich "dzieł".

  26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z realizacją projektu pn. "Wspólne drugie śniadanie w szkole”, którą poprzedzały różnorodne działania dotyczące promowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży.
  Uroczystość rozpoczęła p. wicedyrektor Jolanta Gawron, która przywitała uczniów klas I-III, wychowawców, rodziców oraz gości. Swoją obecnością zaszczyciła nas radna miejska p. Urszula Uba oraz pracownice Agencji Rozwoju Rolnictwa w Kielcach: p. Urszula Luty oraz p. Magdalena Szurmacz.
  Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II f i III c pod kierunkiem p. Katarzyny Nowak i p. Pauliny Jankowskiej. Przedstawienie pt. „Drugie śniadanie i witaminki dla księżniczki Marcelinki” spotkało się z dużym entuzjazmem publiczności. Uczniowie w pięknych, kolorowych strojach przygotowanych z pomocą rodziców, zaśpiewali wesołe i zabawne piosenki, do których zatańczyli wymyślone przez siebie układy. Goście byli pod wrażeniem występu młodych artystów.

  Po części artystycznej p. wicedyrektor dokonała podsumowania szkolnego konkursu plastycznego pn. „Wspólne drugie śniadanie w szkole”. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Agencję Rozwoju Rolnictwa w Kielcach, której dyrektorem jest p. Jacek Toś.

  Finałem tej niezwykłej imprezy było wspólne spożycie drugiego śniadania przez wszystkich uczestników wydarzenia. Piękne, kolorowe stoły przygotowane wspólnie przez p. Alicję Musiał, rodziców, uczniów i wychowawców klas I-III, uginały się od pysznego i zdrowego jedzenia. Kolorowe kanapeczki, owocowe szaszłyki, muffinki z pełnoziarnistej mąki z orzechami, mleko, soki i woda mineralna to tylko niektóre propozycje tej wspaniałej uczty. Zapach smacznego, świeżego i pełnego witamin drugiego śniadania jeszcze długo unosił się w powietrzu. To było bardzo wesołe i apetyczne wydarzenie w naszej szkole!

  18 i 19.04.2017 r., tuż przed udaniem się na świąteczną przerwę, w naszej szkole, w wielu klasach odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się jaja, baranek, kiełbasa, chleb, chrzan, sól, ser i oczywiście baby wielkanocnej oraz smakowite ciasta. Uczniowie mówili o tradycjach wielkanocnych, dzielili się jajkiem i życzyli sobie błogosławionych świąt.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Please publish modules in offcanvas position.