Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Kwiecień

  9 kwietnia 2019 roku, w ramach promocji zdrowia, odbył się szkolny konkurs recytatorski "Zdrowie w poezji dziecięcej’’. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – III. Zgodnie z regulaminem każdą klasę reprezentował jeden uczeń. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia (zdrowe odżywianie, uprawianie różnego rodzaju sportów), rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, rywalizacji w przyjemnej atmosferze oraz kulturalne słuchanie wypowiedzi innych. Zwycięzcy konkursu to Dawid Pocheć, uczeń klasy 1a oraz Wiktor Czarnecki, uczeń klasy 2d. Chłopcom gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki, ponieważ będą reprezentantami szkoły w powiatowym konkursie recytatorskim ,,Zdrowie w poezji dziecięcej’’, który odbędzie się w naszej szkole już 15 maja.

  30 kwietnia w Rytwianach braliśmy udział w Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze spisała się nasza uczennica biegająca na dystansie 500 m z rocznikiem 2008.

  Ala Mołodowiec z klasy IV d, po niezwykle zaciętej walce na ostatnich metrach wywalczyła IX miejsce. Sukces jest ogromny, bowiem w rywalizacji wzięło udział 66 zawodniczek, a Ala w swojej kategorii wiekowej była najlepsza. Gratulacje!!!. Podziękowania dla Taty za obecność oraz pomoc podczas zawodów.

  W dniach 23-27.04.2019 r. uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Niemiec. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Miasteczko Filmowe „Babelsberg” w Poczdamie, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mogliśmy zobaczyć telewizję od kuchni, jak nagrywane są programy telewizyjne oraz byliśmy świadkami scen kaskaderskich na żywo. Po południu podziwialiśmy piękny Pałac Sanssouci i otaczające go ogrody.

  Drugiego dnia zdobyliśmy Berlin. Zaczęliśmy od słynnego Alexanderplatz, gdzie mogliśmy podziwiać Fernsehturm – Wieżę Telewizyjną. Kilka fotek na tle słynnych osobliwości Berlina, obowiązkowo Brandenburger Tor – Brama Brandenburska. Później odwiedziliśmy Parlament – Reichstag, gdzie mogliśmy podziwiać panoramę Berlina. Popołudnie spędziliśmy w Niemieckim Museum Techniki.

  Ostatni dzień spędziliśmy w Tropikal Islands – Wyspy Tropikalne zostały okrzykniętę najlepszą atrakcją wycieczki. Każdy znalazł cos dla siebie: baseny, plaża, zjeżdżalnie, las tropikalny a nawet lot balonem.

  Z okazji Dnia Ziemi klasy 1c i 1b z wychowawczyniami p. Katarzyną Nowak i p. Iloną Kucharską brały udział w happeningu zorganizowanym przez P P nr 19.

  16 kwietnia, klasa 2 d wraz z wychowawczynią Anną Wesołowską, panią Magdaleną Kaczmarską oraz licznym gronem Rodziców, wybrała się na wycieczkę do Jaskini "Raj’’. Program wycieczki obejmował spacer po lesie, zwiedzanie ekspozycji "Z życia neandertalczyka” oraz jaskini. Na początku zwiedziliśmy Jaskinię Raj – jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Po trasie turystycznej oprowadzał nas pan przewodnik, opowiadając o historii jaskini, która urzekła nas bogactwem i różnorodnością form naciekowych, często o oryginalnych kształtach, w których każdy z nas widział coś innego. Uroda i bogactwo jaskini przejawiające się w naciekach skalnych w postaci stalaktytów i stalagmitów o różnorodnych, niezwykłych kształtach, zrobiły duże wrażenie na wszystkich uczestnikach wyjazdu. Kolejnym punktem naszego wyjazdu były Kielce. Sporo wrażeń przysporzył spacer po rezerwacie przyrody nieożywionej „Kadzielnia” – największego skupiska grot i jaskiń na Kielecczyźnie oraz Jezioro Szmaragdowe. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Galerii Echo, gdzie każdy z uczestników wycieczki wzmocnił swoje siły smacznym posiłkiem. W wyniku realizacji wycieczki klasa lepiej zintegrowała się ze sobą, utrwaliły się więzi oraz pozytywne relacje. Pamiątką z wycieczki będą miłe wspomnienia, liczne zdjęcia oraz zakupione gadżety.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...