Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Kwiecień

  kosmosUczniowie klas młodszych uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój Kosmos”. Konkurs ogłoszony był po zajęciach w Mobilnym Planetarium, które gościło w naszej szkole i dostarczyło nam sporo interesujących wiadomości dotyczących Kosmosu. Spośród wielu prac, jakie wykonali nasi uczniowie, trzy zostały wyróżnione i nagrodzone. Były to prace wykonane przez uczennice kl. I d: Wiktorię Gawlik i Amelię Pucułek , wychowawczyni Lucyna Wiśniewska oraz uczennicę z kl. II a: Gabrielę Petrykowską- wychowawczyni Joanna Zagozdon. Gratulujemy.

  W środę 10 kwietnia 2019 r. uczniowie PSP 5 z klas młodszych mieli swoją naukę rekolekcyjną o godzinie 10.00, natomiast uczniowie klas starszych spotkali się na swojej nauce o godzinie 11.00. Towarzyszyli im katecheci oraz rodzice. Spotkania prowadził ks. Adam Kamiński

  Na początku uczestnicy mieli okazję obejrzenia pantomimę o siedmiu grzechach głównych, w wykonaniu uczniów klasy VIII d, katechizowanych przez p. katechetkę Danutę Wiśniewską. Gra młodych niosła przesłanie, że przez popełniane grzechy gubimy się w życiu, tracimy szczęście. Pan Jezus nam je przywraca, jeśli wejdziemy na drogę nawrócenia.

  Potem młodsi obejrzeli film o tym, że Bóg ma dla każdego niezwykły pomysł na życie, a starsi teledysk pt: "Wybieraju"z przesłaniem o potrzebie naszej modlitwy i zaangażowania się, aby być blisko Chrystusa. Uczestnicy wyśpiewali te duchowe pragnienia, mając świadomość, że składają wyznanie wiary. Piosenki religijne: "Jezus jest Panem" i "Wierzę w Ciebie Panie" wykonane z entuzjazmem przez uczniów stanowiły puentę rekolekcyjnych ćwiczeń.

  PokutaW parafii Miłosierdzia Bożego 9 kwietnia 2019 r. był dniem pokutnym. O godzinie 10.00 rano uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką rodziców i katechetów licznie przybyli do świątyni, aby przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Zanim jednak podeszli do konfesjonałów uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym, prowadzonym przez księdza katechetę Adama Kamińskiego. Aktem żalu uczniowie przeprosili Pana Boga za popełnione zło.

  Następnie o godzinie 11.00 odbyło się nabożeństwo przygotowujące starszą grupę uczniów PSP 5 oraz młodzież szkół średnich. W czasie spowiedzi swoją osobą służył O. Lesław Zabdyr, który chętnie posługiwał w konfesjonale naszym młodym parafianom.

  W poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. uczniowie PSP 5 rozpoczęli trzydniowe ćwiczenia rekolekcyjne, które mają im pomóc pogłębić więź z Panem Jezusem i wspólnotą Kościoła. Rekolekcje szkolne odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. 

  Spotkania rekolekcyjne podzielono na dwie tury: dla uczniów klas młodszych i dla starszych. Uczniowie uczestniczą w naukach pod opieką rodziców i katechetów.

  Dzięki atmosferze skupienia i ciszy rekolekcjonista O. Leszek Zabdyr mógł spokojnie omawiać wiele spraw dotyczących powołania do życia z Bogiem. Mówił młodszym i starszym o potrzebie modlitwy, o pielęgnowaniu wiary. Głosił o przyjęciu postawy wzajemnej miłości, służby, życzliwości, gotowości do poświęceń, otwartości, wyrozumiałości, przebaczenia, współpracy z łaską Bożą do czego nieustannie wzywa Pan Jezus. Mówił, że rodzinny dom, szkoła i kościół to miejsca uświęcenia od najmłodszych lat.
  Godzinne wystąpienie Ojca Rekolekcjonisty przeplatały słowa modlitwy i śpiewu scholi.

  ludzik154Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII.

  Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

  Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

  W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:

  • języka polskiego
  • matematyki
  • języka obcego nowożytnego.

  Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

   
   
  Egzamin ósmoklasisty. Informacje ogólne   Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 1.)   Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 2.)
   
     
   Egzamin ósmoklasisty z matematyki   Egzamin ósmoklasisty z języka obcego    

   

  ZOBACZ:

  Rekrutacja 2019

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...