Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Trzeci dzień szkolnych rekolekcji wielkopostnych

  W środę 10 kwietnia 2019 r. uczniowie PSP 5 z klas młodszych mieli swoją naukę rekolekcyjną o godzinie 10.00, natomiast uczniowie klas starszych spotkali się na swojej nauce o godzinie 11.00. Towarzyszyli im katecheci oraz rodzice. Spotkania prowadził ks. Adam Kamiński

  Na początku uczestnicy mieli okazję obejrzenia pantomimę o siedmiu grzechach głównych, w wykonaniu uczniów klasy VIII d, katechizowanych przez p. katechetkę Danutę Wiśniewską. Gra młodych niosła przesłanie, że przez popełniane grzechy gubimy się w życiu, tracimy szczęście. Pan Jezus nam je przywraca, jeśli wejdziemy na drogę nawrócenia.

  Potem młodsi obejrzeli film o tym, że Bóg ma dla każdego niezwykły pomysł na życie, a starsi teledysk pt: "Wybieraju"z przesłaniem o potrzebie naszej modlitwy i zaangażowania się, aby być blisko Chrystusa. Uczestnicy wyśpiewali te duchowe pragnienia, mając świadomość, że składają wyznanie wiary. Piosenki religijne: "Jezus jest Panem" i "Wierzę w Ciebie Panie" wykonane z entuzjazmem przez uczniów stanowiły puentę rekolekcyjnych ćwiczeń.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...