Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Listopad

  15 listopada nasz szkoła obchodziła swoje święto – Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy V c wraz z panią Kingą Kamińską przygotowali apel i przybliżyli sylwetkę Stefana Żeromskiego.  Społeczność szkolna obejrzała prezentację multimedialną, która wzbogaciła program artystyczny poświęcony życiu i twórczości patrona szkoły. To był dzień pełen wrażeń i emocji.

   Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego uczniowie naszej szkoły w sposób szczególny okazują pamięć i troskę Zmarłym. Podczas wędrówek na cmentarz porządkują zaniedbane i opuszczone groby, zapalają znicze na mogiłach poległych żołnierzy i wspólnie odmawianą modlitwą wypraszają wszystkim Zmarłym życie wieczne.

  ws

  znicz  Klasa III "e" wspomina Zmarłych

  27 października 2016 r. z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych uczniowie klasy III e wraz z wychowawczynią p. Joanną Zagozdon oraz p. przewodnik Jolantą Wiśniewską wybrali się na pobliski cmentarz przy ulicy Denkowskiej. Pani przewodnik oprowadziła nas po nekropolii i ciekawie opowiedziała o osobach związanych z Ostrowcem Świętokrzyskim, zmarłych lub zamordowanych podczas II wojny światowej, którzy zostali pochowani na tym cmentarzu. Odwiedziliśmy również groby żołnierzy, poległych w walce o naszą wolność. Na wszystkich tych miejscach zapaliliśmy znicze, jako wyraz naszej pamięci. Towarzyszył nam podniosły nastrój i zaduma. Była to wspaniała lekcja historii i zarazem szacunku dla zmarłych.

  Joanna Zagozdon

  znicz  Klasa III "f" odwiedza groby zmarłych

  25 listopada uczniowie klasy III f wraz z wychowawczynią Anna Gawron udali się na groby poległych i pomordowanych za wolnosc naszej Ojczyzny, aby zapalić znicze.

  Anna Gawron

  3 listopada 2016 r. uczniowie klasy 3e wraz z wychowawczynią p. Joanną Zagozdon wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej na os. Ogrody. Celem wizyty był udział w lekcji bibliotecznej pt.”Co nam jesień w darze niesie?” Pani z biblioteki przygotowała wiele atrakcji. Na początku przeczytała dzieciom opowiadanie o jesieni i porozmawiała na jego temat. Następnie uczniowie rozpoznawali owoce i warzywa po dotyku (mając zamknięte oczy), później rozwiązywali zagadki o jesieni, rzucali kasztanami do celu. Na zakończenie wszyscy obejrzeli film rysunkowy z serii „Miś Kudłatek” – odcinek pt.” Jesienna przygoda.”

  Wizyta w bibliotece była bardzo ciekawa i pouczająca.

  Już trzeci rok uczniowie klasy III f uczestniczą w zajęciach pływackich na basenie RAWSZCZYZNA. Świetnie opanowali nawyki ruchowe, dokładnie utrwalili umiejętnosci i zachowania w środowisku wodnym. Dzięki doskonaleniu sztuki pływania bedą mogli bezpiecznie przebywac i spędzac swój wolny czas nad wodą przez cały okres swojego życia.

  17 listopada 2016 r. dwie grupy dzieci sześcioletnich z PP nr 7 odwiedziły naszą placówkę. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom wizerunku szkoły, do której od września 2017 roku będą uczęszczać do PSP nr 5. Rolę gospodarza pełniła wicedyrektor szkoły p. Jolanta Gawron, która przedstawiła dzieciom najważniejsze, a zarazem najciekawsze miejsca w szkole, pokazując sale lekcyjne, gimnastyczne, komputerowe, gabinet pielęgniarki szkolnej. Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach bibliotecznych. Dowiedziały się jak wygląda biblioteka szkolna oraz jak można wypożyczyć książki. Największym zainteresowaniem cieszyła się świetlica szkolna.

  Później przedszkolaki uczestniczyły w lekcji pokazowej z wykorzystaniem tablicy interaktywnej przygotowanej przez klasę II d oraz ich wychowawczynię p. Joannę Zyburę.

  Dla przedszkolaków było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły.

  14 listopada 2016 r. klasy 3b i 3e odbyły spotkanie z przewodnikiem świętokrzyskim p. Jolantą Wiśniewską, pracownikiem ostrowieckiej Informacji Turystycznej. Uczniowie tych klas podejmują, już od II klasy, działania, aby uzyskać brązową i srebrną Ostrowiecką Odznakę Turystyczno – Krajoznawczą. Na spotkaniu wszyscy mogli zobaczyć jak wyglądają te odznaki. Pani przewodnik przedstawiła dzieciom wymogi, które muszą spełnić, aby je otrzymać. Wiele z nich, jak się okazało, obie klasy już zrealizowały. Spotkanie zakończył pokaz multimedialny pt. „Co już wiesz o swoim mieście?” Dzięki niemu uczniowie z zadowoleniem zauważyli, że dużo wiedzą o Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie przebiegło w wesołej i miłej atmosferze.

  spotkanie

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Please publish modules in offcanvas position.