Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Luty

  Przez kilka ostatnich dni klasa II f pod kierunkiem wych. K Nowak brała udział w projekcie Sport.Uczniowie wykonywali przydzielone zadania indywidualnie oraz w grupach. Rozmawiali o roli sportu w życiu dzieci i dorosłych.Odbyły się pokazy dyscyplin sportowych, strojów,przyborów i sprzętu sportowego.Wielu uczniów z klasy po lekcjach chodzi na zajęcia sportowe.

  Jako podsumowanie klasa zwiedziła obiekt sportowy Kszo, w tym halę widowiskowo-sportową, salę do zajęć z boksu, salę do fitness, sportu walk, siłownię oraz stadion.

  ferie

  Ani się nie obejrzeliśmy, a tu już koniec pierwszego semestru nauki w bieżącym roku szkolnym. Jednym poszło lepiej, innym gorzej. Oceny na półrocze rządzą się swoimi prawami. Uczniowie zawsze twierdzą, że na koniec roku będzie lepiej i często tak się dzieje. Teraz od 30 stycznia przed nami zasłużony czas odpoczynku, czyli ferie!

  Przed nami dwa tygodnie wspaniałych, beztroskich dni. Mamy nadzieję, że spędzicie miło swój wolny czas i zdążycie znudzić się swobodą i brakiem prac domowych.

  Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, pełnych aktywnego wypoczynku ferii. 
  Bawcie się dobrze, wracajcie cali i zdrowi, pełni zapału i energii do dalszej pracy.

  ludzik

  Oto kilka rad, które pomogą Wam bezpiecznie i przyjemnie spędzić ferie:

  • Przed wyjściem z domu ubierzcie się ciepło!
  • Rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, jazda na nartach i sankach, jazda na łyżwach sprawiają dużo radości ale każda zabawa na śniegu powinna być bezpieczna!
  • Kamień w śnieżce to zły pomysł, możecie rozbić koledze głowę lub nawet wybić oko.
  • Nie obrzucajcie pojazdów będących w ruchu śniegiem – może to być powodem groźnego wypadku.
  • Nie rzucajcie śnieżkami w pobliżu domów, wybijecie okno – szkło może dotkliwie poranić także was.
  • Na zjazdy na sankach lub nartach wybierajcie teren z dala od dróg, ulic, chodników i placów po których poruszają się piesi.
  • Podczas zjeżdżania na sankach zachowujcie bezpieczną odległość między sankami.
  • Nie chodźcie po torze gdy inni zjeżdżają.
  • Nie organizujcie lodowisk na stawach, jeziorach i rzekach, lód może się załamać, grozi wam wówczas utonięcie.
  • Zwracajcie uwagę na znaki drogowe i przestrzegajcie ich.

  W razie potrzeby dzwońcie:

  numery

  zima  Ferie w naszej szkole

  Dyżury w pierwszym tygodniu

  • Poniedziałek - 30.01.2017 r.
   9.00 - 11.00 - Andrzej Waniel -zajęcia sportowe 
   11.00 - 13.00 - Andrzej Waniel - zajęcia sportowe
  • Wtorek - 31.01.2017 r. 
   9.00 - 11.00 - Dariusz Mruk - zajęcia z komputerem
   11.00 - 13.00 - Andrzej Waniel - zajęcia sportowe
  • Środa - 01.02.2017 r. 
   9.00 - 11.00 - Janusz Ozdoba -zajęcia sportowe 
   11.00 - 13.00 - Janusz Ozdoba - zajęcia sportowe
  • Czwartek - 02.02.2017 r. 
   9.00 - 11.00 - Dariusz Mruk- zajęcia z komputerem
   11.00 - 13.00 - Janusz Ozdoba - zajęcia sportowe
  • Piątek - 3.02.2017 r.
   9.00 - 11.00 - Beata Tracz -zajęcia sportowe
   11.00 - 13.00 - Beata Tracz - zajęcia sportowe

  zima  Ferie z MOSiRem

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty przygotowanej na zimowe ferie. Zajęcia będą zróżnicowane i odbywać się będą na kilku obiektach – w Hali KSZO, na Pływalni Rawszczyzna, na Orliku oraz - jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne - również na ślizgawce. Ferie w 2017 roku w województwie świętokrzyskim przypadają na okres od 30 stycznia do 10 lutego.

  mosir1

  zima  Ferie na Rawszczyźnie

  Podczas ferii na Pływalni Rawszczyzna będzie można wziąć udział w zajęciach sportowo - rekreacyjnych prowadzonych przez instruktorów nauki pływania. Przez dwa tygodnie ferii - od poniedziałku do piątku - w godzinach 9.30-10.15, 10.30-11.15, 11.30-12.15, 12.30-13.15 i 13.30-14.15 wszystkie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych będą mogły uczestniczyć w „Feriach na Rawszczyźnie” w ramach wykupionego biletu wstępu na basen, bez konieczności nabywania dodatkowego karnetu. Z oferty Pływalni Rawszczyzna będzie można skorzystać dowolną liczbę razy, nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach. Zajęcia będą miały zróżnicowany charakter w zależności od potrzeb i umiejętności grup, które będą mogły liczyć maksymalnie do 15 osób. Na zajęcia nie są prowadzone wcześniejsze zapisy, wystarczy o ww. godzinie zgłosić się do instruktora na basenie.

  Sporą atrakcją dla dzieci - i nie tylko - powinien stanowić rozstawiony w dniach 8-12 lutego na basenie ostrowieckiej pływalni ok. 20-metrowy wodny tor przeszkód Aquaglide Challenge Track. Składający się z 8 elementów tor, dzięki połączeniu kolejnych przeszkód w linii prostej, to świetny pomysł na urozmaicenie zabawy w basenie. Tor zapewnia kilka opcji zabawy, od wspinania po próbę zachowania równowagi, zakończony zjeżdżalnią.

  zima  Ferie na Orliku

  Oba Orliki w okresie ferii zimowych będą otwarte dla mieszkańców Ostrowca Św. od poniedziałku do piątku w godzinach 10-20, a w weekendy w godzinach 12-20. W drugim tygodniu ferii (6-10 lutego) na Orliku w osiedlu Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych: 
  - szkoły podstawowych klas IV-VI (roczniki 2004-2006),
  - szkoły gimnazjalne (roczniki 2001-2003), 
  - szkoły średnie (roczniki 1997-2000).
  W przypadku zgłoszenia się małej ilości zespołów możliwe będzie łączenie kategorii wiekowych.
  System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn, a ustalony zostanie na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 3 lutego o godz. 12 na Orliku.
  Drużyny, które zajmą miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymują puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymują pamiątkowe dyplomy.
  Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do 3 lutego do godz. 12 (formularz zgłoszeniowy i regulamin zawodów dostępny na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl oraz na Orliku).

  zima  Ferie na Hali KSZO

  W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w okresie ferii zimowych odbywać się będą tradycyjnie zajęcia pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu”. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów zatrudnionych przez MOSiR. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14.
  Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poznać następujące dyscypliny sportu: piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę nożną, badminton, unihokej i tenis stołowy. Starsze dzieci (gimnazjaliści) będą mogły dodatkowo skorzystać z siłowni. 
  W pierwszym tygodniu będą się odbywać zajęcia sportowe, obejmujące naukę podstawowych elementów i zasad gry, a w drugim tygodniu zorganizowane zostaną turnieje i konkursy z nagrodami.
  Zgłoszenia chętnych można dokonać bezpośrednio przed zajęciami lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.39), a także telefonicznie (41 247-55-18) od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 oraz pocztą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
  Zbiórka przed zajęciami: hol kasowy obok portierni Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO.

  zima  Ferie na Ślizgawce

  Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne (odpowiednio niska temperatura), feryjne zajęcia będą również realizowane na naturalnej ślizgawce obok Pływalni Rawszczyzna. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Pod okiem zatrudnionych przez MOSiR instruktorów będzie można nauczyć się, jak również udoskonalić naukę jazdy na łyżwach. Podczas dwugodzinnej zabawy nie zabraknie też konkurencji z nutką rywalizacji, w których dzieci będą mogły wykazać się nabytymi umiejętnościami. Na każdego, kto dołączy do zabawy, podczas piątkowych podsumowań zajęć będą czekały słodkie upominki.
  Organizatorzy zapewniają bezpłatny wstęp na ślizgawkę oraz obsługę zajęć przez instruktora. Uczestnicy zobowiązani są do przebywania na obiekcie w odpowiednim - niekrępującym ruchów - stroju oraz posiadania czapki i rękawiczek. W zajęciach można używać własnych łyżew lub skorzystać na miejscu z wypożyczalni.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Please publish modules in offcanvas position.