Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Maj

  Pod koniec maja uczniowie klas I – III wzięli udział w przedstawieniu pt. „Witajcie w Europie” przygotowanym przez uczniów klasy II a, II b pod opieką p. Agnieszki Brożek i IV a pod opieką p. Alicji Musiał.

  Uczniowie poznali kraje należące do UE i to czym się one charakteryzują, ich flagi, największe miasta, zabytki. Poznali greckich bogów i królową Elżbietę. Usłyszeli piosenki o krajach UE. Zobaczyli jak tańczy się Zorbę i Flamenco.

  22 maja 2018 r. wyjechałam – razem z moją mamą oraz p. Danutą Wiśniewską - do Bochni, gdzie miał się odbyć XI Festiwal „Integracja malowana dźwiękiem”. Swój udział zgłosiło 433 uczestników. Do konkursu zakwalifikowało się 88 osób w następujących kategoriach: integracyjny duet muzyczny, zespół muzyczny oraz kabaret. Były wśród nich osoby pełnosprawne i niepełnosprawne.

  W Bochni byłam 3 dni. Miałam zaśpiewać w duecie z niepełnosprawną Oliwką, która pochodziła z Zawiercia. Zapoznałyśmy się zaraz po przyjeździe. Okazała się bardzo sympatyczną dziewczynką!

  Pierwszego dnia uczestniczyłyśmy w warsztatach, które prowadziła znana aktorka – Olga Bończyk. Kolejnego odbywały się próby – najpierw z orkiestrą, a później z kwartetem skrzypcowym.

  Konkurs odbył się w Hali Widowiskowo - Sportowej. Po uroczystym rozpoczęciu i recitalu Hanny Śleszyńskiej, uczestnicy zaprezentowali swoje utwory. Ich występy oceniało jury w składzie: Adrianna Biedrzyńska, Aleksandra Królik, Hanna Śleszyńska, Janusz "Yanina" Iwański, Maurycy Polaski i Jacek Zieliński.

  Po zmaganiach konkursowych na scenie wystąpił artysta folk - disco polo Kordian Cieślik, któremu towarzyszył pięcioletni Olaf. Niewidomy chłopiec akompaniował mu na keyboardzie. Było to dla mnie wielkim, wzruszającym przeżyciem.

  Po ogłoszeniu wyników, na zakończenie, wystąpił zespół „Skaldowie”. Festiwal był niezapomnianym spotkaniem. Poznałam wiele niezwykłych osób, a szczególnie chciałabym napisać o Oliwce, mojej koleżance z duetu, oraz o Marku, który nie chodzi i nie widzi. Wszystkich nas połączyła muzyka, która ma niezwykłą moc,. Nie tylko śpiewaliśmy, ale czuliśmy się odpowiedzialni za naszych niepełnosprawnych przyjaciół.

  W ramach projektu "Wokół niepodległości" dnia 23 maja 2018 r. klasa IV c wybrała się na wędrówkę do Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Celem wyjścia było obejrzenie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie oddali hołd wielkiemu wodzowi w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Wyjście poprzedzały zajęcia lekcyjne zapoznające uczniów z wielkim patriotą i przywódcą odradzającej się, niepodległej II Rzeczypospolitej.

   

  Ogólnopolski Młodzieżowy Konkursu Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” organizowany jest od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz redakcję „Poznaj swój kraj”. 

  To największe i najważniejsze przedsięwzięcie krajoznawczo - turystyczne w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce ma przede wszystkim na celu zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Jak podają organizatorzy, corocznie uczestniczy w nim ponad 6000 uczniów z całej Polski. Poprzez kolejne eliminacje zostają wyłonieni laureaci etapu centralnego.

  W tym roku w gronie laureatów, jako jedyny z woj. świętokrzyskiego, znalazł się uczeń naszej szkoły – Filip Rachwał z kl. IV a. Za pracę Mój pradziadek z Batalionu Pancernego „Golski” – napisaną pod kierunkiem p. Mirosława Zaremby - otrzymał Nagrodę Specjalną Związku Powstańców Warszawy.

  Filip uczestniczył w Centralnym Zlocie Laureatów Konkursu, który odbył się w dniach 25 - 27 maja 2018 r. w Przeworsku. Zwycięzcom wręczono nagrody, pamiątkowe dyplomy i listy gratulacyjne, a także zapewniono wiele atrakcji, m.in. wycieczki - po Przeworsku, kolejką wąskotorową na trasie Przeworsk - Dynów, zwiedzanie - Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, Podziemnej Trasy Turystycznej „Rzeszowskie piwnice”. Podczas Zlotu odbył się także XIII Ogólnopolski Konkurs Turystyczny „Na najlepszy produkt turystyczny w regionie”, w którym Filip zajął I m. wśród uczniów szkół podstawowych.

  30 maja w hali sportowej „KSZO” odbyły się eliminacje wojewódzkie IV Świętokrzyskiej MiniOlimpiady w Grach i Zabawach uczniów z rocznika 2010, 2009, 2008. (37 osób)

  Znakomicie wystąpiła drużyna z naszej szkoły zdobywając I miejsce (106 pkt) i uzyskała awans do zawodów finałowych, które odbędą się 12 czerwca o godzinie 10.00 także w hali „KSZO”.

  Zawody rozgrywane były w czterech konkurencjach: zakładanie kółek ringo na pachołki, skoków w dal obunóż, toru przeszkód i biegu sztafetowego. Ogromne gratulacje dla naszych małych sportowców. Do zawodów dzieci przygotowali: Janusz Ozdoba, Andrzej Waniel przy współpracy z wychowawczyniami uczniów.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...