Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Pielgrzymka Dzieci I Komunijnych na Święty Krzyż

  We wtorek 29 maja 2018 r. dzieci Pierwszokomunijne wraz z paniami wychowawczyniami i katechetkami i księdzem Adamem Kamińskim wyruszyły rankiem dwoma autokarami do Sanktuarium Świętego Krzyża, aby podziękować w tym szczególnym miejscu za przyjęte Sakramenty Święte. Oprócz tego uczestnicy pielgrzymki mieli zapewnione szereg atrakcji krajoznawczych, co ubogaciło pobyt dzieci na pielgrzymce.

  Kiedy dzieci wraz z opiekunami przyjechały z Ostrowca do Huty Szklanej odwiedziły z przewodnikiem świętokrzyskim Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej. Po godzinie zwiedzania o godzinie 10.00 wszyscy skorzystali z wjazdu Kolejką na Święty Krzyż. Będąc na miejscu podziwiali piękne widoki z gołoborza.
  Po dotarciu do klasztoru Ojców Oblatów, tam w Bazylice Trójcy Świętej została odprawiona dziękczynna Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Dariusza Malajki - Rektora Bazyliki, który skierował do dzieci Słowo Boże, zachęcając je do świętego życia. Wraz z nim koncelebrowali Mszę Świętą ks. Adam i ks. Wojciech Zając - wikariusz z parafii Godziszów, który dziś przybył również ze swoją grupą dzieci I Komunijnych i ich rodziców.
  Potem była okazja, aby uczcić relikwie Krzyża Świętego. Po Eucharystii, po odpoczynku i zakupie pamiątek wszyscy zjechali kolejką do Huty Szklanej, skąd powrotną drogą udali się do Ostrowca. O godzinie 15.00 byli już na miejscu.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...