Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Filip Rachwał wśród uczestników Centralnego Zlotu Laureatów XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” w Przeworsku!

  Ogólnopolski Młodzieżowy Konkursu Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” organizowany jest od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz redakcję „Poznaj swój kraj”. 

  To największe i najważniejsze przedsięwzięcie krajoznawczo - turystyczne w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce ma przede wszystkim na celu zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Jak podają organizatorzy, corocznie uczestniczy w nim ponad 6000 uczniów z całej Polski. Poprzez kolejne eliminacje zostają wyłonieni laureaci etapu centralnego.

  W tym roku w gronie laureatów, jako jedyny z woj. świętokrzyskiego, znalazł się uczeń naszej szkoły – Filip Rachwał z kl. IV a. Za pracę Mój pradziadek z Batalionu Pancernego „Golski” – napisaną pod kierunkiem p. Mirosława Zaremby - otrzymał Nagrodę Specjalną Związku Powstańców Warszawy.

  Filip uczestniczył w Centralnym Zlocie Laureatów Konkursu, który odbył się w dniach 25 - 27 maja 2018 r. w Przeworsku. Zwycięzcom wręczono nagrody, pamiątkowe dyplomy i listy gratulacyjne, a także zapewniono wiele atrakcji, m.in. wycieczki - po Przeworsku, kolejką wąskotorową na trasie Przeworsk - Dynów, zwiedzanie - Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, Podziemnej Trasy Turystycznej „Rzeszowskie piwnice”. Podczas Zlotu odbył się także XIII Ogólnopolski Konkurs Turystyczny „Na najlepszy produkt turystyczny w regionie”, w którym Filip zajął I m. wśród uczniów szkół podstawowych.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...