Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Martyna Cieśla: Uczestniczyłam w Międzynarodowym Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”

  22 maja 2018 r. wyjechałam – razem z moją mamą oraz p. Danutą Wiśniewską - do Bochni, gdzie miał się odbyć XI Festiwal „Integracja malowana dźwiękiem”. Swój udział zgłosiło 433 uczestników. Do konkursu zakwalifikowało się 88 osób w następujących kategoriach: integracyjny duet muzyczny, zespół muzyczny oraz kabaret. Były wśród nich osoby pełnosprawne i niepełnosprawne.

  W Bochni byłam 3 dni. Miałam zaśpiewać w duecie z niepełnosprawną Oliwką, która pochodziła z Zawiercia. Zapoznałyśmy się zaraz po przyjeździe. Okazała się bardzo sympatyczną dziewczynką!

  Pierwszego dnia uczestniczyłyśmy w warsztatach, które prowadziła znana aktorka – Olga Bończyk. Kolejnego odbywały się próby – najpierw z orkiestrą, a później z kwartetem skrzypcowym.

  Konkurs odbył się w Hali Widowiskowo - Sportowej. Po uroczystym rozpoczęciu i recitalu Hanny Śleszyńskiej, uczestnicy zaprezentowali swoje utwory. Ich występy oceniało jury w składzie: Adrianna Biedrzyńska, Aleksandra Królik, Hanna Śleszyńska, Janusz "Yanina" Iwański, Maurycy Polaski i Jacek Zieliński.

  Po zmaganiach konkursowych na scenie wystąpił artysta folk - disco polo Kordian Cieślik, któremu towarzyszył pięcioletni Olaf. Niewidomy chłopiec akompaniował mu na keyboardzie. Było to dla mnie wielkim, wzruszającym przeżyciem.

  Po ogłoszeniu wyników, na zakończenie, wystąpił zespół „Skaldowie”. Festiwal był niezapomnianym spotkaniem. Poznałam wiele niezwykłych osób, a szczególnie chciałabym napisać o Oliwce, mojej koleżance z duetu, oraz o Marku, który nie chodzi i nie widzi. Wszystkich nas połączyła muzyka, która ma niezwykłą moc,. Nie tylko śpiewaliśmy, ale czuliśmy się odpowiedzialni za naszych niepełnosprawnych przyjaciół.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...