Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Niezwykłe spotkanie, czyli Festiwal Talentów i piknik integracyjny w PSP nr 5

  plakat„Piątka” to szkoła tętniąca życiem! Pamiętamy o zasadzie: Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Często więc, ale w sposób zaplanowany i przemyślany, dzieje się u nas coś nowego, nie tylko w dni nauki szkolnej. Tym razem zwracam uwagę na Festiwal Talentów, który odbył się w minioną sobotę - 11 maja 2019 r. Impreza została przygotowana w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła z klasą 2.0”. Była zwieńczeniem całorocznych działań, a ich cel stanowiło przede wszystkim pogłębienie procesu zmian w zakresie metod pracy z uczniami, współpracy z rodzicami i integracji ze społecznością lokalną. Kilkumiesięczne przygotowania zaowocowały przygotowaniem ciekawego i różnorodnego programu, w którym każdy chętny uczeń naszej szkoły mógł zaprezentować swoje umiejętności, zainteresowania, pasje – występując sam, z członkami swojej rodziny, w grupie rówieśniczej bądź z nauczycielem. Wśród nich znaleźli się także i ci, którzy rozwijają swoje zdolności w Klubie Black & White, Szkole Tańca „Twist”, a także dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. 

  Sobotnie spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły – p. Marta Dobrowolska-Wesołowska, która przywitała uczestników, widzów, a także zaproszonych gości: p. Joannę Pikus – wiceprzewodniczącą Rady Miasta, p. Edytę Kowalską – dyrektor PP nr 15, p. Anetą Stachurską – dyrektor PP nr 19, p. Krystynę Gębkę – prezes NP „Pajacyk” i p. Małgorzatę Chomańską – wicedyrektor tegoż przedszkola, a także p. Hannę Wasik – przewodniczącą Rady Osiedla „Ogrody”, przedstawicieli mediów. Podzieliła się też uwagami na temat wspomnianego wyżej projektu „Szkoła z klasą”, przygotowań, podjętych prac i spodziewanych efektów, po czym zaprosiła na scenę wykonawców. Całą uroczystośc prowadzili: Kinga Choda, Daniel Chamera, Martyna Marszałek i Karol Sierpień.

  Festiwal Talentów był swoistego rodzaju ucztą duchową. W koncercie „Muzyką przez pokolenia” usłyszeliśmy:
  – różne piosenki zaśpiewane przez:
  • Maję Waliszewską (III a) z tatą Łukaszem - „Co powie tata?”,
  • Martynę Cieślę (V a) i jej siostrę Klaudię - „Byle jak”,
  • Dawida Pochecia (I a) przy akompaniamencie brata Gabrysia oraz taty Szymona - „We are the champions”,
  • Maję Brzeźnicką (1 a), jej mamę i kuzynkę Małgosię Sokołowską - „Góry do góry”,
  • nauczycielkę p. M Łojek przy dźwiękach gitary Marleny Gębskiej (VIII d) - „Chodź, pomaluj mój świat”,
  • czwartoklasistów i nauczycielkę p. M. Krysę - „Pełna chata”,
  • Zuzannę Jedlikowską (VII a) z mamą Anną,

  – utwory zagrane na różnych instrumentach przez:
  • Emilię Pierzchalską (IV a) z tatą Adamem na akordeonach – „Zagraj, piękny Cyganie”,
  • Olafa Jurkowskiego (IV e) z tatą Dariuszem na instrumentach klawiszowych – „Merci, merci”.

  Przedstawiciele klas IV wraz z p. Małgorzatą Krysą zaśpiewali piosenką „Pełna chata”
  Kapelę utworzyły uczennice: Blanka Walczyk (IV g), Maja Majewska, Antonina Luboch, Oliwia Jedlikowska (kl. IV h), Amelia Stajek, Maja Rafalska, Julia Nawodzińska (V b), Laura Błaszkiewicz, Lena Szot (kl. V e) – śpiew, Michał Sienniak (IV a) - gra na saksofonie, nauczyciel p. R. Góra, pianino – „Lipka”.

  W „Tańcu dobrym na wszystko” mogliśmy obejrzeć w pokazach gimnastyki artystycznej: Blankę Walczyk (IV g), Kamilę Rycombel (VI a), Oliwię Osojcę (VI a), które należą do Klubu Black & White. Natomiast tancerze ze Studia Tańca „Twist” zaprezentowali hip – hop oraz cheerleaders.

  W miniprzeglądzie poezji i piosenki anglojęzycznej wystąpiły:
  Gabriela Niewadzi (VIII b) z wierszem „The Marvelous Homework and Hausework Machine”,
  Martyna Cieśla (V a) w piosence „Skyfall”,
  Zuzanna Jedlikowska (VII a) z piosenką „Someone Like You”,
  Natalia Zaręba, Emilia Bajdo i Maja Siemińska (VI b), recytując wiersz „Poem in Englih”,
  Natalia Majewska (VI a) w piosence „Can’t help folling in love”,
  Julia Opałka (VI d) w recytacji wiersza „Arachnid Academy”.

  Pełne uroku były występy przedszkolaków – grupa Smerfów z PP nr 15 zaprezentowała piosenkę „Maszeruje wiosna” i taniec Mai. Z PP nr 19 wystąpiła Jula Wiśnios, która razem z babcią zaśpiewała piosenkę „Pięknie żyć”, a sześciolatki zatańczyły tango. Trzylatki z NP „Pajacyk” zaśpiewały piosenkę „Wiosna, urodziły się motyle” i wykonały do niej układ taneczny, zaś czterolatki zaprezentowały taniec kwiatów.

  Przedstawione zostały również wiersze nagrodzone w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Swoje utwory czytała Natalia Majewska (VI a) oraz Maja Siemińska (VII b), a teksty Magdaleny Oksińskiej (VII b), Wiktorii Masternak oraz Julii Serwin (obie z VIII c) zaprezentowały: Kinga Choda (VIII b), Julia Grudzień i Karolina Adamska (uczennice z VI a).

  Uwagę przyciągały uczniowskie prace z kiermaszu „Zręczne ręce”– piękne serwetki zrobione na szydełku oraz różne figury wykonane techniką orgiami, a także plastyczne impresje na temat: „Ja i mój świat”, „Ja Obywatel” (wystawa pokonkursowa).

  Programowi artystycznemu towarzyszyła bogata oferta piknikowa. Przedstawiciele Rady Osiedla „Ogrody” zaprosili na konkurs plastyczny „Kolorowe miasto”, zaś Szkolne Koło Wolontariatu PSP5 do wykonania plakatu „Moja rodzina”. Została przeprowadzona spartakiada rodzinna. Stoisko WPC PILOT pomagało rozwijać kreatywność, a harcerze przygotowali zabawy integracyjne. Dużą popularnością cieszyło się zaplatanie warkoczyków i zaproponowane przez Centrum Zabaw „Fikoland” malowanie twarzy. Nauczyciele z PP nr 19 prowadzili sprzedaż kartek okolicznościowych, które zostały wykonane przez dzieci, a przedstawiciele „Remondisu” oferowali różne gadżety. Atrakcją dla najmłodszych był miniplac zabaw z tzw. dmuchańcami. Można też było delektować się wypiekami przygotowanymi przez nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły. Miłym akcentem było nadanie dyrektor szkoły, p. Marcie Dobrowolskiej-Wesołowskiej, tytułu „Przyjaciel drużyny” przez Komendę Hufca ZHP Ostrowiec.

  Uczestnicy poszczególnych konkurencji otrzymali różnorodne nagrody. W gronie sponsorów znaleźli się: p. J. Pikus, wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz radny Rady Miasta - p. Kamil Kutryba, AIR FUN, Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim, Biuro Ochrony Osób i Mienia „Scorpion”, Centrum Zabaw „Fikoland”, „Compensa” (ubezpieczenia szkolne), DELTA (p. Tomasz Wejman, dostawca warzyw, owoców oraz mleka), Danuta Strąk, Dyrekcja PSP nr 5, F.H.U. „OGNIOCHRONEX”, Rada Osiedla „Ogrody”, „Remondis”, WPC Pilot i ich przedstawiciel Aneta Suska.

  Sobotnia impreza miała jeszcze jeden cel – udzielenie wsparcia tym, którzy go potrzebują. Dochód ze sprzedaży ciasta zostanie przekazany Fundacji „Bo w nas jest moc” – dla Oskarka. Zbiórka zaś plastikowych nakrętek to forma pomocy dla chorego ucznia naszej szkoły.

  Pogoda – mimo różnych prognoz – naprawdę dopisała. Sukcesem zakończyła się realizacja przedsięwzięcia, w którym każdy mógł znaleźć swoje miejsce, zaprezentować się, sprawić sobie i innym wiele radości, spędzić ciekawie czas wśród bliskich i znajomych, a więc można powiedzieć, że dopisała i pogoda ducha. Wspólna praca, wspólny sukces. Warto więc wymienić osoby zaangażowane we wszelkie prace związane z Festiwalem Talentów i piknikiem (podaję w kolejności alfabetycznej):
  p. Renata Baran, p. Ewelina Baran – Żelaszczyk, p. Anna Barańska, p. Rafał Barański, p. Renata Bartnik, p. Grażyna Brociek, p. Agnieszka Brożek, p. Bata Brzeźnicka, p. Małgorzata Czaja, p. Beata Dąbrowska, p. Dorota Dziubek, p. Barbara Gadkowska, p. Jolanta Gawron, p. Ryszard Góra, p. Paulina Jankowska, p. Magdalena Jasińska, p. Arkadiusz Jeruzal, p. Magdalena Kaczmarska, p. Iwona Kara, p. Jolanta Kargul, p. Michał Kępczyński, p. Magdalena Kowalska, p. Małgorzata Krysa, p. Ilona Kucharska, p. Renata Kudełko, p. Paweł Łagoda, p. Małgorzata Łojek, p. Agnieszka Mazur, p. Alicja Musiał, p. Katarzyna Nowak, p. Bożena Nizielska, p. Wanda Ostatek, p. Janusz Ozdoba, p. Iwona Pater, p. Anna Rożek, p. Edyta Rutkowska, p. Beata Rzechowicz, p. Magdalena Soboń, p. Iwona Stańczak, p. Wioletta Szymańska, p. Marzena Szymczyk, s. Katarzyna Tokarska, p. Katarzyna Tomala, p. Beata Tracz, p. Małgorzata Urban, p. Justyna Walczak, p. Wioletta Walerowicz, p. Andrzej Waniel, p. lucyna Wiśniewska, p. Anna Wesołowska, p. Bogusław Wojtkiewicz, p. Małgorzata Wójcik, p. Joanna Zagozdon, p. Ewelina Zagórna, p. Mirosława Zaremba, p. Iwona Zarzycka, p. Joanna Zybura, p. Anna Zychnowska.

  scena63

  Ten zespół był niczym orkiestra grająca pod batutą dyrektora szkoły – p. Marty Dobrowolskiej–Wesołowskiej i p. Danuty Wiśniewskiej - koordynatora projektu „Szkoła z klasą 2.0”.

  Należy podkreślić znaczący udział uczniów, ich wpływ na wybór działań, zaangażowanie w ich realizację, gdyż hasło projektu brzmiało:"Weź szkołę w swoje ręce".

  Na zakończenie przywołam cytat z bestsellerowej książki „Tao Kubusia Puchatka” B. Hoffa: Chodzi jednak o to, że jest Coś Więcej i właśnie to Coś Więcej jest tym, o co naprawdę w życiu chodzi”. W PSP nr 5 i tym razem zadziało się to Coś Więcej.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...