Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Dzień Otwartej Furty w Sandomierzu

  Po raz dziewiętnasty 1 maja 2019 r. zorganizowano w sandomierskim Wyższym Seminarium Duchownym Dzień Otwartej Furty, gdzie serdecznie przyjmowano młodych i starszych przyjaciół alumnów, kandydatów do kapłaństwa. Wśród tych przyjaciół było wiele osób z ostrowieckich parafii. Znalazła się wśród nich ośmioosobowa delegacja z naszej szkoły pod opieką pani katechetki Danuty Wiśniewskiej i księży wikariuszy Adama Kamińskiego i Mariusza Góry.

  Po przyjeździe do Sandomierza uczestnicy spotkania zgromadzili się o godzinie 10.00 na Eucharystię, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza.

  Po wspólnej modlitwie zorganizowano smaczny posiłek. Następnie księża wikariusze oprowadzili swoje podopieczne po budynku seminaryjnym, pokazali sale wykładowe, refektarz klerycki, odwiedzili kaplicę seminaryjną i Centrum Powołaniowe, zwiedzili wystawę misyjną. Potem przeszli na boisko, gdzie klerycy przygotowali dla swych gości wiele atrakcji sportowych, gier i zabaw. Ale na tym nie koniec, bowiem wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na koncert zespołu pt. "EXODUS 15" i taneczne popisy wodzirejów z zespołu "Trio z Rio", na co przystały nasze dziewczyny ze scholi, chętnie biorąc udział w tych przedstawieniach.

  Nasza grupa jako jedna z ostatnich wyjechała z Sandomierza. Bezpieczna i wdzięczna Bogu za słoneczną pogodę powróciła do swoich domów zapowiadając, że za rok też weźmie udział w wyjeździe na Dzień Otwartej Furty.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...