Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Marzec

  30 marca 2017 roku uczniowie klas trzecich spotkali się z panią Dominika Krakowiak, dietetykiem Centrum Dietetycznego Naturhouse w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oddział ostrowiecki jest częścią międzynarodowej firmy, która jest ekspertem w dziedzinie dietetyki i reedukacji żywieniowej.
  W trakcie spotkania dzieci otrzymały dużą dawkę wiadomości i wskazówek dotyczących prawidłowego żywienia. Z zaciekawieniem słuchały jak ważny w życiu każdego człowieka jest pierwszy posiłek, czyli śniadanie. Pani Dominika uświadomiła dzieciom, że nie musi to być pracochłonny i skomplikowany, a rezygnacja z niego wcale nie jest zdrowe. Dobre pożywienie i pełnowartościowe śniadanie to dobry początek każdego dnia!
  Pani dietetyk przekonywała do spożywania ryb, jajek, mleka, mięsa, owoców i warzyw - najlepszego źródła pełnowartościowych protein.
  Uczniowie zadawali nurtujące ich pytania dotyczące np. spożywania słodyczy.

  Od 29 do 31 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły sumiennie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne głosił ksiądz Krzysztof Mikulski, który w swoich rozważaniach podejmował refleksje nad wiarą, modlitwą i miłością do Boga. Owocami ćwiczeń duchowych były: spowiedź sakramentalna i pełny udział w Eucharystii. Podsumowując czas wspólnie spędzony w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ksiądz rekolekcjonista wyraził życzenie, aby nowe pokolenie parafian dalej angażowało się w Sprawy Boże z takim entuzjazmem, jak podczas rekolekcyjnych spotkań.

  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. To doroczne święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
  Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W Wielkiej Brytanii i Irlandii Światowy Dzień Książki wyjątkowo obchodzony jest w pierwszy czwartek marca, tak aby święto to wypadało w trakcie semestru szkolnego.
  2 marca jako Światowy Dzień Książki w naszej szkole obchodzony był szczególnie uroczyście. Mając na względzie nieustanną pracę nad wzrostem poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży została przygotowana wystawa plakatów o książce, wykonanych przez uczniów klas starszych. Na holu głównym ustawiono sztalugi, pokryte papierem na którym uczniowie klas I – VI wpisywali tytuły książek i ich autorów, które polecali innym dzieciom. Przy wejściach głównych do szkoły wybrani uczniowie obdarowywali wchodzących do niej uczniów, nauczycieli i rodziców wykonanymi własnoręcznie zakładkami do książek. Całe przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Jego inicjatorkami były panie: Justyna Walczak – nauczycielka języka angielskiego, Anna Gawron – nauczycielka kształcenia zintegrowanego, Anna Zychnowska i Małgorzata Łojek – nauczycieli biblioteki.

  Pierwszy dzień wiosny to dla uczniów naszej szkoły dzień, w którym, oprócz lekcji, pojawiają się rozgrywki sportowe oraz ciekawe zajęcia, łączące zabawę z nauką.
  Niektórzy wyruszyli tego dnia na wędrówki lub wycieczki, natomiast ci, którzy pozostali w szkole, mieli możliwość uczestniczenia w rozgrywkach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego (pana Michała Kępczyńskiego i pana Andrzeja Waniela), zabawach i konkursach dotyczących numeru alarmowego 112 (prowadzonych przez panie Renatę Baran, Iwonę Zarzycką, Iwonę Pater, Hannę Maciejewską – Szwed), quizie wiedzy Milionerzy (przygotowanym przez panią Edytę Rutkowską), konkursie Scrabble (prowadzonym przez panią Małgorzatę Czaję) oraz Sportowej łamigłowie (prowadzonej przez panią Beatę Tracz).
  Zwycięzcy konkursów i rozgrywek otrzymali drobne upominki.

   

  2 marca uczniowie klasy III f przypominali i poznawali rodzaje smaków. Pracowali w grupach. Oglądali i smakowali przyprawy królujące na stołach świata - imbir, cynamon, wanilię, goździki.
  Dzieci poznały także historię kakao oraz jego właściwości lecznicze. Ukoronowaniem ciekawej lekcji było samodzielne przygotowanie deseru bananowego z cynamonem i gorzka czekoladą. Wyzwanie stanowiło ubicie śmietanki. Wszyscy świetnie dali sobie jednak radę. Deserki były ozdobione oraz estetycznie podane. Degustacja wypadła na 6!

  17 marca w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Świętego Partyka czyli narodowe święto Irlandii. Z tej okazji chętni uczniowie przygotowali dekoracje w postaci koniczynek (symbol Irlandii), plakaty oraz prezentacje o Irlandii. Zajęcia kulturowe z wykorzystaniem technik multimedialnych urozmaiciły lekcje języka angielskiego i połączyły naukę z przyjemnością. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszym świętowaniu i przygotowali wspaniałe prezentacje serdecznie dziękujemy.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Please publish modules in offcanvas position.