Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Marzec

  19 marca uczniowie klasy Vd i VIa wybrali się na wystawę czasową pt. "Drogi do Niepodległości" z zasobów Grajewskiej Izby Historycznej, zorganizowaną przez PSP nr 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem poprzez dotyk zapoznali się z ekspozycją pt. "Na stole ziemiańskim”. Wysłuchali także pogadanki historycznej która przybliżyła im dwie postacie tak ważne w drodze do odzyskania niepodległości - postać Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Poznali polskie organizacje, stowarzyszenia prowadzące działalność niepodległościową w okresie poprzedzającym I wojnę światową, sprawę polską w czasie I wojny światowej, wydarzenia z listopada 1918 r. oraz walkę o kształt niepodległej Polski w latach 1918-1921.

  Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do gier edukacyjnych ,,Polak Mały” i ,,Znaj Znak”, a najlepsi gracze zostali nagrodzeni.

  Zapraszamy do wspólnego śpiewu Zobacz prezentację
  wystawa


  droga

  27 i 28.03.2018 r., tuż przed udaniem się na świąteczną przerwę, w naszej szkole, w wielu klasach odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się jaja, baranek, kiełbasa, chleb, chrzan, sól, ser i oczywiście baby wielkanocnej oraz smakowite ciasta. Uczniowie mówili o tradycjach wielkanocnych, dzielili się jajkiem i życzyli sobie błogosławionych świąt.

  5 marca 2018 roku uczniowie klas IV a, V b i VI a wzięli udział w „Korowodzie Niepodległości”. Spotkanie to zorganizowano w ramach projektu Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej oraz grup rekonstrukcyjnych. Na lekcję historii przybyli także parlamentarzyści i urzędnicy z naszego regionu. Celem uroczystego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i miłości do Ojczyzny. Uczniowie podczas spotkania odkrywali historię poprzez interaktywną wystawę. Uczestniczyli w prelekcji historycznej, patriotycznych zabawach a także próbowali sił na sportowej strzelnicy.

  Młodzi patrioci z naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii Renaty Kudełko z zaangażowaniem przystąpili do zmagań z wiedzy historycznej. Zajęli w konkursie II miejsce i zostali nagrodzeni.

  Wszyscy uczestnicy patriotycznego spotkania otrzymali ,,Elementarz Młodego Patrioty”.

  Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach Programu „Niepodległa” na lata 2017-2021. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu, która skłoniła nas do refleksji nad losami Polski.

  Dzień 21 marca przebiegł w naszej szkole wesoło, zgodnie z przyświecającym nam hasłem, zamieszczonym w tytule. Uczniowie z klas młodszych byli kolorowo ubrani, w ich strojach dominował kolor zielony. Dzieci miały przypięte do ubrań kwiatowe kotyliony. Niektórzy wystąpili w ciekawych przebraniach i właśnie oni wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Mały Samorząd Uczniowski na "Postać kojarzącą się z wiosną”. Uczestników konkursu było bardzo wielu. Wszyscy oni otrzymali nagrody i duże brawa od swoich kolegów i koleżanek. Impreza powitania wiosny zakończyła się wspólnym zdjęciem nagrodzonych oraz wesołym tańcem przy muzyce.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...