Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  „Korowód Niepodległości”

  5 marca 2018 roku uczniowie klas IV a, V b i VI a wzięli udział w „Korowodzie Niepodległości”. Spotkanie to zorganizowano w ramach projektu Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej oraz grup rekonstrukcyjnych. Na lekcję historii przybyli także parlamentarzyści i urzędnicy z naszego regionu. Celem uroczystego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i miłości do Ojczyzny. Uczniowie podczas spotkania odkrywali historię poprzez interaktywną wystawę. Uczestniczyli w prelekcji historycznej, patriotycznych zabawach a także próbowali sił na sportowej strzelnicy.

  Młodzi patrioci z naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii Renaty Kudełko z zaangażowaniem przystąpili do zmagań z wiedzy historycznej. Zajęli w konkursie II miejsce i zostali nagrodzeni.

  Wszyscy uczestnicy patriotycznego spotkania otrzymali ,,Elementarz Młodego Patrioty”.

  Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach Programu „Niepodległa” na lata 2017-2021. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu, która skłoniła nas do refleksji nad losami Polski.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...