Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Pamiętamy o "Żołnierzach Wyklętych"

  Plakat 11 marca uczniowie kl. VII a wraz p. Danutą Wiśniewką wzięli udział w miejskich uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w kolegiacie Świętego Michała Archanioła. W uroczystościach uczestniczyły delegacje przedstawicieli samorządów, instytucji rządowych, szkół, zaproszeni goście, jak również poczty sztandarowe różnych instytucji, a wśród nich naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Brożek.

  Po Mszy Świętej i wspaniałej lekcji historii przedstawiciele różnych środowisk i organizacji złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej z Ostrowca i Ziemi Opatowskiej.

  Wszyscy zebrani byli dumni, że są Polakami. Zuzia Jedlikowska z naszej szkoły podczas wywiadu do Radia Ostrowiec powiedziała: „Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zawsze jest u nas w szkole kultywowany”.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...