Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

   

  Październik

  24.10.2019 r. uczniowie klasy 4a z panią Anną Zychnowską, nauczycielką biblioteki szkolnej udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się w Ostrowieckim Browarze Kultury na lekcję biblioteczną pt. „Biblioteczne wędrowanie”. Pani Edyta Wojtiuk – Wołodkiewicz, bibliotekarka tejże placówki oprowadziła dzieci po jej nowych pomieszczeniach, pokazała, gdzie mieści się czytelnia i wypożyczalnia dla dorosłych i dla dzieci, opowiedziała o zbiorach, zaprezentowała ciekawe i bardzo stare książki. Z wypowiedzi pani Edyty uczniowie dowiedzieli się, że czytelnicy mają wolny dostęp do półek z książkami. Duże wrażenie zrobiły na zwiedzających: przestrzeń i w części przeznaczonej dla dzieci kolorowe meble. Z zainteresowaniem uczniowie wysłuchali i obejrzeli jedną z bajek chińskich zaprezentowaną przez panią Edytę w teatrzyku kamishibai.

  28 października 2019 roku uczniowie klasy 2 e wraz z wychowawcą wybrali się na cmentarz parafialny przy ul. Denkowskiej celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z panią pomodliły się zapaliły znicze i złożyły kwiaty na grobach. Uczniowie mogli w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą Żołnierzy poległych w I i II Wojnie Światowej.

  Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

  W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

  images"Trzecie klasy także wzięły udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Zwieńczeniem akcji przeprowadzonej przez Mały Samorząd Uczniowski był test sprawdzający, podczas którego uczniowie mieli za zadanie bezbłędnie go rozwiązać i to w jak najkrótszym czasie. W każdej klasie trzeciej wyłoniono mistrza i wicemistrza tabliczki mnożenia. kl. 3a Mistrz Adam Chyzicki Wicemistrz Jakub Sejdzinski kl. 3b Mistrz Magdalena Wasek Wicemistrz Hanna Spurek kl. 3c Mistrz Amelia Krzeczkowska Wicemistrz Maciej Starachowski kl. 3d mistrz Dawid Baran Wicemistrz Wiktor Czarnecki."

  27 września klasy 2b i 2e wraz z wychowawczyniami wybrały się na Krzemionki. Dzieci zwiedziły kopalnię krzemienia, wzięły udział w warsztatach, podczas których lepiły z gliny, strzelały z łuku, mieliły ziarno na żarnach. Uwieńczeniem wycieczki było ognisko integracyjne z okazji Dnia Chłopaka.

  "Bo choć ich życia płomień zgasł, to myśli o nich są przecież w nas".

  Powaga i zaduma towarzyszyła uczniom klasy 1c, którzy w raz z wychowawcą p. Iwoną Stańczak odwiedzili mogiły na Cmentarzu Parafialnym.

  Choć mają dopiero 7 lat, już rozumieją, że odchodzenie kogoś bliskiego jest nieuchronne. I tylko myśli o nim sprawią, że żyć będzie w nas.Bo człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.

  "Czarny, mały nasz kundelek,
  piękny duchem w brzydkim ciele.
  Przecież to nie twoja wina...
  Dla nas jesteś jak rodzina."

  Dzień Kundelka obchodzony 25 października jest świętem wszystkich wielorasowych psów. Kundelki są najliczniejszą i najgorzej traktowaną grupą psów towarzyszącą człowiekowi. A przecież pies to absolutnie jedyny, pozbawiony egoizmu, wierny i oddany przyjaciel człowieka.Jak wielką miłością potrafi obdarować swego opiekuna przekonali się uczniowie klasy 1c na spotkaniu z suczką NIKI. Silną więź pomiędzy Niki a jej panią Klaudią Kołodziej widać było na pierwszy rzut oka. Pani Klaudia, mama Kuby opowiedziała dzieciom, jak należy opiekować się zwierzęciem i o niego dbać. Dziękujemy za lekcję empatii, delikatności i zrozumienia potrzeb innych, często bezbronnych istot.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...