Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Październik

  piknik7 października na terenie naszej szkoły odbył się piknik jesienny pn. "Ogrody bawią się!" pod Patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego. Pan dyrektor Wojciech Serwin i pani dyrektor Jolanta Gawron czuwali, aby zabawa była radosnym powitaniem jesieni. Uczestnicy mieli do wyboru ciekawe zajęcia i konkursy sportowe, plastyczne, mogli puszczać bańki mydlane. Dzieci chętnie korzystały z dmuchańców. Można było zjeść coś dobrego. Był bigos, pączki, słodycze, chrupki, owoce, no i oczywiście pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Harcerze częstowali watą cukrową. Dzieci mogły poznać i spróbować technik kuglarskich, wziąć udział w pląsach. Na najmłodszych czekały kolorowanki. Ratownicy z HCPP udzielali instruktażu jak udzielać pierwszej pomocy. Festyn był okazją by zachęcić dzieci z osiedla Ogrody do wstąpienia w szeregi ZHP. Dużą atrakcją był wóz strażacki, który przyciągał do obejrzenia swojego  wnętrza potencjalnych przyszłych strażaków. Całość imprezy uświetniał występ zespołu muzycznego.Mamy nadzieję, że piknik stanie się tradycją i będziemy mogli znów za rok powitać jesień w takich miłych okolicznościach jak tym razem.

  Organizatorami imprezy była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Przedszkola Publiczne numer 19 i 15, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek "Pajacyk", Rada Osiedla Ogrody oraz Radni Miejscy.

  5 października 2016 roku o godzinie 14 odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Uczniowie, którzy w drugim półroczu roku szkolnego 2015/2016 uzyskali wysokie wyniki w nauce i sporcie, otrzymali z rąk Prazydenta Miasta pana Jarosława Górczyńskiego oraz dyrektora pana Wojciecha Serwina dyplomy z gratulacjami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus, radny Mariusz Łata, radna Urszula Uba i asystent prezydenta Tomasz Gębka.

  W małej sali gimnastyczej pojawili się rodzice wyróżnionych oraz sami uczniowie, wśród nich byli również absolwenci naszej szkoły – obecnie już gimnazjaliści.

  Po części oficjalnej zebrani wysłuchali krótkiego programu artystycznego. Wśród wykonawców znalazły się: recytatorka Kinga Choda (uczennica klasy VI b), akordeonistka Patrycja Rogowska (uczennica klasy V d), wykonawczynie piosenek – Zuzanna Jedlikowska (klasa V a) i Martyna Cieśla (klasa III a). Nad całością czuwali nauczyciele pani Edyta Rutkowska i pan Ryszard Góra, dekoracje sali przygotowała pani Marzena Szymczyk.

  su

  11 października opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili kampanię wyborczą wśród uczniów klas 4-6. Kandydaci z poszczególnych klas zaprezentowali swoje programy wyborcze. Na plakatach wyborczych pojawiły się ciekawe pomysły, które kandydaci chcieliby realizować w bieżącym roku szkolnym w naszej placówce. Następnie wszyscy uczniowie głosowali na wybranego kandydata.

  Bezkonkurencyjna okazała się Julia Mendyk, która została przewodniczącą szkoły zdobywając 109 głosów. Zastępcą przewodniczącej został Igor Skrok z ilością 49 głosów. W sekcja organizacyjnej znalazły się: Oliwia Czechowska i Martyna Polak, a w sekcji plastycznej: Zuzanna Stępień, Julia Opałka i Martyna Jurek.

  7 października 2016 roku uczniowie klasy III "a" wraz z wychowawczynią Renatą Bartnik wybrali się na wycieczkę do piekarni pana Skalskiego, znajdującej się na ulicy Kilińskiego, podczas której zapoznali się z pracą piekarza, poznali kolejne etapy pieczenia różnych gatunków chleba i bułek, słodkich ciasteczek , placków i tortów. Dzieci miały okazję zobaczenia nowoczesnych maszyn i urządzeń ułatwiających pracę piekarzom oraz samodzielnego formowania bułeczek w kształcie precli.

  Największą atrakcją wycieczki była wizyta w pracowni słodkich wypieków, gdzie pracownicy bardzo ciekawie opowiadali o tajnikach swojej pracy, a następnie pod okiem niezastąpionej pani Asi uczniowie samodzielnie piekli i dekorowali pyszny tort śmietanowo – wiśniowy. Każde dziecko z precyzją cukiernika dodawało swój element wystroju tortu. Na koniec odbyła się wspólna degustacja tortu i pączków. Wszystko smakowało wyśmienicie! Ta pouczająca lekcja na długo zostanie w pamięci uczniów.

  1a 1b

  14 października 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

  Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Pierwszoklasiści poradzili sobie świetnie – śpiewając piosenki, recytując wiersze. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała wicedyrektor szkoły p. Jolanta Gawron. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.

   dzien nauczyciela 2

  14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy II b, II e, II g , pod kierunkiem pań: Jadwigi Orłowskiej, Lucyny Wiśniewskiej i Iwony Misiury, w montażu słowno- muzycznym podziękowali nauczycielom za trud oraz pracę włożoną w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży. W koncercie życzeń dla Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Administracji i Obsługi wystąpili kolejno: Olaf Jurkowski z klasy II e, który zagrał dwa utwory: "Piraci z Karaibów" i "Wierszyk”. Nadia Piwowarczyk z klasy II e zaśpiewała piosenkę pt. „Konik na biegunach” oraz Blanka Walczyk z klasy II g zaprezentowała układ taneczno - gimnastyczny. Występ dzieci był nagrodzony głośnymi brawami. Całość dopełniała piękna dekoracja w jesiennej tonacji.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Please publish modules in offcanvas position.