Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Październik

  Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych w poniedziałkowe przedpołudnie 30 października 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się II Bal Wszystkich Świętych, który prowadziły uczennice kl. VII b. Bal odbył się w 3 grupach wiekowych, kl. II – III, O - I, IV – VII. Do najmłodszych uczniów naszej szkoły dołączyły dzieci z PP nr 7, 15, 19 i Niepublicznego Przedszkola „Pajacyk”.

  Do Balu, poszczególne klasy przygotowywały się nieco wcześniej, bowiem wybrani przedstawiciele klas wykonywali konkursowe portrety wylosowanych świętych patronów, a także tłumaczyli na język angielski krótką informację o nich.

  Przerywnikiem prezentacji świętych patronów poprzez poszczególne klasy był refren piosenki Arki Noego „Święty uśmiechnięty” śpiewany przez uczennice kl. V d w j. polskim i j. angielskim.

  Dużo radości wszystkim zebranym sprawiły tańce integracyjne, prowadzone przez animatorki z kl. VII d.

  Na koniec balu ogłoszono wyniki konkursu na najciekawszy kostium świętego oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny pn. "Świeci oczami dzieci".

  Bal stał się okazją do poznania sylwetek wielu świętych, stworzył szansę wspólnej zabawy całej społeczności szkolnej, był też miłym akcentem podkreślającym radosny charakter uroczystości Wszystkich Świętych.

  Zabawę przygotowały panie katechetki: Barbara Gadkowska, Lidia Tokarska, Danuta Wiśniewska wraz z paniami uczącymi języka angielskiego: Agnieszką Brożek, Małgorzatą Czają, Beatą Dąbrowską, Anną Rożek, Alicją Musiał i Justyną Walczak.

   

  baner

  W październiku 2017 roku nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „Zbieraj baterie”. Jest to największy w Polsce program edukacyjny dotyczący tematyki baterii, który ma na celu zapoznanie uczniów z zasadami właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami.

  W ramach akcji uczniowie biorą udział w konkursie na największą zbiórkę baterii. O wygraną walczymy do końca maja 2018 roku, a finaliści zostaną wyłonieni pod koniec roku szkolnego. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w konkursie!

  Uczniowie klasy III f z wych.K Nowak wzięli udział w warsztatach edukacyjno-technicznych Majsterkowo w Castoramie w naszym mieście. Celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzenie ich wyobraźni,rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej. Dzieci z gotowych , drewnianych elementów samodzielnie wykonały stojak na kubki oraz ozdobiły antyramę na zdjęcia.Za wspaniałe prace uczniowie zostali pochwaleni i otrzymali w nagrody w postaci gry Domino w drewnianej obudowie. Serdecznie zachęcamy inne klasy do udziału w warsztatach.

  26 października uczniowie klasy  I c wraz z wychowawczynią p. Pauliną Jankowską i uczennicami klasy 1d (Martyną Czajkowską i Leną Gómułą) wybrali się do Publicznego Przedszkola nr 7. Powodem wizyty było podsumowanie konkursu pn. "Cuda z odpadów”. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez młodszych przyjaciół. Mieliśmy okazję obejrzeć przepiękne i bardzo zabawne przedstawienie kukiełkowe oraz spektakl w wykonaniu przedszkolaków i ich rodziców. Zachwyciła nas nie tylko gra aktorów, ale również wspaniała jesienna dekoracja. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

  5 Co było nam obce, będzie nam znane. 
  Bo nauczyciel jest kapitanem,
  Co na okręcie dookoła świata, 
  Płynie wraz z nami przez szkolne lata.
  J. Ficowski

  12 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice z kl. VII b, które prowadziły uroczystość, złożyły życzenia – w imieniu społeczności uczniowskiej – nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty. 

  Następnie głos zabrała wicedyrektor szkoły – pani Anna Barańska. Przypomniała słowa Janusza Korczaka o tym, że „dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Podkreśliła, kim jest nauczyciel dla dziecka, jak ważną rolę odgrywa w jego życiu, przekazując nie tylko wiedzę, ale wspomagając w różnych sytuacjach. Z kolei wicedyrektor - pani Małgorzata Urban - wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom, a wszystkim podziękowała za ich trud, poświęcenie, zaangażowanie.

  W drugiej części akademii uczniowie z kl. V a, VI b i VI c zaprezentowali program, w którym znalazły się występy muzyczne – gra na pianinie, popisy taneczne, a także zabawne przedstawienie pokazujące, skąd wziął się nauczyciel, jak zmieniała się jego praca a także dobre rady dla pedagogów – na pewno pomocne w ich trudnej pracy. Całość zamknęły piosenki zaśpiewane przez uczennice z kl. VI a i V a oraz najmłodszą wykonawczynię z kl. II a.
  Dzieci zostały przygotowane przez: p. Dorotę Dziubek, p. Barbarę Gadkowską, p. Mirosławę Zarembę oraz p. Ryszarda Górę. O dekorację zadbały: p. Marzena Szymczyk, p. Paulina Jankowska i p. Katarzyna Nowak.

  2 roze

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...