Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  imagesW tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny biorą udział w obchodach Dnia Tabliczki Mnożenia.
  Z tej okazji 4 października uczniowie klasy 7 a pod opieką pani Magdaleny Jasińskiej wyruszyli na spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nasi uczniowie w myśl hasła: „Młodsi sprawdzają czy Starsi tabliczkę mnożenia znają” sprawdzili wiedzę strażaków z zakresu tabliczki mnożenia. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu oczywiście uzyskali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

  Uczniowie znają i rozumieją specyfikę pracy strażaka. Zobaczyli jakim sprzętem straż dysponuje na co dzień. Doceniamy to, że każdego dnia strażacy wykonują trudne i odpowiedzialne zadania. Dowiedzieliśmy się, że strażacy często korzystają z tabliczki mnożenia i matematyka jest im potrzebna. Dziękujemy Panu Komendantowi i strażakom za udział w zabawie i promocji Dnia Tabliczki Mnożenia.

  Podczas wizyty towarzyszyli nam reporterzy z Lokalna.TV. Julia, Oliwia, Oliwier i Krystian mieli okazję udzielić wywiadu. Reporterzy również uzyskali tytuł Eksperta.
  Następnie wybraliśmy się na Rynek i w trakcie spaceru egzaminowaliśmy chętnych przechodniów. Wszyscy, którzy wyrazili zgodę udziału w naszej akcji świetnie poradzili sobie z przykładami.
  Ten dzień ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dziś dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością różnych przypadków mnożenia.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...