Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Styczeń

  W piątek, 25 stycznia uczniowie klasy 3a i 3c udali się do siedziby Straży Pożarnej przy ulicy Wardyńskiego. Przed spotkaniem ze strażakami uczniowie obu klas rozmawiali na zajęciach o tym, kiedy i jak należy wzywać straż pożarną, jakie są jej zadania, jakie wymagania stawia się strażakom. W trakcie spotkania ze strażakami uczniowie wysłuchali wielu ważnych informacji dotyczących ich codziennej, często niebezpiecznej pracy. Mogli obejrzeć sprzęt, którego w trakcie pracy używają strażacy, mogli wejść do samochodu strażackiego, a nawet przymierzyć części strażackiego ubrania oraz hełm. Porównanie wiadomości zdobytych w czasie zajęć z wiadomościami zdobytymi w trakcie spotkania okazały się niezwykle cenne, a całe spotkanie dostarczyło dzieciom niezapomnianych wrażeń.

  26 stycznia 2018 roku klasa I d obchodziła Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni dziadkowie, rodzice oraz pani dyrektor Anna Barańska, która obserwowała popisy recytatorskie i wokalne uczniów. Część artystyczną, którą dzieci przygotowały wraz z wychowawczynią Anna Gawron, nagrodzono gromkimi brawami. Dzieci oprócz wierszy i piosenek wręczyły własnoręcznie wykonane laurki wraz z pięknymi życzeniami. Był też słodki poczęstunek. Babie i Dziadkowie z wielka radością patrzyli na występujących wnuków. Z pewnością te chwile zapadną na długo w ich pamięci.

  23 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I "b" wraz z wychowawczynią p. Renatą Bartnik uczcili Święto Babci i Dziadka. W tym dniu do pięknie udekorowanej klasy uczniowie zaprosili swoje babcie i dziadków i zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny . Były wzruszające wiersze o roli babci i dziadka w obecnym czasie, wesołe piosenki i tańce przy skocznej muzyce.. Każde dziecko zaprezentowało portret swoich dziadków, a na koniec wręczyło własnoręcznie wykonany upominek. Babcie z radością patrzyły na swoje wnuki i ocierały łzy wzruszenia, zaś dziadkowie nagradzali występy wnucząt gromkimi brawami. Była to bardzo miła i sympatyczna uroczystość. Życzenia wszystkim babciom i dziadkom złożyła też pani dyrektor Anna Barańska.

  9 stycznia 2018 r., uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią p. Joanna Zyburą udali się do Biblioteki Pedagogicznej na jasełka, przygotowane przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dorośli artyści wcielili się w postacie: Maryi, Józefa, Aniołów, Trzech Króli, pasterzy i diabła. Dzieci z przyjemnością wysłuchały ciekawych dialogów przeplecionych kolędami. Największym zainteresowaniem cieszył się występ Pani odtwarzającej rolę diabła. W podziękowaniu za piękny występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. To było bardzo miłe spotkanie, które pozostanie na długo w naszej pamięci.

  11 stycznia Maja Waliszewska, uczennica kl. II a, reprezentowała naszą szkołę w XIII Powiatowym Konkursie Wokalnym „Hej kolęda, kolęda…” w PSP nr 9. Maja pięknie zaśpiewła pastorałkę „Mroźna cisza”, za którą zdobyła wyróżnienie. Uczennica została przygotowana przez p. Danutę Wiśniewską.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...