Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Styczeń

  27 stycznia w klasie 3 c odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W pięknie udekorowanej na tę okoliczność sali, uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który bardzo spodobał się przybyłym gościom. Zabawne skecze w wykonaniu małych artystów wprawiły publiczność w doskonały humor, a wzruszające wiersze i pięknie wykonane piosenki sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łezka. „Sto lat” wygrane na skrzypcach przez Janka Wójcika, zamknęło część artystyczną uroczystości.
  Po wręczeniu ręcznie robionych upominków, uczniowie zaprosili swoich kochanych dziadków na słodki poczęstunek. Ostatnią niespodzianką był konkurs pn. "Jaka to melodia”. Okazało się, że goście wspaniale rozpoznają piosenki ze swojej młodości już po pierwszych nutach utworu.
  Zdjęcia będą dla wszystkich miłą pamiątką tego wspaniałego święta.

  Uczniowie klas 3 b i 3 e z niecierpliwością czekali na dzień 26 stycznia. Tego dnia właśnie udali się, ze swoimi wychowawczyniami p. Jolantą Cieślak i p. Joanną Zagozdon, do ostrowieckiego Punktu Informacji Turystycznej. Tutaj odbyło się, inne niż do tej pory, spotkanie z p. Jolantą Wiśniewską – przewodnikiem turystycznym.
  Pani przewodnik sprawdziła wiadomości uczniów o Ostrowcu Świętokrzyskim dotyczące odbytych wędrówek regionalnych. Była bardzo zadowolona z ich wiedzy. A potem nastąpiło to najważniejsze. Uczniowie obu klas otrzymali Odznakę Turystyczno – Krajoznawczą stopnia brązowego.
  Dzieci, dumne z odznaki, wróciły do szkoły z postanowieniem zdobycia odznaki stopnia srebrnego. Trzymamy za to kciuki.

  2 zero 1 7
  Radosnego i szczęśliwego Nowego Roku 
  z marzeniami, o które warto walczyć, 
  z radościami, którymi warto się dzielić,
  z przyjaciółmi, z którymi warto być
  i z nadzieją, bez której nie da się żyć!

   

  balon  Klasy I- III

  balon  Klasy IV- VI

  25 stycznia, na ostatniej godzinie lekcyjnej w klasie II e odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Przygotowywaliśmy się do niej dużo wcześniej. Pisaliśmy zaproszenia, robiliśmy ozdobne laurki i prezenty dla dziadków. Były to medale: Super Babcia i Super Dziadek. Wszyscy zaproszeni goście dopisali. Dziadkowie wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu swoich wnuków. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pięknie recytowali swoje wiersze. Były to dosyć wzruszające chwile. Po złożeniu życzeń i wręczeniu upominków dzieci zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek. Niektóre babcie i dziadkowie po raz pierwszy byli w naszej szkole. Mieli możliwość obejrzenia klasy, w której uczą się ich wnuczęta. Mamy nadzieje, że uroczystość miło zapisze się wszystkim w pamięci.

  5 stycznia 2017 r. uczniowie klasy III e, wraz ze swoją wychowawczynią p. Joanną Zagozdon, wybrali się do Castoramy. Celem wyjścia był udział w warsztatach plastycznych pn.”Majsterkowo.” Dzieci pod czujnym okiem pracownika sklepu wykonali własnoręcznie (z wcześniej przygotowanych materiałów) drewnianą ciężarówkę. Ponadto ozdabiały kalkomanią plastikową doniczkę. Zajęcia te cieszą się u uczniów wielkim zainteresowaniem. Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Please publish modules in offcanvas position.