Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w PSP nr 5 rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Po niej nastąpiły krótkie spotkania uczniów w salach lekcyjnych z wychowawcami klas.ludzik500

  Oficjalne uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyły się w trzech grupach wiekowych: klasy IV-V, klasy I-III, klasy IV-VIII. Każdą z grup powitała nowa Pani dyrektor Marta Dobrowolska – Wesołowska, która ciepłe słowa skierowała zarówno do uczniów, szczególnie nowych, jak i rodziców, dziadków oraz nauczycieli. Wyraziła swoją radość z powierzonego Jej stanowiska dyrektora naszej szkoły, powiedziała o dokonanych podczas wakacji zmianach oraz przedstawiła swoją wizję placówki.

  Na uroczystości obecne były radne Rady Miasta panie: Urszula Uba, Marta Woźniak – Kuzdak oraz pan Paweł Górniak – zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  Najmłodszą grupę wiekową zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Pan Jarosław Górczyński, który składając uczniom życzenia samych szóstek i sukcesów zachęcał także do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Zwracając się do rodziców mówił o planach wyposażenia szkoły w nowoczesną pracownię językową oraz zaopatrzenie uczniów i nauczycieli w laptopy i inne niezbędne nowoczesne pomoce naukowe.

  Pan Prezydent wraz z Panią Dyrektor zapoczątkował nową tradycję w naszej szkole - sadzenie przez pierwszoklasistów drzewa, które będzie rosło wraz z nimi. W tym roku posadzono miłorząb.

  Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru szkoły nastąpił krótki program artystyczny, w którym piosenki i wiersze mówiły o lecie i wakacjach oraz rozpoczynającej się szkole. W nawiązaniu do rocznicy wybuchu II wojny światowej w programie nie zabrakło elementów patriotycznych.

  Pani dyrektor podziękowała wykonawcom i ich opiekunom:

  • pani Iwonie Pater i uczniom z kl. V f
  • paniom Renacie BartnikWandzie Ostatek, Bożenie Nizielskiej, Lucynie Wiśniewskiej i uczniom z kl. II b, III a i III b
  • panu Ryszardowi Górze i solistkom Mai Waliszewskiej i Zuzannie Jedlikowskiej
  • pani Danucie Wiśniewskiej za wykonanie zdjęć upamiętniających uroczystość,
  • państwu Kamili i Marcinowi Karbowniczak za wykonanie i sponsorowanie banerów.

  Słowa uznania skierowała również do autorów ciekawej, symbolicznej dekoracji: pani Barbary Gadkowskiej, Katarzyny Nowak, Pauliny Jankowskiej, Arkadiusza Jeruzala, Michała Kępczyńskiego, Wandy Ostatek, Marzeny Szymczyk, Danuty Wiśniewskiej i Joanny Zagozdon.

  Grono Pedagogiczne, społeczność uczniowska i rodzice życzą nowej Pani Dyrektor osiągnięcia obranego celu jakim jest szkoła marzeń oraz tego, by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania.


   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...