Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego - nie mogło nas zabraknąć

  W sobotę 8 września 2018 r. uczniowie kl. VIII b i VIII c pod opieką nauczyciela języka polskiego p. Katarzyny Tomali wzięli udział w akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia”.

  Narodowe Czytanie to akcja społeczna, której głównym celem jest propagowanie polskiej literatury. Zapoczątkował ją w 2012 roku prezydent Polski Bronisław Komorowski. Pomysłodawcy akcji pragnęli, by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym.
  Tegoroczna akcja została zainaugurowana 28 lutego, a para prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda na „narodową lekturę” wybrała „Przedwiośnie”, które napisał patron naszej szkoły – Stefan Żeromski. W Ostrowcu wspólne czytanie odbyło się w ogrodzie Miejskiej Biblioteki. Fragmenty książki czytali zarówno duzi, jak i mali, bibliotekarze, mieszkańcy Ostrowca, uczniowie ostrowieckich szkół oraz zaproszeni goście. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Polak, Wiktoria Masternak, Natalia Flisek, Antoni Wójcik oraz Kinga Choda i Gabriela Niewadzi, które publicznie odczytały dwa fragmenty utworu.

   

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...