Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  in2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

  O godzinie 8.00 Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we Mszy Świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

  Punktualnie o godzinie 9.00 Pani Dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny. Przywitała zgromadzonych na sali gimnastycznej nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Przedstawiła również wicedyrektorów szkoły: p. Annę Barańską i p. Romana Kowalskiego.

  Następnie Pani Dyrektor oddała głos uczniom, którzy przygotowali dzisiejszą akademię dla klas starszych. Byli to: Antoni Jedlikowski, Julia Lis i Julia Kaluza z klasy 5a oraz Mikołaj Jedlikowski i Weronika Sałek z klasy 5e. Nad całością czuwały panie Ewelina Zagórna i Aneta Surowiecka. O oprawę muzyczną zadbał p. Ryszard Góra. Piosenki we wspaniałym stylu wykonały Martyna Cieśla i Zuzia Jedlikowska. Dekoracje na dzisiejszą uroczystość wykonała p. Katarzyna Nowak.

  Oprócz wspaniałej akademii czekała jeszcze na naszych uczniów niespodzianka. Udało się zebrać i wydać w formie książkowej opowiadania naszych uczniów. Książka nosi tytuł „Zapiski z szuflady pewnego ostrowieckiego ucznia”. Nad całością projektu czuwała p. Katarzyna Tomala. Młodzi pisarze otrzymali z rąk pani Dyrektor pachnące jeszcze drukiem wydanie.

  in47

  Pani Dyrektor powitała uczniów klas młodszych, a szczególnie pierwszaków, którzy dopiero rozpoczynają naukę w naszej szkole. Przedstawiła wychowawców i życzyła im wielu sukcesów. Razem z przedstawicielami klas posadziła drzewo, które będzie przypominało maluchom o ich przynależności do społeszności szkolnej. 

  Uroczystość uświetnił występ dzieci klas III pod kierunkiem pańPauliny Jankowskiej, Joanny Zagozdon i Lucyny Wiśniewskiej.

  Na zakończenie pierwszoklasiści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi wychowawcami.

  Życzymy wszystkim wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...