Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  6 czerwca 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości wybranych baśni H. Ch. Andersena. Wzięły w nim udział trzyosobowe delegacje uczniów klas trzecich: III a i III b. Zadaniem dzieci było poprawne rozwiązanie testu. Wykazały się one dużą wiedzą i zaangażowaniem, co przekłada się na jego wyniki:

  I miejsce – Amelia Gawęcka, kl. III a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  I miejsce – Paweł Michalski, kl. III a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  I miejsce – Emilia Skalska, kl. III b, ucz. p. Wandy Ostatek
  II miejsce – Maja Waliszewska, kl. III a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  III miejsce – Amelia Fudalewska, kl. III b, ucz. p. Wandy Ostatek
  III miejsce – Emilia Stachowicz, kl. III b, ucz. p. Wandy Ostatek
  Uczniom i nauczycielom gratulujemy! Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Organizatorkami konkursu były panie: Anna Zychnowska i Małgorzata Łojek.

  17 czerwca 2019 r. odbyło się podsumowanie konkursów matematycznych i rozdanie nagród.

  Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursach dziękujemy za udział.  Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

  moMagdalena Oksińska – jest uczennicą klasy VII b. Wyróżnia się wzorowym zachowaniem. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę. Osiąga wysokie wyniki w nauce - średnia ocen 6,0. Interesuje się literaturą (pisze wiersze), malarstwem, przyrodą, muzyką. To wyjątkowa osoba, odpowiedzialna, skromna, sumienna i ambitna. Ceni tolerancję i uczciwość. Jest kreatywna, wyznacza sobie ambitne cele, podejmuje różnorodne wyzwania. Rówieśnicy zawsze mogą liczyć na jej pomoc, wsparcie. Dba o honor i tradycję szkoły. Angażuje się w organizowanie szkolnych uroczystości oraz tych, które są adresowane dla środowiska. Jest autorką logo Festiwalu Talentów 2019. 
  Zgadza się ze słowami Paulo Coelho: „Nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddawać”. Jej pracowitość i wytrwałość gwarantują sukcesy w licznych konkursach.

  Oto tylko niektóre z nich:

  • laureatka Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2016, 2018) oraz wyróżnienie (2017),
  • laureatka Międzynarodowego Konkursu „ Inne spojrzenie” (2017, 2018, 2019),
  • laureatka Międzynarodowego Konkursu "Wesołego Alleluja" (2017, 2018),
  • laureatka Ogólnopolskich Przeglądów Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”, „Lipa 2017”, „Lipa 2018”,
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ”Czas Bożego Narodzenia” (2019), 
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wolność kocham i rozumiem”(2018), 
  • laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przecież każdy pisze wiersze” (2018),
  • laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu ”Pamięć jest wielką siłą” (2018),
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moja Mała Ojczyzna” (2017),
  • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego (2017) oraz wyróżnienie (2018),
  • nagroda główna w Ogólnopolskim Konkursie „Malowane poezją” (2018), wyróżnienie (2019),
  • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Pastuszkowie z Fatimy” (2018),
  • wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Pudełko moich marzeń” (2019), 
  • wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” (2019), 
  • wyróżnienie w XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka (2019), 
  • Nagroda Grand Prix w V Wojewódzkim Konkursie „Nasze świętokrzyskie za 50 lat” (2018).

  Ta przesympatyczna dziewczyna o nietuzinkowej osobowości w pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2019!

   

  Po raz ostatni przed wakacjami zadźwięczał dzwonek dla uczniów klas I – III, którzy 19 czerwca 2019 r. zebrali się w dużej sali gimnastycznej, by pożegnać rok szkolny 2018/2019. W uroczystości tej wzięli również udział: dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice. Zebranych powitali prowadzący Iga Starba i Paweł Michalski z Małego Samorządu Uczniowskiego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani wicedyrektor Anna Barańska, która przedstawiła ogólne wyniki pracy szkoły, podziękowała uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom za wspólne miesiące nauki i pracy oraz pogratulowała osiągniętych sukcesów, wyrażając dumę i zadowolenie. Następnie głos zabrała p. dyrektor Marta Dobrowolska – Wesołowska, która życzyła uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

  Po oficjalnych wystąpieniach swój krótki program artystyczny zaprezentowali uczniowie z klas I d, III a i III b pod kierunkiem p. Lucyny Wiśniewskiej, p. Bożeny Nizielskiej i p. Wandy Ostatek. Dzieci wesołymi piosenkami i wierszami pożegnały swoich nauczycieli i kolegów życząc im wspaniałych wakacji.

  Następnie została wręczona statuetka STEFANA ROKU 2018/2019, którą za wyróżniającą pracę z rąk pani dyrektor Marty Dobrowolskiej – Wesołowskiej odebrała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Wanda Ostatek.

  Uroczystość zakończyła się podziękowaniami skierowanymi do organizatorów zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by tam odebrać świadectwa szkolne.

  Na zakończenie roku szkolnego czeka każdy uczeń. Zanim jednak nadejdzie upragniony czas błogiego lenistwa, trzeba pożegnać szkołę na dwa miesiące. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla klas IV-VII odbyło się w środę 19 czerwca.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

  Następnie na sali gimnastycznej odbyła się tradycyjna uroczystość, która pełna była radosnego nastroju, uśmiechu, miłych słów i życzeń. Pani Dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska życzyła wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji, pogratulowała sukcesów w różnych konkursach i zawodach sportowych. Wręczyła też Srebrne Tarcze dla najlepszych uczniów. Rozstrzygnięty został też plebiscyt na „Stefana Roku”, czyli nauczyciela roku PSP nr 5. Ten zaszczytny tytuł przypadł Pani Katarzynie Tomali - nauczycielce języka polskiego, która otrzymała od Pani Dyrektor pamiątkową statuetkę oraz upominek od Pana Prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który objął patronatem nasz plebiscyt.
  Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez panią Iwonę Stańczak. Jak zwykle niezastąpieni okazali się chłopcy z kl. 7e, którzy zatańczyli m.in. wakacyjny układ do piosenki „Papaja” oraz dziewczęta z kl. 7b.

  Po części artystycznej uczniowie udali się do sal razem z wychowawcami i odebrali z ich rąk upragnione świadectwa.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...