Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Christmas Crackers to kartonowa rolka zawierająca niespodziankę, zapakowana w kolorowy papier, w sposób przypominający duży cukierek, stanowiąca tradycyjny element przyjęć i obiadów bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii. Otwierany z trzaskiem poprzez jednoczesne pociągnięcie za oba końce, zgodnie ze zwyczajem przez dwie osoby.

  Zawartość crackera stanowi najczęściej papierowa korona, karteczka z żartem oraz niewielki upominek.

  Nauka języka angielskiego opiera się również na zapoznaniu uczniów z kulturą i tradycją krajów anglojęzycznych. Z tego względu, a także po to by sprawić dzieciom radość w okresie przedświątecznym, uczniowie klas III a, III c, III e, III h pod opieką p. Agnieszki Brożek wykonali na lekcjach języka angielskiego Christmas Crackers. W świątecznych tubkach znalazły się – jak tradycja każe – słodycze, małe zabawki, wierszyki świąteczne, zagadki i życzenia. W ostatnim tygodniu przed Świętami uczniowie wymienili się tubkami z dziećmi z innych klas III i je "porozrywali". Zabawy było co niemiara.

  20 grudnia 2017 roku w bibliotece szkolnej wybrani uczniowie kl. 4d pod kierunkiem pani Iwony Pater oraz wybrane uczennice pana Ryszarda Góry zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno – muzyczny  pt. „Przy wigilijnym stole”. Dzieci recytowały fragmenty poezji i śpiewały kolędy poświęcone Świętom Bożego Narodzenia. Uroczystość odbyła się w trzech turach. W pierwszej wzięli udział uczniowie klasy 3h z panią wicedyrektor Anną Barańską jako reprezentanci klas młodszych, w drugiej uczniowie klasy 4d z licznie przybyłymi rodzicami, a w trzeciej delegacje klas starszych oraz dzieci wraz z nauczycielami ze świetlicy szkolnej. W czasie uroczystości panowała serdeczna atmosfera, w czasie której wszyscy składali sobie życzenia. Przygotowaniem i dekoracją sali zajęły się panie pracujące w bibliotece: Anna Zychnowska i Małgorzata Łojek. 

  21 grudnia, starsza społeczność naszej szkoły mogła obejrzeć nietypowe jasełka. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy 6c oraz ich rodzice. Dorośli chętnie włączyli się w pracę dzieci i z wielkim zaangażowaniem odgrywali role w jasełkach o tytule „Boże Narodzenie w supermarkecie”. Tematyka przedstawienia zwróciła uwagę na konsumpcyjne podejście do świąt i była próbą ukazania właściwego ich przeżywania. Poprzez sceny zmagania się dobra ze złem i przypomnienie historii przyjścia na świat Dzieciątka Jezus, młodzi artyści i ich rodzice pragnęli pokazać, co jest naprawdę ważne w świątecznym czasie i w ludzkim życiu.

  Całości przedstawienia towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu dziewcząt ze scholii, przygotowanych pod kierunkiem p. D. Wiśniewskiej. Piękna dekoracja i kostiumy aktorów podkreśliły nastrój przedstawienia i wprowadziły publiczność w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

  Scenariusz jasełek przygotowała p. B. Gadkowska , wychowawca klasy 6c, we współpracy z rodzicami.

  Jak co roku spotykamy się na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, aby w podniosłym, uroczystym nastroju i ze wzruszeniem przeżyć wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy oraz wychowawcami i rodzicami ten piękny, święty czas. Jest z nami zielona choinka, przystrojona błyszczącymi ozdobami, na stole rozłożone są świąteczne potrawy, na sianku leży opłatek. Z różnych sal lekcyjnych słychać wspólnie śpiewane kolędy...

  Jasełka od wielu lat wpisują się do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klas 3a i 3b.

  Młodzi aktorzy wcielili się w postaci biblijne: Świętą Rodzinę, Aniołów, Trzech Króli i pasterzy. Pojawiły się także leśne zwierzęta, które w tę niezwykłą noc przemówiły ludzkim głosem, zwracając uwagę społeczności szkolnej na zagadnienia ochrony środowiska i problemy, z którymi boryka się Matka Ziemia, a następnie udały się by złożyć hołd nowo narodzonemu Jezusowi.
  Uczniowie z zaangażowaniem, wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.
  Jasełka zostały przygotowane przez p. Lidię Tokarską przy współpracy p. Jolanty Luzak.

  Pięknym dopełnieniem całości uroczystości był ”Tanie Śnieżynek” na cześć Dzieciątka Jezus w wykonaniu dziewczynek z klasy 1d pod kierunkiem p. Anny Gawron. Układ z szarfami do melodii Halleluja wywołał wielkie wzruszenie i gromkie brawa.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...