Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  13 grudnia 2018 r. panie: Anna Zychnowska, Małgorzata Łojek, Dorota Dziubek oraz pan Ryszard Góra przygotowali i zaprezentowali społeczności szkolnej poranek bożonarodzeniowy pt. „W Dzień Bożego Narodzenia”. Głównymi wykonawcami byli uczniowie kl. 7b: Emilia Bajdo, Tomasz Kotowski, Amelia Król, Magdalena Oksińska, Amelia Podsiadło, Wiktor Przepiórka, Maja Rola, Maja Siemińska, Aleksandra Sitarska, Patryk Siwiec, Hubert Walczyk, Natalia Zaręba zaś solistkami były: Martyna Cieśla, Zuzanna Jedlikowska, Amelia Kaczmarczyk, Klaudia Perzyńska, Maja Waliszewska, Martyna Zielińska.
  Montaż słowno – muzyczny skierowany był do uczniów klas 7 i 8. Dzieci recytowały fragmenty poezji poświęcone świętom i śpiewały kolędy. Magiczny wystrój sali, pełen blasku świec i zapachu choinki wprowadzał wszystkich zebranych w magiczną, świąteczną atmosferę.

  3 grudnia, w ramach programu „Trzymaj formę”, odbył się drużynowy konkurs wiedzy na temat niebezpieczeństw wynikających z uzależnień. Trzyosobowe reprezentacje klas piątych zmierzyły się w czterech konkurencjach. Uczniowie odpowiadali na pytania otwarte, rozwiązywali krzyżówkę, układali rebus oraz zdania z rozsypanki. Ponadto, każda drużyna stworzyła rymowane hasło, ostrzegające przed nałogami. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą na temat uzależnień. Nad przebiegiem konkursu czuwały p. Wioletta Szymańska, p. Alicja Musiał oraz uczennice klasy 8b, należące do Szkolnego Koła PCK.

  I miejsce, kl V a, p. Wioletty Szymańskiej i p. Alicji Musiał
  II miejsce, kl. V b, p. Wioletty Szymańskiej i p. Janusza Ozdoby
  III miejsce, kl. V d, p. Wioletty Szymańskiej i p. Iwony Pater

  Gratulujemy!

  Wigilia klasowa, która odbyła się 20 grudnia 2018 r. była kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu każdej klasy. Tradycji stało się zadość.

  Przy wigilijnym stole zasiedli uczniowie z wychowawcami, ich rodzice, dziadkowie. Był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy zadbali o pięknie i odświętne ubranie. Na stole rozłożone były przeróżne pyszności, pierogi, paszteciki z grzybami, ciasta własnych wypieków, pierniczki i cukierki.

  Specjalne świąteczne życzenia złożyła wszystkim pani dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska i p. wicedyrektor Anna Barańska

  Wszyscy poczuliśmy magię ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

  • Klasa II a

   

  • Klasa II d

  • Klasa IV h

  pobraneStało się już tradycją, że Mały Samorząd Uczniowski w okresie przedświątecznym organizuje akcję pomocy dla zwierząt ze schroniska. W tym roku zbierając karmę, koce, poduszki i zabawki wsparliśmy Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt ANIMALS. Uczniowie klas młodszych, jak co roku bardzo aktywnie włączyli się do akcji. W krótkim czasie pozyskaliśmy dużą ilość karmy, ciepłych kocy i poduszek, które z pewnością w znacznym stopniu przyczyniły się do poprawy warunków bytowych zwierząt ze schroniska i mogły być dla nich miłym, świątecznym prezentem. Nasi uczniowie kolejny raz pokazali swoją wielką wrażliwość na los zwierząt. Mały Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p. Lucyną Wiśniewską serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tym szczytnym przedsięwzięciu.

  Święta Bożego Narodzenia są szczególne dla nas wszystkich. W tradycji tych świat wszystko ma znaczenie: opłatek, potrawy wigilijne, choinka, prezenty, kolędy. Jest to czas wybaczania, zgody, miłości, pokoju, łączenia się . W te dni nikt nie powinien być sam. Mając to na względzie Mały Samorząd Uczniowski, pod opieką p. Lucyny Wiśniewskiej, włączył się do szczytnej, ogólnopolskiej akcji: „Rodacy- Bohaterom”. Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem wychowawczyń, wykonali piękne karty ze świątecznym przesłaniem, które były dołączone do paczek żywnościowych i wysłane na Kresy. Uczniowie włożyli dużo zaangażowania w wykonanie kartek – każda z nich ma swój niepowtarzalny urok. Wykonane zostały wieloma technikami, z wykorzystaniem przeróżnych materiałów, a do każdej wpisane zostały świąteczne życzenia. Tworzenie kartek było dla uczniów nie tylko okazją do wykazania się umiejętnościami artystycznymi, ale również przypomnieniem, że poza granicami naszego kraju, nierzadko w bardzo trudnych warunkach, mieszka wielu rodaków, którzy walczyli o naszą niepodległość. Mamy ogromną nadzieję, że adresując do nich kartki, wyrazimy naszą wdzięczność, pamięć oraz podziw dla ich postawy oraz dokonań.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...