Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  W kwietniu, jak co roku odbyła się aukcja charytatywna pn. „Podaruj pluszaka dla zwierzaka”, w której brali udział uczniowie klas I-III pod opieką p. Agnieszki Brożek. Aukcja miała na celu pomoc psom ze Schroniska Janik. Chętni uczniowie klas I – III przynosili zabawki, maskotki, książki, gry, które w kwietniu wystawiliśmy na holu szkolnym. Każde dziecko mogło, za symboliczną złotówkę zakupić zabawkę i tym samym wspomóc podopiecznych schroniska. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do aukcji. Chcemy szczególnie podziękować klasie I a za włączenie się do aukcji, uczennicom p. Alicji Musiał oraz wszystkim dzieciom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

  Agnieszka Brożek

  Uczennice klasy VI a Zuzanna Jedlikowska, Aleksandra Jakóbczak i Martyna Marszałek pod kierunkiem p. Renaty Kudełko 11.04.2018 r. przedstawiły IV klasom prezentację multimedialną dotyczącą Józefa Piłsudskiego. Obrazując swoje wypowiedzi, zapoznały klasy młodsze z życiem wielkiego patrioty i przywódcy, zwracając szczególną uwagę na jego działalność niepodległościową. Podczas lekcji nie zabrakło ciekawostek z lat dzieciństwa i młodości oraz życia prywatnego Józefa Piłsudskiego. Czwartoklasiści z dużym zainteresowaniem wysłuchali prezentowanych treści i za ciekawą lekcję historii nagrodzili starsze koleżanki gromkimi brawami.
  lekcja.historii

  Uczniowie klasy 6a pod kierunkiem wychowawcy p. Renaty Kudełko zaproponowali swoim rodzicom szczególną lekcję historii, włączając ich w ogólnopolskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ww. lekcja odbyła się 19.04.2018 r. podczas zebrania z rodzicami. Uczniowie opracowali zagadnienia z zakresu I wojny światowej oraz walki Polaków o niepodległość. Szczególny akcent został położony na biografię Józefa Piłsudskiego. Każde zagadnienie zostało zreferowane w oparciu o prezentację multimedialną. Uczniowie wykazali się znajomością treści historycznych, umiejętnościami prezentowania swojej wiedzy oraz dużą samodzielnością i pomysłowością w tworzeniu prezentacji multimedialnych.

  3 maja
  Dniu trzeci Maja, dniu nam święty,
  Hołd ci należy nieść.
  Choć dziś narodu cel wytknięty,
  Pamięci twojej cześć!

  30 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. 

  Uczniowie klas IV-VI mieli możliwość poznania historycznych wydarzeń z 1791 roku przedstawionych w scence dramatycznej przez koleżanki i kolegę z klasy 4b i 4d.  Wysłuchali kilku wierszy o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczniów kl. 4b i 4f. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły pieśni narodowe pięknie zaśpiewna przez solistki przygotowane przez pana Ryszarda Górę. Okolicznościową dekorację wykonała p. Magdalena Tokarska, Bożena Winiarczyk, Lidia Tokarska, Hanna Maciejewska -Szwed, Andrzej Waniel, Janusz Ozdoba. Nad całością czuwała p. Iwona Pater.

  20 kwietnia 2018 roku w ramach „Tygodnia dla zdrowia” uczniowie klasy 2 a i 2 b przygotowani przez p. Bożenę Nizielską i p. Wandę Ostatek zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pod nazwą „O zdrowiu na poważnie i na wesoło”. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I – III. wraz z wychowawczyniami, p. wicedyrektor Anna Barańska oraz dzieci z PP nr 19 wraz z wychowawczynią Anną Dybul. Swoją obecnością zaszczyciła nas również p. dyrektor Aneta Stachurska. Uroczystość przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze. Artyści i zaproszeni goście otrzymali zdrowy poczęstunek i gromkie brawa.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...