Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Działamy z imPETem! My, Działajcie także i Wy” organizowanym przez Adliner Sp. z o.o.

  Madzia Oksińska z klasy VII b pod opieką szkolnego koordynatora konkursu – Pani Katarzyny Bieleckiej - wykonała plakat zachęcający do segregacji butelek PET. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, przyjaciele szkoły głosowali internetowo na tę pracę. Za wyjątkowy wkład artystyczny jury przyznało nagrodę w formie wycieczki dla całej klasy, do której chodzi Madzia.

  11 kwietnia pod opieką pań: Katarzyny Bieleckiej i Doroty Dziubek pojechaliśmy do Zakładu Zagospodarowania Odpadów oraz Zakładu Przetwarzania butelek PET w Radomsku. Organizatorzy zwracali uwagę na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu. Podkreślali, że Polacy rocznie zużywają ok. 650 tys. ton plastikowych opakowań. Aż 30% z nich (200 tys. ton) stanowią butelki PET, powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Do recyklingu przekazywanych jest niespełna 80 tys. ton zużywanych butelek (40%), a pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia. PET to doskonałe tworzywo do przetworzenia. Odpowiednio zagospodarowane może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym czy meblarskim. Ciekawostka - z 5 butelek PET można zrobić torbę na zakupy, a 35 wystarczy, aby wyprodukować bluzę polar.

  Wycieczka była bardzo ciekawa, pouczająca, a organizatorzy – niezwykle mili. Obdarowali wszystkich prezentami.

  9 kwietnia 2019 roku, w ramach promocji zdrowia, odbył się szkolny konkurs recytatorski "Zdrowie w poezji dziecięcej’’. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – III. Zgodnie z regulaminem każdą klasę reprezentował jeden uczeń. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia (zdrowe odżywianie, uprawianie różnego rodzaju sportów), rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, rywalizacji w przyjemnej atmosferze oraz kulturalne słuchanie wypowiedzi innych. Zwycięzcy konkursu to Dawid Pocheć, uczeń klasy 1a oraz Wiktor Czarnecki, uczeń klasy 2d. Chłopcom gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki, ponieważ będą reprezentantami szkoły w powiatowym konkursie recytatorskim ,,Zdrowie w poezji dziecięcej’’, który odbędzie się w naszej szkole już 15 maja.

  4 kwietnia 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyło się podsumowanie Konkursów Przedmiotowych 2018/2019. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: senator RP p. Krzysztof Słoń, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego – p. Renata Janik, Wicestarosta Powiatu Kieleckiego – p. Tomasz Pleban oraz organizatorzy: Świętokrzyski Kurator Oświaty – p. Kazimierz Mądzik, Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – p. Jacek Wołowiec, zastępca Dyrektora Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji – p. Maciej Długosz, a także Wicedyrektorzy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – p. Elżbieta Dudek i p. Krzysztof Łysak.

  W konkursach wzięło udział ponad 8 tysięcy uczniów szkół podstawowych oraz 7 tysięcy uczniów gimnazjów z całego regionu. Było to nie lada wyzwanie (dla uczniów i nauczycieli), ponieważ zmagania rozpoczęły się w listopadzie 2018 r., a zakończyły w marcu 2019 r. Do kolejnych etapów przechodzili uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki. Ostatecznie laureatów ze szkół podstawowych było 55 - 20 z matematyki, po 14 z języka polskiego i angielskiego oraz 7 z języka niemieckiego. Otrzymają oni najwyższą roczną ocenę z przedmiotu, którego dotyczył konkurs, zostaną zwolnieni z części egzaminu ósmoklasisty (uzyskują maksymalną ilość punktów), a także będą mieli pierwszeństwo w wyborze dalszej szkoły.

  W gronie laureatów II Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego znalazła się, jako jedyna siódmoklasistka, uczennica naszej szkoły - Julia Opałka z kl. VII d. Najpierw uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę i umiejętności (etap szkolny) - składał się z m. in. z zadań zamkniętych, otwartych oraz z rozszerzonej odpowiedzi. Uczestnicy II etapu (rejonowego) rozwiązywali test on-line – były to zadania zamknięte. Ostatni etap (wojewódzki) składał się z 2 części. Najpierw należało napisać wypracowanie na jeden z podanych tematów, a tydzień później odbyła się część ustna, w której uczniowie recytowali wylosowany wiersz, a następnie dokonywali jego analizy i interpretacji.

  Julka już w ubiegłym roku szkolnym uzyskała tytuł finalisty. Marzyła, by sięgnąć jeszcze dalej, wyżej – i tego dokonała. Musiała - w znacznie przyspieszonym tempie – przyswoić dodatkową wiedzę i umiejętności, a także pogodzić tę pracę z codziennymi obowiązkami ucznia. Ze wszystkim sobie doskonale poradziła. Na pewno pomogły jej uzdolnienia humanistyczne, kreatywność, ale też odpowiednia motywacja, ogromna pracowitość i odpowiedzialność za to, czego się podjęła. Praca z nią dała mi wiele satysfakcji.

  Opiekun Julki - p. Mirosława Zaremba

  30 kwietnia w Rytwianach braliśmy udział w Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze spisała się nasza uczennica biegająca na dystansie 500 m z rocznikiem 2008.

  Ala Mołodowiec z klasy IV d, po niezwykle zaciętej walce na ostatnich metrach wywalczyła IX miejsce. Sukces jest ogromny, bowiem w rywalizacji wzięło udział 66 zawodniczek, a Ala w swojej kategorii wiekowej była najlepsza. Gratulacje!!!. Podziękowania dla Taty za obecność oraz pomoc podczas zawodów.

  W dniach 23-27.04.2019 r. uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Niemiec. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Miasteczko Filmowe „Babelsberg” w Poczdamie, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mogliśmy zobaczyć telewizję od kuchni, jak nagrywane są programy telewizyjne oraz byliśmy świadkami scen kaskaderskich na żywo. Po południu podziwialiśmy piękny Pałac Sanssouci i otaczające go ogrody.

  Drugiego dnia zdobyliśmy Berlin. Zaczęliśmy od słynnego Alexanderplatz, gdzie mogliśmy podziwiać Fernsehturm – Wieżę Telewizyjną. Kilka fotek na tle słynnych osobliwości Berlina, obowiązkowo Brandenburger Tor – Brama Brandenburska. Później odwiedziliśmy Parlament – Reichstag, gdzie mogliśmy podziwiać panoramę Berlina. Popołudnie spędziliśmy w Niemieckim Museum Techniki.

  Ostatni dzień spędziliśmy w Tropikal Islands – Wyspy Tropikalne zostały okrzykniętę najlepszą atrakcją wycieczki. Każdy znalazł cos dla siebie: baseny, plaża, zjeżdżalnie, las tropikalny a nawet lot balonem.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...