Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Ferie zimowe to czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Aby nasze dzieci spędziły go miło, nie nudziły się, a szkołę postrzegały nie tylko jako miejsce do nauki, ale też wspólnej zabawy, by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny zorganizowano wiele ciekawych zajęć. Jednymi z nich były zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Annę Gawron, w czasie których dzieci mogły rozwijac swoje talenty plastyczne.

  wc

  Pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pana Jarosława Górczyńskiego zorganizowany został dwuetapowy konkurs językowy w którym nagrodą był udział w zimowych warsztatach językowo-sportowych WINTER CAMP 2018 w pierwszym tygodniu ferii zimowych.

  Etap pierwszy konkursu Ulotka reklamująca Nasze Miasto w języku angielskim zakończony został w miesiącu grudniu. Etap drugi, w którym uczniowie przystąpili do testu gramatyczno-leksykalnego odbył się w styczniu 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Stefana Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  Laureaci konkursu - uczniowie z wszystkich szkół podstawowych z terenu naszego miasta w dniach 12-16.02.2018 r. brali udział w zajęciach językowych prowadzonych przez nauczycieli- wolontariuszy z PSP nr 5: p. Małgorzaty Czaja, p. Alicji Musiał, p. Beaty Dąbrowskiej, p. Anny Rożek, p. Justyna Walczak oraz w zajęciach sportowych, pod okiem p. Joanny Pacholczak, p. Arkadiusza Jeruzal, p. Andrzeja Waniela, p. Wioletty Walerowicz.

  • gwiazdka 12 luty 2018 r. (poniedziałek) - zajęcia z zakresu kultury języka angielskiego z panem Pawłem Kapturem ze szkoły językowej "Guliwer"
  • gwiazdka 13 luty 2018 r. (wtorek) - wizyta w restauracji z obsługa anglojęzyczną "Nic Nowego "
  • gwiazdka 14 luty 2018 r. (środa) - zajęcia w Fitness Klub Centrum
  • gwiazdka 15 luty 2018 r. (czwartek) - zajęcia na basenie w MOSIR
  • gwiazdka 16 luty 2018 r. (piątek) - zajecia integracyjne w PSP 5

  Bezpłatne warsztaty językowo-sportowe po raz drugi odbyły sie na terenie naszego miasta, a ich inicjatorem jest pani Justyna Walczak, która koordynuje tym przedsięwzięciem i prowadzi również zajęcia językowe.

  Zamierzenie organizatora było takie, aby zmotywować wszystkich uczestników do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności językowych. Ponadto organizatorzy pragneli uatrakcyjnić ferie dzieciom z naszego miasta.

   

   

   

   

  walentynki2

  W dniach 8-9 lutego 2018 Samorząd Uczniowski z PCK zorganizował akcję charytatywną przy współpracy Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych – Pomóż i Ty. Akcja nazywała się "Mufinki na walentynki'' i polegała na sprzedaży babeczek zrobionych przez uczniów. Pieniądze zebrane z akcji były przeznaczone dla podopiecznej fundacji 17- letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo – rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój. Pasją Oliwii jest taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizację jej pasji poprzez udział w konkursach i zawodach sportowych. Pieniądze z naszej akcji miały na celu pomoc w zakupie tego wózka. Ze sprzedaży babeczek zebrano 553 zł 54 gr. Udział społeczności uczniowskiej w takiej akcji uwrażliwił ich na potrzeby chorych i niepełnosprawnych. Był też dla nich lekcją kształtującą pozytywny stosunek do osób potrzebujących.

  Organizatorzy: Małgorzata Czaja, Anna Rożek, Wioletta Szymańska, Edyta Rutkowska

  mufinki

  Jak rozpoznawać swoje uczucia i w jaki sposób sobie z nimi radzić? Czy umiemy nazwać swoje pozytywne cechy charakteru? Odpowiedzi na te pytania znaleźli uczniowie klasy III B, którzy w dniu 09.02.2018 r. wraz z wychowawczynią udali się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej i wzięli udział w zajęciach biblioterapeutycznych. Chociaż już niejednokrotnie odwiedzali bibliotekę, to po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w tego typu spotkaniu. Na początek, dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały czytanej na głos przez panią bibliotekarkę bajki terapeutycznej. W drugiej części zajęć, uczniowie wzięli aktywny udział w przygotowanych dla nich zabawach, grach językowych oraz zagadkach, dzięki którym mogli określić i wymienić swoje pozytywne cechy, co jest ważne dla budowania poczucia własnej wartości i pewności siebie. Poznali również kilka sposobów, jak radzić sobie na co dzień ze złością i negatywnymi emocjami. 

  Wszyscy zgodnie uznali, że były to bardzo przydatne i pouczające zajęcia. Umiejętność rozpoznawania i wyrażania własnych uczuć jest niezwykle istotna nie tylko dla naszego własnego dobrego samopoczucia, ale pozwala lepiej zrozumieć innych i rozwijać pozytywne relacje z otoczeniem.

  8.02.2018 r. uczniowie klasy 3f dowiedzieli się Jak powstaje kakao i czekolada. Poznali różne przyprawy, ich zastosowanie i smaki. Klasa została podzielona na grupy, które przygotowywały desery z owoców z wybranymi przyprawami. Po zakończeniu pracy uczniowie nakryli i udekorowali stół. Przed degustacja opowiedzieli o swoich smakołykach. Ponieważ temat zajęć wypadł w Tłusty Czwartek,aby pamiętać  o tradycji nie zabrakło pączków przyniesionych przez rodziców. Dzień zakończył się smacznie i wesoło.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...