Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  W tym roku, zamiast tradycyjnych kartek walentynkowych, dzieci klas I-III zapisywały na małych serduszkach swoje ulubione wyrazy w języku angielskim. Pod opieką p. Agnieszki Brożek powstały walentynkowe plakaty, na których dzieci umieściły swoje serduszka. Najbardziej popularne okazały się nazwy członków rodziny, zwierząt oraz wyraz LOVE.

  walentynkiW Walentynki 14 lutego 2019 r. odbył się wielki kiermasz walentynkowy na holu głównym naszej szkoły. Działo się wiele za sprawą samorządu uczniowskiego oraz Szkolnego Koła PCK, pod opieką p. Małgorzaty Czaja i p. Wioletty Szymańskiej oraz p. Justyny Walczak - koordynującej akcję zbiórek charytatywnych.

  Akcja samorządu pod hasłem: ,,Muffinki na Walentynki" polegała na sprzedaży babeczek oraz innych słodkich wypieków przygotowanych przez naszych uczniów.

  Uczennice klas siódmych zainicjowały akcję ,,Przytulas za 1 zł ". Wszystkie dochody z podejmowanych działań trafiły na cele charytatywne.

  Ponadto, uczniowie sprzedawali własnoręcznie wykonane gadżety walentynkowe , które wykonywali na zajęcia j. angielskiego. Nasi wolontariusze przygotowali lemoniadę, słodkości w postaci ciasteczek z wróżbą oraz inne pyszne wypieki. Do nabycia były również kule musujące ,wykonane z naturalnych składników przez uczniów klasy 8d pod opieką p. Eweliny Baran Żelaszczyk.

  Serdeczne podziękowania dla WSZYSTKICH, którzy przyczynili się do umilenia tego dnia całej społeczności - p. Danucie Wiśniewskiej za walentynkową nutę, która porwała młodzież do tańca, organizatorom i WAM drodzy uczniowie za wielkie serca!

  Dochód z kiermaszu trafił do Marcina - który był uczniem naszej szkoły, uległ poważnemu wypadkowi i wymaga rehabilitacji by móc wrócić do sprawności oraz do Igi - siostry jednego z naszych uczniów, która cierpi na nowotwór.

  16 lutego SKKT wybrało się na kolejny rajd. Tym razem był to Rajd Zimowy. Głównym celem było zwiedzanie miejsc pamięci związanych z Powstaniem Styczniowym. 

  Na trasę w Grabowcu wyruszyło 15 członków SKKT. Na początku zwiedziliśmy przepiękny kościół oraz pomniki upamiętniające poległych w czasie bitwy Powstania Styczniowego. Następnym etapem wędrówki był marsz przez kompleksy leśne Puszczy Iłżeckiej. Podziwialiśmy piękny las iglasty oraz zauważyliśmy pierwsze oznaki wiosny .W centrum puszczy (Piotrowe Pole) odpoczywaliśmy przy pomniku poległych partyzantów z 1944 roku. 

  Po dość długiej wędrówce przez las dotarliśmy do Marculi. Na zakończenie rajdu mieliśmy ognisko i rozstrzygnięcie konkursu krajoznawczego. Niektórzy z nas zwiedzali też arboretum. 

  Jak zwykle rajd był bardzo udany. Autokarami wróciliśmy do Ostrowca. 

  W dniach 6-8 lutego 2019 r. W PG 4 odbyły się Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w piłce koszykowej dziewcząt rocznik 2003-2005. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. W zawodach uczestniczyły uczennice klas 8: Maja Arcowska 8c, Oliwia Chuchała 8a, Marlena Gębska 8d, Roksana Kamińska 8 a, Julia Kowalska 8d, Natalia Kozieł 8d, Izabela Łepecka 8c,. Zuzanna Mazur 8b, Nikola Mojecka 8d, Martyna Polak 8 c, Wiktoria Szemraj 8b, Julia Szymańska 8c. Opiekunem drużyny byli Beata Tracz i Janusz Ozdoba.

   

  Takimi hasłami uczniowie naszej szkoły z klas IV, V i VI wspierali Ostrowieckie siatkarki w ostatnim meczu Orlen Ligi w starciu z drużyną BP Pałac Bydgoszcz. Emocje sięgały Zenitu a zwycięstwo było o włos. Drużyna KSZO uległa w tie breaku ale wywalczyła cenny punkt.
  Brawo drużyna, brawo Wy.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...