Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  ×

  Błąd

  Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sigplusrootaktualnosciroot4rootmarcelinka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  "Śniadanie daje moc"

  Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sigplusrootaktualnosciroot4rootmarcelinka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  sniadanie daje moc logotyp

  Nasza szkoła realizuje projekt "Wspólne drugie śniadanie w szkole", którego celem jest promocja zdrowia.

  Wspólne drugie śniadanie w szkole kl. I - III

  26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z realizacją projektu pn. "Wspólne drugie śniadanie w szkole”, którą poprzedzały różnorodne działania dotyczące promowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży.
  Uroczystość rozpoczęła p. wicedyrektor Jolanta Gawron, która przywitała uczniów klas I-III, wychowawców, rodziców oraz gości. Swoją obecnością zaszczyciła nas radna miejska p. Urszula Uba oraz pracownice Agencji Rozwoju Rolnictwa w Kielcach: p. Urszula Luty oraz p. Magdalena Szurmacz.
  Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II f i III c pod kierunkiem p. Katarzyny Nowak i p. Pauliny Jankowskiej. Przedstawienie pt. „Drugie śniadanie i witaminki dla księżniczki Marcelinki” spotkało się z dużym entuzjazmem publiczności. Uczniowie w pięknych, kolorowych strojach przygotowanych z pomocą rodziców, zaśpiewali wesołe i zabawne piosenki, do których zatańczyli wymyślone przez siebie układy. Goście byli pod wrażeniem występu młodych artystów.

  Po części artystycznej p. wicedyrektor dokonała podsumowania szkolnego konkursu plastycznego pn. „Wspólne drugie śniadanie w szkole”. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Agencję Rozwoju Rolnictwa w Kielcach, której dyrektorem jest p. Jacek Toś.

  {gallery}sigplus/aktualnosci/4/marcelinka{/gallery}

  Finałem tej niezwykłej imprezy było wspólne spożycie drugiego śniadania przez wszystkich uczestników wydarzenia. Piękne, kolorowe stoły przygotowane wspólnie przez p. Alicję Musiał, rodziców, uczniów i wychowawców klas I-III, uginały się od pysznego i zdrowego jedzenia. Kolorowe kanapeczki, owocowe szaszłyki, muffinki z pełnoziarnistej mąki z orzechami, mleko, soki i woda mineralna to tylko niektóre propozycje tej wspaniałej uczty. Zapach smacznego, świeżego i pełnego witamin drugiego śniadania jeszcze długo unosił się w powietrzu. To było bardzo wesołe i apetyczne wydarzenie w naszej szkole!

  {gallery}sigplus/aktualnosci/4/snia{/gallery}

  jablka

  Wspólne drugie śniadanie w szkole kl. IV - VI

  25 kwietnia 2017 r. na zajęciach z wychowawcą uczniowie kl. IV - VI samodzielnie robili zdrowe kanapki i sałatki, które następnie spożywali z nauczycielami. Wcześniej przeprowadzono ankiety wśród uczniów oraz odbyły się lekcje na temat roli drugiego śniadania w prawidłowym odżywianiu oraz propozycji zdrowych kanapek i sałatek. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli smaczne i kolorowe drugie śniadania. Królowało ciemne pieczywo oraz warzywa, na przykład pomidory, ogórki, rzodkiewka, sałata, szczypior a także sery i chuda wędlina. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich "dzieł".

  {gallery}sigplus/aktualnosci/4/sn{/gallery}

   

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...