Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Szkoła Odkrywców Talentów

  1sot1W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy tytuł Szkoły Odkrywcy Talentów. Jest on nadawany przez Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji szkołom, „które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży”.
  Nasza placówka została umieszczona na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów (strona internetowa; http://www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty). W woj. świętokrzyskim taki tytuł uzyskało 40 szkół, w Polsce zaś – 1774.
  Warunkiem znalezienia się w tak zaszczytnym gronie było to, by (informacje na podstawie regulaminu SOT):

  • prowadzić systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi (co najmniej trzech nauczycieli, którzy mają konkretne osiągnięcia, dokonania w danym obszarze działalności pedagogicznej),
  • wspierać różnorodne uzdolnienia dzieci i młodzieży, np. przedmiotowe, sportowe, artystyczne, techniczne, a także społeczne lub obywatelskie,
  • opisać co najmniej trzy rodzaje zajęć, które rozwijają zainteresowania, uzdolnienia uczniów i są prowadzone w szkole przez różnych nauczycieli.

  1sot2Szkoła, której nadany został tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, ma liczne zobowiązania, między innymi:

  • przygotowuje i przeprowadza systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych oraz projekty związane z obchodami Dnia Talentów (promowanie działalności uczniów: naukowej, artystycznej, społecznej, sportowej lub innej),
  • udostępnia dokumentację dotyczącą uzdolnień dzieci i młodzieży na życzenie Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji,
  • przysyła co najmniej raz w roku materiały na stronę internetową www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty,
  • przygotowuje formatkę dobrych praktyk zawierającą opis działań/aktywności szkoły na rzecz uczniów w danym roku.

   

  DZIEŃ ODKRYWANIA TALENTÓW

  Praca w naszej szkole od wielu lat ukierunkowana jest na rozwijanie zdolności i talentów każdego ucznia. Efektem tego są osiągane przez uczniów sukcesy w konkursach przedmiotowych, sportowych i występach artystycznych. David Lewis stwierdził: „Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją i zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym. Trzeba stworzyć mu możliwości ich maksymalnego rozwoju”.

  Kierując się tym stwierdzeniem dążymy do tego, aby wszystkie dzieci, miały możliwość rozwijania zainteresowań i odkrywania swoich pasji.

  4 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole koncert z okazji Dnia Dziecka - „Dzieci – Dzieciom”, w ramach projektu: Promujemy talenty. Pokazał on, że nasi uczniowie rozwijają swoje zdolności i pasje muzyczne, wokalne i taneczne również poza murami szkoły, uczęszczając do szkół muzycznych i klubów taneczno - gimnastycznych. Podczas koncertu zaprezentowały się zespoły: „Radosne Słoneczka” uczniowie z klas drugich i trzecich – pod opieką p. B. Nizielskiej i p. W. Ostatek oraz ”J. Team” uczniowie z klasy III b – pod opieką p. J. Orłowskiej. Na instrumentach zagrali: Olaf Jurkowski z kl. III e - uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, Marcel Langner- gitara z kl. II b, Mikołaj Polak, z kl. V a- uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, Klaudia Górska, z kl. IV e - uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, Bartosz Król, z kl. V a - uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, Michał Sienniak, z kl. III a - uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie saksofonu i Gabriel Pocheć z kl. III d, który ćwiczy grę na pianinie pod kierunkiem p. D. Jurkowskiego.

  Śpiewały również podopieczne p. R. Góry: Zuzanna Jedlikowska, Amelia Kaczmarska, Maja Waliszewska, Alicja Sołtykiewicz, Natalia Majewska i Marcelina Górska.

  W układzie taneczno - gimnastycznym zaprezentowały się trzy uczennice: Blanka Walczyk z kl. III g- Ostrowiecki Klub Sportowy Blac & White, Weronika Warelis również z kl. III g - Jazzmin Dance Group oraz Kamila Rycombel z kl. V a - Ostrowiecki Klub Sportowy Blac & White.

  Koordynatorem koncertu był Mały Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Lucyny Wiśniewskiej i Jadwigi Orłowskiej, a prowadzili go uczniowie klasy III e: Zofia Walczak i Mikołaj Jedlikowski oraz Julia Opałka z kl. VI d .

  Wszyscy występujący dostali drobne upominki ufundowane przez wicedyrektora szkoły- panią Annę Barańską.

  Gratulujemy młodym artystom pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...