Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Dzień Dobrego Słowa

  dds

  W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do projektu Dnia Dobrego Słowa. Inicjatywa ta ma pomóc czynić świat lepszym, piękniejszym, szczęśliwszym.

  CELE PROJEKTU:

  • propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego,
  • podkreślenie szacunku dla języka polskiego,
  • uświadomienie konieczności dbania o czystość,
  • poprawność języka,
  • rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

  Dzień Dobrego Słowa obchodzimy w każdy 13. dzień miesiąca. Jeśli uda nam się wytrwać w tym postanowieniu do czerwca, nasza szkoła otrzyma certyfikat.

   

  KOORDYNATOR:

  • Katarzyna Tomala

   

  HYMN „DNIA DOBREGO SŁOWA”
  sł. Agnieszka Cybulska, muz. zespół Weekend ,,Ona tańczy dla mnie”

  Ref.: Ja, dobrze je znam
  I w sercu mym
  Wciąż świeci Słońce
  Bo bez dobrych słów
  Magicznych słów
  Smutek by wokół gościł
  Je, je, dobrze je znam, dobrze je znam, oooo

  1. Dobrym słowem witam każdy nowy dzień
  I nie ukrywam sprawia to przyjemność
  Wszyscy ludzie wokół uśmiechają się
  Dziś tylko radość wyłania się z mroku…
  Proszę wszystkich dbajmy o słownictwo swe
  W nim tyle piękna, dobra i miłości
  Przecież każdy człowiek dobrze o tym wie,
  Że to jest magia – daje moc radości…
  Dobrze je znam, dobrze je znam, ooooo…

   

  WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK

  We wrześniu i październiku w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Dobrego Słowa. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zaangażowali się w działania.

  Krótki termin przygotowań do wrześniowych obchodów Dnia Dobrego Słowa spowodował, że w podjęte działania włączyły się tylko wybrane osoby ze szkoły. We wrześniu Koło Polonistyczne „Kajet” wykonało gazetkę tematyczną, w której zacytowało znanych Polaków, przygotowało savoir-vivre w pigułce oraz zapoznało szkołę z akcją Dnia Dobrego Słowa. Koordynatorka akcji – p. Katarzyna Tomala wraz z Panią Dyrektor Martą Dobrowolską - Wesołowską przygotowały plan pracy na cały rok.

  Październikowy Dzień Dobrego Słowa obchodzony był już z większym rozmachem. Dzień 13 października przypadł w sobotę, dlatego też w naszej Szkole Dzień Dobrego Słowa obchodziliśmy w poniedziałek 15 października. W tym dniu chętni uczniowie przyszli do szkoły w koszulkach z śmiesznym i pozytywnym napisem. Każdy, kto poczuł się gorzej w ten dzień, mógł „Przygarnąć dobre słowo”. Szkolne korytarze pełne były też pozytywnych emocji. Każda klasa przygotowała specjalne plakaty na ten dzień, z kolei dzieci z klas młodszych oblepiły drzwi swoich klas kolorowymi i uśmiechniętymi buźkami.

  Prawdziwą niespodziankę przygotowała pani dyrektor, która na chodniku prowadzącym do szkoły i na schodach wejściowych namalowała miłe słowa, które sprawiły, że droga do szkoły i ze szkoły jest bardzo przyjemna.
  To jeszcze nie koniec naszych działań, dopiero się rozkręcamy! Za miesiąc udowodnimy, że znamy też dobre słowa w języku angielskim.


   LISTOPAD

  • Dzień Dobrego Słowa po angielsku

  13 listopada w ramach obchodów dnia dobrego słowa uczniowie wykonali plakaty przedstawiające wyrażenia grzecznościowe w języku angielskim. Plakaty zostały wyeksponowane na głównym korytarzu.

  GRUDZIEŃ

  Grudniowe obchody zdominowała tematyka świąteczna. Uczniowie szkoły wykonali łańcuch choinkowy z „dobrych słów”. Na ogniwkach łańcucha znalazły się słowa, które są dla nas miłe, ważne, dobrze nam się kojarzą i sprawiają, że na twarzach pojawia się uśmiech. „Mama”, „tata”, „babcia”, „dziadek”, „szarlotka”, „czekolada”, „wakacje” – to tylko nieliczne słowa, które znalazły się na łańcuchu. Wszyscy ci, którzy są spragnieni świąt, mogli zabrać ze sobą specjalny „świąteczny kupon”. Da najwytrwalszych przygotowaliśmy kalendarz adwentowy, który odlicza dni do świąt Bożego Narodzenia, a także zawiera jedno zadanie, które należy wykonać. Zadania nie są łatwe, ale dzięki nim stajemy się dla siebie milsi i życzliwsi w tym przedświątecznym czasie.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...