Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  "Winter Camp"

  winter19

  Cieszymy się, że już po raz 3 w naszej szkole odbyły się warsztaty językowo - sportowe pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. W to przedsięwzięcie zaangażowała się społecznie grupa nauczycieli uczących w naszej szkole.

  Uczniowie że szkół podstawowych z terenu naszego miasta po prawidłowym wykonaniu zadań konkursowych Task I i Task II znaleźli się na liście uczestników Winter Camp 2019.

  14 stycznia wszystkich zgromadzonych bardzo ciepło przywitała p. dyrektor Marta Dobrowolska – Wesołowska, która wspiera wszelkie nietuzinkowe inicjatywy.

   

  gwiazdkaWinter Camp 2019 - dzień pierwszy

  14.01.2019 r. uczniowie zapoznali się prowadząc dialogi w języku angielskim i opowiadając czego dowiedzieli się o sobie nawzajem. Następnie w formie krzyżówek uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych.


  Po przerwie na poczęstunek odbyły się zajęcia z kostką edukacyjną, podczas których uczniowie ćwiczyli słownictwo.

  Ostatnia częścią zajęć językowych była przygotowanie projektów w czterech kategoriach tematycznych. Uczestnicy w grupach wykonywali projekty porozumiewając się tylko w języku angielskim.

  Po zajęciach językowych odbyły się zajęcia sportowe pod kierunkiem p. Andrzeja Waniela oraz p. Arkadiusza Jeruzala.

  gwiazdkaWinter Camp 2019 - dzień drugi

  Wtorkowe zajęcia języka angielskiego „Winter Camp” odbyły się 15.01.2019 r. pod hasłem „Planszówki są cool, czyli z angielskim na wesoło”. Uczestnicy utrwalali swoją wiedzę i umiejętności językowe grając w gry planszowe w grupach. Najpierw musieli je sobie samodzielnie przygotować, aby w nie zagrać.


  Następnie próbowali swoich sił odpowiadając na pytania w grze „Five Seconds” – „Pięć sekund”. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ mieli jedynie 5 sekund, aby udzielić właściwej odpowiedzi na wylosowane pytanie w języku angielskim. Na koniec, grupy przygotowały własne zestawy pytań do gry, które wymieniły między sobą. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy!

  Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycielki języka angielskiego – Małgorzatę Czaję i Ewelinę Zagórną.

  gwiazdkaWinter Camp 2019 - dzień trzeci

   Środowe zajęcia, które odbyły się 16.01.2019 r. pod hasłem "Winter Words" miały na celu poznanie i utrwalenie słownictwa związanego z aktualną porą roku – zimą. Uczestnicy wykonali ciekawe prace plastyczne związane z tematyką zajęć, rozwiązywali zagadki i krzyżówki, świetnie się przy tym bawiąc. Rywalizowali również między sobą sprawdzając znajomość słownictwa i struktur gramatycznych. Taki dreszczyk pozytywnych emocji niewątpliwie wpłynie na jeszcze większą motywację do poznawania języka angielskiego.

  Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzony przez nauczycielki języka angielskiego - p. Annę Rożek i p. Beatę Dąbrowską.

  Po zajęciach językowych odwiedziła nas p. Monika Wileńska - prowadząca studio tańca 3 your mind - MISTRZOWIE ŚWIATA I EUROPY Urban Street Dance. Warsztaty taneczne poprowadzone przez pania Monikę cieszyły się ogromnym powodzeniem! DZIEKUJEMY!

  gwiazdkaWinter Camp 2019 - dzień czwarty

  Czwartkowe zajęcia językowe 17.01.2019 r. upłynęły uczestnikom hasłem „Welcome to the world of cartoons and fairytales”. Uczniowie, pracując w grupach, wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz rozległą znajomością języka angielskiego. Na rozgrzewkę, uczniowie zagrali w bajkowe kalambury. Następnie, wykonali plakaty na temat wybranej postaci z bajek lub kreskówek. Drugim wyzwaniem było ułożenie humorystycznej historyjki na temat spotkania bohaterów pochodzących z zupełnie „innych światów”. Tym sposobem Mała Syrenka spotkała Spidermana na plaży, a Hermiona Eda Sheerana w nawiedzonym domu. Wszyscy świetnie się bawili słuchając tych oryginalnych opowiadań.

  Zajęcia zostały przygotowane i przygotowane przez p. Alicję Musiał.

   

  Podczas warsztatów z elementami samoobrony i taekwondo uczestnicy zapoznali się z podstawami tej sztuki.

  Pod okiem trenerki OSTO p. Wioletty Walerowicz podczas pierwszych zajęć poznali zasady unikania zagrożeń, prawidłową bezpieczną postawę i punkty wrażliwe na ciele człowieka oraz doskonalili elementy obrony w zabawowych formach walki.

  gwiazdkaWinter Camp 2019 - dzień piąty

   18 stycznia uczestnicy warsztatów rozpoczęli zajęcia od informatyki z p. Danutą Wiśniewską. Wszyscy programowali historyjki w języku  Scratch. Rezultaty pracy poniżej.

  Drugie zajęcia z podstaw sztuki walki z trenerką OSTO p. Wiolettą Walerowicz miały na celu doskonalenie poznanych elementów oraz nauczenie się ciosu prostego, kopnięcia frontalnego oraz sposobów uwalniania z chwytów za ręce oraz obchwytów tułowia.

  Zajęcia językowe prowadzone przez p. Justynę Walczak i p. Marzenę Kucharczyk przeniosły uczestników w czasy króla Artura 🤴, Henryka VIII👑 oraz Elżbiety I👸🏽.

  Zajęcia sportowe w piątek pod kierunkiem p. Rafała Barańskiego i p. Tomasza Dymanowskiego ukierunkowane były na doskonalenie sprawności ogólnej oraz umiejętności technicznych w różnych dyscyplinach sportu.

  Niestety dziś nastąpiło pożegnanie z uczestnikami III edycji WINTER CAMP 2019 - warsztatów językowo - sportowych. Pani wicedyrektor Anna Barańska wraz z inicjatorką tego przedsięwzięcia p. Justyną Walczak wręczyły nagrody oraz certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach językowych. Gorące podziękowania składamy na ręce p. Danuty Wiśniewskiej, która przez cały tydzień była z nami nie tylko przeprowadzając zajęcia informatyczne, ale również będąc zawsze po drugiej stronie lustra....tzn obiektywu📽🎬🎞

  Dziękujemy Panu Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu za Patronat i wszelkie wsparcie.

  Nagrody ufundował Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz p. Justyna Walczak.

  Serdecznie dziękujemy❤!

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...