Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  23-24.10.2018 r. odbyły się zajęcia z pracownikiem Straży Miejskiej, w których uczestniczyli uczniowie klas I –III wraz z nauczycielami. Warsztaty odbyły się pn.: "Bezpieczeństwo w domu, w drodze do szkoły i na podwórku”. Uczestnicy zostali wyposażeni w niezbędną wiedzę na ww. wymienione tematy przeplataną ciekawą prezentacją multimedialną. Prowadzący starał się odpowiedzieć na każde zadane pytanie. Mamy nadzieję, że uczniowie przemyślą uzyskane informacje i będą pamiętać o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji.

  "Moja pasja, mój zawód" - pod takim hasłem w dniu 26 października 2018 roku, rozpoczął się w naszej szkoły cykl spotkań z ciekawymi ludźmi miasta Ostrowca i okolic.

  Cykl otworzył artysta fotografik p. Andrzej Łada, Kustosz Galerii Fotografii w Ostrowcu Świętokrzyskim, założyciel i prezes ostrowieckiego Fotoklubu „Galeria”, działającego przy Miejskim Centrum Kultury. Od 30 lat p. A. Łada należy do elitarnego Związku Polskich Artystów Fotografików. 2017 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Wydał 9 albumów autorskich m.in. "Alchemia światła", "Nad Kamienną", a jego prace prezentowane były na 240 wystawach fotograficznych w Polsce, Francji, Danii, Belgii i na Ukrainie.

  Uczniowie klas VII A, D i E w ramach lekcji plastyki mogli dowiedzieć się jak narodziła się fotografia, co jest w niej najważniejszym środkiem wyrazu oraz poznać zasady kompozycji fotografii. Podczas spotkania p. Andrzej Łada zabrał uczniów w niezwykłą podróż, w czasy mistycznej, czarno- białej fotografii analogowej oraz do miejsc, których już nie ma, zostały tylko na fotografiach. Podsumowaniem spotkania były prezentacje multimedialne pt. „Z pluskiem Wiślanych fal” oraz "…moje pola pejzaży", zdjęcia wykonane z paralotni, z perspektywy lotniczej.
  Pomysłodawcą i organizatorem spotkań z ciekawymi ludźmi jest p. Iwona Stańczak

  24.10.2018 roku klasy 5a i 5e wraz z opiekunami p. Alicją Musiał, p. Katarzyną Tomalą oraz p. Michałem Kępczyńskim pojechały na jednodniową wycieczkę szkolną. W programieK było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce oraz obejrzenie najciekawszych zbytków Krakowa. Do Wieliczki dojechaliśmy około godziny 9:00. Od momentu wejścia do kopalni, zachwycały nas piękne skały solne w odcieniach bieli i brązu, tworzące długie korytarze. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób podawał najciekawsze informacje o zwiedzanym przez nas obiekcie. Dodatkowo, mieliśmy odbiorniki i specjalne słuchawki, dzięki czemu wszystko doskonale słyszeliśmy. Zobaczyliśmy ponad 20 komór, w tym najpiękniejszą Kaplicę Świętej Kingi. Następnie udaliśmy się do Krakowa. Spotkaliśmy Smoka Wawelskiego, niestety tego dnia nie ział ogniem. Zobaczyliśmy Zamek na Wawelu, Katedrę Wawelską, Collegium Maius, Pałac Biskupi ze słynnym „oknem papieskim” oraz Kościół Mariacki. Na Rynku Głównym mogliśmy nakarmić gołębie, a w Sukiennicach kupić drobne pamiątki. Ta wycieczka była bardzo interesująca i na długo pozostanie w naszej pamięci. Warto pojechać do Wieliczki i Krakowa.

  Uczniowie klas I-VI naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym organizowanym przez Diagnostykę Oddział Kielce. Celem konkursu było rozpowszechnienie wiedzy na temat profilaktyki zdrowia oraz roli badań laboratoryjnych w dbałości o zdrowie człowieka oraz przełamanie u dzieci lęku przed wizytą w medycznym laboratorium diagnostycznym. Konkurs miał na celu wybranie postaci zwierząt na naklejki jubileuszowe dla dzielnych małych pacjentów Diagnostyki. Koordynatorem konkursu w naszej szkole było Szkolne Koło PCK pod opieką nauczyciela biologii Wioletty Szymańskiej.

  W gronie 10 wyróżnionych uczestników województwa świętokrzyskiego znalazła się Oliwia Pietrzyk uczennica klasy 4h, która 20 października na podsumowaniu konkursu w Kielcach otrzymała dyplom oraz zestaw plastyczny. Za przesłanie ponad 100 prac wszyscy uczestnicy konkursu z naszej szkoły otrzymali bezpieczną opaskę odblaskową, voucher na badania oraz worek na strój gimnastyczny.

  18 października 2018 r. w Ośrodku rekreacyjnym „GUTWIN” rozegrane zostały Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego szkół podstawowych i gimnazjów w Indywidualnych Biegach Przełajowych na rok szkolny 2018/2019.

  Uczniowie szkół podstawowych zmagali się na dwóch dystansach: 600m i 800m dziewczęta, 600m i 1000m chłopcy. Natomiast gimnazjaliści i uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych rywalizowali na dystansach: 1000m dziewczęta i 1000m chłopcy.
  Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach udział wzięło 213 uczniów z 10 szkół podstawowych (w tym 110 dziewcząt 103 chłopców) oraz 90 uczniów z 8 szkół (w tym 44 dziewcząt i 46 chłopców).
  Patrycja Mucha w biegu indywidualnym na 1000 m pokonała starsze koleżanki z klas VIII i gimnazjalnych.
  Nasze zawodniczki w klasyfikacji Drużynowej w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych klas V-VI zdobyły II miejsce.
  Szkołę reprezentowały:
  Zawolik Maja (6d), Osojca Oliwia(6a), Sołtykiewicz Alicja (6a), Grudzień Julia(6a), Majewska Natalia(6a), Rycombel Kamila(6a)
  Drużyny szkolne, które zdobyły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary i sprzęt sportowy. Zawodnicy i zawodniczki zostali nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi w postaci okolicznościowych koszulek.

  Opiekun drużyny: p. Michał Kępczyński

   

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...