Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

    godlo

    Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
    w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
    im. Stefana Żeromskiego

    Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

    Rok szkolny 2009 / 2010

    Największe sukcesy naszych uczniów
    mkPLEBISCYT "UCZEŃ ROKU
    linia
    Milena Kępczyńska wygrała plebiscyt "Uczeń Roku" Społeczność szkolna PSP nr 5 uznała, że Milena Kępczyńska z kl. VI e - wszechstronna, utalentowana, ambitna, odnosząca sukcesy w różnych dziedzinach, a przy tym wrażliwa i skromna - w pełni zasługuje na to, by reprezentować szkołę w Konkursie "Uczeń Roku". A oto krótka charakterystyka uczennicy:
    Milena jest urodzoną humanistką. Bardzo lubi czytać książki. Często wraca do "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Wielkie wrażenie wywarł na niej utwór A. Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Interesuje się teatrem - ogląda sztuki teatralne, a także często bierze udział w szkolnych przedstawieniach. Uczy się języków obcych (angielskiego i francuskiego). Uprawia też różne dyscypliny sportowe, należy do klubu siatkarskiego. Od trzech lat jest harcerką. Chętnie jeździ na obozy, uczestniczy w różnorodnych akcjach. Słowa M. Twaina: "Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia" to jej życiowe motto. Ważna jest dla niej miłość, przyjaźń, ceni też uczciwość i tolerancję. Jest kreatywna, uczynna, koleżeńska, chętnie pomaga innym. Można na nią liczyć.
    Lubi się uczyć, poszerzać swoje wiadomości. W ubiegłych latach miała średnią ocen 5,9. Zawsze wyróżnia się wzorowym zachowaniem. Jej największe osiągnięcia to:
    III m. w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa",
    I m. w II Rejonowym Konkursie Literackim pt. "Papież - pielgrzym",
    I m. w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "In the World of Fairy Tales",
    I m. w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym "Co słychać na Olimpie?"
    Razem ze swoją drużyną odniosła również wiele sukcesów w sporcie:
    II m. w Mistrzostwach Ostrowca Św. w Minikoszykówce,
    II m. w Mistrzostwach Ostrowca Św. w Minipiłce Nożnej,
    I m. w Mistrzostwach Ostrowca Św. w Minikoszykówce,
    I m. w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego w Minipiłce Siatkowej.
    W tym roku szkolnym została laureatką VII Konkursu Humanistycznego - znalazła się w grupie uczniów, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów.
    Podczas uroczystego podsumowania konkursu otrzymała Dyplom za uzyskanie tytułu "Uczeń Roku 2009/2010". Została także wyróżniona przez NSZZ Solidarność.
    KONKURSY MIĘDZYNARODOWE
    linia
    Paulina Kaczor, kl. V e, ucz. p. Ryszarda Góry, p. Danuty Wiśniewskiej - II miejsce w XV Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej
    Filip Pikus kl. VI e, Anna Zalewska kl. V c, Natalia Zalewska kl. I PG nr 3, ucz. p. Ryszarda Góry, p. Danuty Wiśniewskiej - II miejsce w XV Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej
    Aleksandra Urban, kl. VI d, ucz. p. Henryki Piotrowskiej, p. Małgorzaty Urban - wyróżnienie w XVIII Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur
    Wiktoria Zielińska, kl. VI d, ucz. p. Małgorzaty Zaczkowskiej - wyróżnienie w XVIII Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur
    Wiktoria Smikiel, kl. III d, ucz. p. Wandy Ostatek - wyróżnienie w XVIII Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Maluch
    Katarzyna Stojek, kl. III a, ucz. p. Ewa Kieszkowska - wyróżnienie w XVIII Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Maluch
    Konrad Dzik, kl. III a, ucz. p. Alicja Boroń - wyróżnienie w XVIII Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Maluch
    Krzysztof Pożoga, kl. VI c, ucz. p. Małgorzaty Urban - wynik bardzo dobry w XVIII Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur
    Adrianna Stadryniak, kl. II d, ucz. p. Barbara Olszańska - wynik bardzo dobry w XVIII Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangurek
    KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE
    linia
    Jakub Kwiecień, kl. V a p. Barbara Kiljańska - I miejsce w XVII Tarnogórskim Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. ks. JanaTwardowskiego
    Paulina Kaczor, kl. V e, ucz. p. Ryszard Góra - I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Talenty - Opatów 2009
    Klaudia Granat, kl. VI e, ucz. p. Mirosławy Zaremby - I miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Moje Wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"
    Klaudia Granat, kl. VI e p. Danuta Wiśniewska p. Mirosława Zaremba - I miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie "O Palmę Wielkanocną"
    Jakub Kwiecień, kl. V a, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim zorganizowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
    Oliwia Patrzałek, kl. V c p. Dorota Dziubek - III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie "O Palmę Wielkanocną"
    Milena Kępczyńska, kl. VI e, ucz. p. Mirosławy Zaremby - III miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Moje Wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"
    Małgorzata Dobosz, kl. VI d, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - laureatka IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Okno"
    Anna Radecka, kl. VI b, ucz. p. Mirosławy Zaremby - laureatka etapu ogólnopolskiego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989"
    Monika Karcz, kl. VI e, ucz. p. Mirosława Zaremba - laureatka etapu ogólnopolskiego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989"
    Jan Dytkowski, kl. VI f, ucz. p. Dorota Dziubek - laureat etapu ogólnopolskiego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989"
    Marcin Barański, kl. V b p. Alicja Krysztofiak - finalista XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Weronika Pękalska, kl. V c, ucz. p. Doroty Dziubek - wyróżnienie w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Moje Wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"
    Natalia Szczepaniak, kl. V a, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - wyróżnienie w XXVI Konkursie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej
    Jakub Kwiecień, kl. V a, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - wyróżnienie w XXVI Konkursie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej
    Aleksandra Urban, kl. VI d p. Barbara Kiljańska - wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim "I ty możesz zostać baśniopisarzem"
    Jakub Kwiecień, kl. V a, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pudełko moich marzeń"
    KONKURSY WOJEWÓDZKIE
    linia
    Marcin Barański, kl. V b, ucz. p. Alicji Krysztofiak - I miejsce w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Paulina Kaczor, kl. V e, ucz. p. Ryszarda Góry - I miejsce w eliminacjach regionalnych Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka"
    Monika Karcz, kl. VI e, ucz. p. Mirosławy Zaremby - I miejsce w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Klaudia Granat, kl. VI e, ucz. p. Miroslawy Zaremby - I miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Młodych Twórców Poezji "POEZJA - OGRÓD NASZYCH MARZEŃ" 2009 - 2010
    Mateusz Biedka, kl. I c, ucz. p. Anny Barańskiej - II miejsce w XXXV Wojewódzkim Konkursie Rysunkowym ,,BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ"
    Agnieszka Nizielska, kl. V c, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza - II miejsce w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Magdalena Krakowiak, kl. VI d, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - II miejsce w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Dominika Dzik, kl. V c, ucz. p. Doroty Dziubek - II miejsce w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Monika Conti, Katarzyna Kończak, kl. VI c, ucz. p. Alicji Gankowskiej - II miejsce w Konkursie na prezentację multimedialną "Żyj zdrowo - najciekawsze projekty i działania w szkołach dotyczące zdrowego stylu życia"
    Jakub Kwiecień, kl. V a, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim "Mężczyzna we współczesnym świecie"
    Małgorzata Dobosz, kl. VI d, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim "Mężczyzna we współczesnym świecie"
    Piotr Ćwik, kl. V a, ucz. p. Barbary Kiljańskiej, p. Bogusława Wojtkiewicza - III miejsce w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Ewa Pietrzykowska, kl. VI b, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza, p. Mirosławy Zaremby - III miejsce w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Anna Radecka, kl. VI b, ucz. p. Mirosławy Zaremby - laureatka etapu wojewódzkiego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989"
    Monika Karcz, kl. VI e, ucz. p. Mirosławy Zaremby - laureatka etapu wojewódzkiego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989"
    Jan Dytkowski, kl. VI f, ucz. p. Doroty Dziubek - laureat etapu wojewódzkiego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989"
    Paulina Kaczor, kl. V e, ucz. p. Ryszard Góra - laureatka etapu diecezjalnego XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie
    Ernest Szeląg, kl. VI f, ucz. p. Doroty Dziubek - laureat etapu wojewódzkiego - "Ocal okruchy historii - młodzież buduje muzea"
    Michał Kuzdak, kl. VI e, ucz. p. Mirosławy Zaremby - laureat etapu wojewódzkiego - "Ocal okruchy historii - młodzież buduje muzea"
    Anita Grabowska, kl. VI f, ucz. p. Doroty Dziubek - laureatka etapu wojewódzkiego - "Ocal okruchy historii - młodzież buduje muzea"
    Milena Kępczyńska, kl. VI e, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko - laureatka etapu wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego
    Małgorzata Gierczak, kl. VI d, ucz. p. Barbary Kiljańskiej, p. Renaty Kudełko - laureatka etapu wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego
    Wiktoria Zawolik, kl. VI f, ucz. p. Doroty Dziubek, p. Justyny Maj - finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego
    Monika Conti, kl. VI c, ucz. p. Edyty Rutkowskiej, p. Renaty Kudełko - finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego
    Angelika Nierubiec, kl. II c, ucz. p. Jolanty Cieślak - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Szukamy rady na odpady"
    Filip Chmielewski, kl. II c, ucz. p. Jolanty Cieślak - finalista Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Szukamy rady na odpady"
    Jakub Kwiecień, kl. V a, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Konkursie Młodych Twórców Poezji "POEZJA - OGRÓD NASZYCH MARZEŃ" 2009 - 2010
    Małgorzata Chuchała, kl. VI d, ucz. p. Barbary Kiljańskiej - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim "Mężczyzna we współczesnym świecie"
    Nina Gawrońska, kl. III b, ucz. p. Bożeny Nizielskiej - wyróżnienie w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Weronika Starachowska, kl. III b, ucz. p. Bożeny Nizielskiej - wyróżnienie w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Norbert Załużny, kl. III b, ucz. p. Bożeny Nizielskiej - wyróżnienie w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Gabriela Krycia, kl. I c, ucz. p. Anny Barańskiej - wyróżnienie w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Mateusz Biedka, kl. I c, ucz. p. Anny Barańskiej - wyróżnienie w etapie wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
    Angelika Deroń, kl. IV a, ucz. p. Doroty Dziubek - pochwała w VIII Wojewódzkim Konkursie Młodych Twórców Poezji "POEZJA - OGRÓD NASZYCH MARZEŃ" 2009 - 2010
    ZAWODY WOJEWÓDZKIE
    linia
    Dagmara Górniak, kl. I b, ucz. p. Anna i Grzegorz Podsiadło - I miejsce w XVII Świętokrzyskich Konfrontacjach Tańca Towarzyskiego
    Mateusz Biedka, kl. I c, ucz. p. Anna i Grzegorz Podsiadło - I miejsce w XVII Świętokrzyskich Konfrontacjach Tańca Towarzyskiego
    Gabriela Krycia, kl. I c, ucz. p. Anna i Grzegorz Podsiadło - I miejsce w XVII Świętokrzyskich Konfrontacjach Tańca Towarzyskiego
    Alan Wach, kl. I c, ucz. p. Anna i Grzegorz Podsiadło - I miejsce w XVII Świętokrzyskich Konfrontacjach Tańca Towarzyskiego
    Piotr Senderek, kl. I e p. Anna i Grzegorz Podsiadły - I miejsce w XIX Świętokrzyskich Konfrontacjach Tańca Towarzyskiego
    Piotr Senderek, kl. I e, ucz. p. Anny i Grzegorza Podsiadły - III miejsce w XVI Świętokrzyskich Konfrontacjach Tańca Towarzyskiego
    Patryk Borek, kl. V a, Jan Dytkowski, kl. VI f, Kacper Granat, kl. III a, Oskar Jarocha, kl. III c, Filip Kania, kl. IV e, Marcin Karwacki, kl. IV e, Ernest Szeląg, kl. VI f, Wiktor Zajączkowski, kl. V a, Karol Zięba, kl. V a, ucz. p. Michała Kępczyńskiego, p. Andrzeja Waniela - III miejsce w Finale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych dziewcząt i chłopców w sztafetowych zawodach pływackich


    WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI
    linia

    SUKCESY SPORTOWE
    linia

    Projekty edukacyjne

     
    © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Please publish modules in offcanvas position.