Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

    godlo

    Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
    w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
    im. Stefana Żeromskiego

    Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

    Rok szkolny 2015 / 2016

    Największe sukcesy naszych uczniów

    1otPLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"
    Oliwia Tyrała z kl. VI c to uczennica, która wyróżnia się pracowitością, sumiennością i kreatywnością. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę. Osiąga wysokie wyniki w nauce - średnia ocen 5,7. Odnosi sukcesy w licznych konkursach. Lubi podróżować, odkrywać ciekawe miejsca, poznawać losy zapomnianych bohaterów. Ma wielu przyjaciół i znajomych, z którymi lubi spędzać czas w kinie, na spacerach, na wspólnym przeżywaniu przygód. Dużo czyta – przede wszystkim literaturę przygodową, fantasy. Trenuje snowboard, jeździ na nartach i deskorolce.
    Podejmuje różne wyzwania. Zgadza się ze słowami Ani Shirley: „Zaledwie osiągnęłaś jeden cel, już inny, wyższy jeszcze, ukazuje ci się w oddali… I to właśnie czyni życie tak miłym!” Jej zainteresowania przeszłością regionu zaowocowały powstaniem prac promujących naszą małą ojczyznę. Uzyskały one czołowe lokaty w znaczących konkursach.

     

     

    Klasa IV

    • wyróżnienie w XXX Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej,
    • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego ALBUS,
    • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim Świat jest naprawdę piękny,
    • I miejsce na najlepszą maskę halloweenową (konkurs szkolny),
    • II miejsce w szkolnym konkursie matematycznym klas IV,
    • I miejsce w szkolnym konkursie Prawa Dziecka Oczami Dzieci.

    Klasa V

    • wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie I Ty możesz zostać baśniopisarzem,
    • wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim Polska pachnąca w lipach,
    • II miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę,
    • wyróżnienie w szkolnym konkursie poetyckim Poezja z wiosną w tle.

    Klasa VI

    • laureatka XXIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę (II miejsce),
    • I miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę,
    • wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie „Nasi sąsiedzi – Żydzi”,
    • zakwalifikowanie się do II etapu Konkursu Humanistycznego.

    mirka
    KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

    • XX Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa

    I miejsce - Martyna Cieśla, kl. II a, ucz. p. Renaty Bartnik i p. Ryszarda Góry

    • XXXII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej

    Laureatka - Magdalena Oksińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek

    Laureatka - Maja Siemińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek

    KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

    • XVI Ogólnopolskie spotkania z kolędą i pastorałką

    Wyróżnienie - Martyna Cieśla, kl. II a, ucz. p. Renaty Bartnik, p. Ryszarda Góry

    • XXI Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

    Wyróżnienie - Magdalena Oksińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"

    Laureatka (II miejsce) - Oliwia Tyrała, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Finalistka - Kinga Choda, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • Ogólnopolski Konkurs "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"

    I miejsce - Magdalena Oksińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek
    Wyróżnienie - Patrycja Pietrzyk, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Wyróżnienie - Natalia Zaręba, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • Ogólnopolski Konkurs Zaprojektuj Kartkę Świąteczną

    Wyróżnienie - Natalia Zaręba, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek

    KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

    • IV Wojewódzki Konkurs Tematyczny „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

    II miejsce - Magdalena Oksińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek
    Wyróżnienie - Oliwia Tyrała, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    • XIII Diecezjalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej „Sługa Boży ks. Stanisław Sudoł”

    III miejsce - Małgorzata Celińska, kl. III b, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Alicji Boroń
    Wyróżnienie - Katarzyna Soboń, kl. II e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    Wyróżnienie - Julia Norowska, kl. II f, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Gawron

    • XIX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej – "Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie"

    I miejsce - Natalia Łapińska, kl. V d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

    • Diecezjalny Konkurs Plastyczny pt. "Mój Anioł Stróż"

    I miejsce - Julia Grudzień, kl. III a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Wandy Ostatek
    Wyróżnienie - Franciszek Karolik, kl. III a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Wandy Ostatek

    • Etap wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę

    I miejsce - Kinga Choda, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
    I miejsce - Oliwia Tyrała, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    II miejsce - Jakub Drzazga, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    III miejsce - Antoni Wójcik, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Wyróżnienie - Oskar Łepecki, kl. VI b, ucz. p. Alicji Krysztofiak
    Wyróżnienie - Marta Krzciuk, kl. IV c, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza
    Wyróżnienie - Zuzanna Jedlikowska, Patrycja Mucha, kl. IV a, ucz. p. Renaty Kudełko i Edyty Rutkowskiej

    OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

    • Finał Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w trójboju lekkoatletycznym

    II miejsce - Oliwia Dyka, Alicja Woś, Karolina Łobas, Martyna Tomala, kl. IV b, Nokola Sadłos, kl. IV c, ucz. p. Michała Kępczyńskiego, Patrycja Mucha, kl. IV a, ucz. p. Janusza Ozdoby

    • Finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

    IV miejsce w skoku w dal – Patrycja Mucha, kl. IV a, ucz. p. Janusza Ozdoby, Karol Stadryniak, kl. IV b, ucz. p. Wojciecha Serwina
    V miejsce w biegu na 60m - Patrycja Mucha, kl. IV a, ucz. p. Janusza Ozdoby

    • II Finał Świętokrzyskiej Miniolimpiady Gier i Zabaw dla uczniów I-III Szkół Podstawowych

    V miejsce - Konrad Cieślikowski, Klaudia Flisak, Antoni Jedlikowski, Julia Lis, Karol Osuch, Emilia Pierzchalska, Wiktor Stachera, Krystian Stefański, kl. I a, Alicja Mołodowiec, kl. I d, Jakub Batugowski, kl. I g, Wiktoria Celińska, Alicja Misztal, kl. I h, Nikola Iwan, Kacper Kaczor, Bartosz Kowalski, Aleksandra Sady, Róża Sławińska, Aleksander Wejman, Aleksandra Zdyb, Igor Zięba, kl. II a, Konrad Nowocień, Zofia Wójcik, kl. II d, Olha Khamuliak, Dominik Wnuk kl. IIe, Piotr Długosz, Maksymilian Krawiec, Wiktoria Niewiadomska, Kacper Nowakowski, Kamila Rycombel, Waza Piotr, kl. III a, Dominika Kaleta, Jan Krysa, Filip Sejdziński, kl. III c, Amelia Orłowska, Dominika Sawiniec, Maja Zawolik kl. III d, ucz. p. Janusza Ozdoby i p. Joanny Zagozdon

    • Finał Wojewódzki "Kinder+sport" w Minisiatkówce

    II miejsce – Alicja Woś, Natalia Zaremba, Maja Siemińska , kl. IV b ucz. p. Michała Kępczyńskiego i p. Andrzeja Waniela

    • Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Finał Wojewódzki w Drużynowym Turnieju Badmintona

    II miejsce – Błażej Misiura, Krystian Jurys, Olaf Kądziela, kl. VI a. ucz. p. Michała Kępczyńskiego

    • Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach LA

    I miejsce na 300 m - Krystian Nowak, kl. VI a, ucz. p. Michała Kepczyńskiego
    II miejsce w skoku w dal - Natalia Żywczyk, kl. VI d, ucz. p. Janusza Ozdoby
    II miejsce w skoku wzwyż - Magdalena Kuzdak, kl. VI c, ucz. p. Janusza Ozdoby
    II miejsce w skoku w dal – Kacper Kadela, kl. VI d, ucz. p. Michała Kepczyńskiego
    III miejsce w skoku w dal - Krystian Nowak, kl. VI a, ucz. p. Michała Kepczyńskiego
    III miejsce na 300m - Daria Wątroba, kl. VI d, ucz. p. Janusza Ozdoby


    WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI

    ABSOLWENCI

    Projekty edukacyjne

     
    © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Please publish modules in offcanvas position.