Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

    godlo

    Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
    w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
    im. Stefana Żeromskiego

    Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

    Rok szkolny 2017 / 2018

    Największe sukcesy naszych uczniów

    PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

    wmWiktoria Masternak - jest uczennicą klasy 7 c. Lubi się uczyć, poszerzać swoje wiadomości, szczególnie z j. polskiego i matematyki. Należy do grona wzorowych uczennic. 
    Od czwartej klasy otrzymuje stypendium naukowe. W ostatnim półroczu uzyskała średnią ocen 5,79. Interesuje się poezją i chętnie podejmuje samodzielne próby literackie. Gra w piłkę siatkową i ręczną. Od trzech lat uczy się dodatkowo języka hiszpańskiego. Rówieśnicy zawsze mogą liczyć na jej pomoc, wsparcie. Jest kreatywna, wyznacza sobie ambitne cele, podejmuje różnorodne wyzwania, a jednocześnie cechuje ją takt, skromność i wrażliwość.
    Kieruje się słowami S. Hawkinga: "Patrz w gwiazdy, a nie pod nogi. Bądź ciekawski".
    I jakkolwiek trudne wydaje się życie, zawsze jest coś, w czym możesz osiągnąć sukces. Wystarczy tylko, że się nie poddasz.

     


    – wyróżnienie w XXI Międzynarodowym Konkursie Matematycznym - Kangur" (2013),
    – wyróżnienie w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2017),
    – wyróżnienie w XXXIV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2018),
    – zdobycie tytułu laureata w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”,
    – dwukrotnie I m. w XI Wojewódzkim Konkursie „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa" (2016, 2017),
    – III m. w dekanalnym etapie XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie" (2017),
    – udział w powiatowym etapie XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego (2016, 2017),
    – udział w powiatowym etapie I Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (2017),
    – II m. (drużynowe) w piłce ręcznej w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego,
    – zakwalifikowanie się do Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” (2017),
    – I m. w szkolnych konkursach poetyckich, m. in. „Prawa dziecka", „Kurs na zdrowie", „Wokół Świąt Bożego Narodzenia", I m. konkursie o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, Wicemistrz Ligi Zadaniowej (kl. V, VI, VII).

    Wiktorię najlepiej charakteryzują słowa napisanego przez nią wiersza: "Rozkładam skrzydła, lecę! /Przede mną tyle możliwości/Przekraczam granice i czas/Jestem tam, gdzie chcę/Docieram do nowych portów/i znowu wyruszam w kolejny rejs!"
    W pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2018 !


    Uczniowie wyróżnieni odznaką "SREBRNA  TARCZA"

    •  Paweł Wróbel 
     - kl. VII a                           
    •  Kamila Rycombel
     - kl. V a
    •  Kinga Choda
     - kl. VII b  
    •  Zuzanna Makarska
     - kl. V b
    •  Wiktoria Masternak
     - kl. VII c  
    •  Filip Sejdziński
     -  kl. V c
    •  Natalia Łapińska
     - kl. VII d  
    •  Maja Zawolik
     -  kl. V d
    •  Bartłomiej Żądło
     - kl. VII e  
    •  Martyna Cieśla
     - kl. IV a
    •  Zuzanna Jedlikowska
     - kl. VI a  
    •  Zuzanna Ziarek,
     - kl. IV b
    •  Magdalena Oksińska
     - kl. VI b  
    •  Filip Markiewicz
     - kl. IV c 
    •  Maria Krzciuk
     - kl. VI c  
    •  Konrad Nowocień
     - kl. IV d
    •  Julia Opałka
     - kl. VI d  
    •  Pola Orzechowska,
     - kl. IV e
         
    • Wiktoria Dzikowska
     - kl. IV f


    Największe sukcesy

    KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

    VI Międzynarodowy Konkurs "Wesołego Alleluja”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXXXIV Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

    Soliści 10-13 lat:

    • II miejsce - srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. IV a

    Jodła Harcerska– soliści:

    • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

    XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie – Natalia Majewska , kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Wyróżnienie – Wiktoria Masternak , kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    Międzynarodowy Konkurs ”Inne spojrzenie”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

    I Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny ”Pamięć jest wielką siłą”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    V Ogólnopolski Konkurs ”Praca górnika i energetyka – oczami dziecka”

    • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    X Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Przecież każdy pisze wiersze”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XI Ogólnopolski Konkurs „Malowane poezją”

    • Nagroda główna – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XII Ogólnopolski Konkurs Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży "Słowo i Piosenka"

    • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

    XII Ogólnopolski Konkurs Literacki "Okno"

    • III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej - Lipsko 2018

    • Wyróżnienie - Martyna Cieśla, kl. III a

    XIII Ogólnopolski Konkurs Turystyczny na „Najlepszy produkt turystyczny w regionie”

    • I miejsce – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XIV Ogólnopolski Konkurs ”Pocztówka z wakacji”

    • III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej ”Lipa”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Laureatka – Julia Serwin, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Laureatka – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”

    • Laureat – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Finalistka - Kamila Rycombel, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    XLIV Konkurs Rysunkowy Dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Województwa Świętokrzyskiego pn. "Bezpieczny wypoczynek nad wodą"

    • Wyróżnienie - Wiktoria Sierpień, kl. I a, ucz. p. Joanny Zagozdon

    Oddziałowy konkurs „Moja Ojczyzna w Dolinie Kamiennej” oraz wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę"

    • I miejsce – Adam Czuba, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak
    • III miejsce – Julia Sabat, kl. II a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
    • Wyróżnienie – Kacper Głowacz, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak

    Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny "Czas Bożego Narodzenia"

    • I miejsce – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie - Maja Rola, kl.VI b, ucz. p. Barbary Gadkowskiej

    Ogólnopolski Konkurs Historyczno - Literacki "Dziękuję Ci za Niepodległą. List do …"

    KLASY III – V

    • Wyróżnienie – Jan Krysa, kl. V c, ucz. p. Dagmary Lizner
    • Wyróżnienie – Adam Walczyk, kl. IV f, ucz. p. Dagmary Lizner

    KLASY VI – III gimnazja

    • Wyróżnienie - Antoni Wójcik, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby i p. Renaty Kudełko

    KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

    XXI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie" - Ewangelia wg św. Marka

    • I miejsce – Natalia Łapińska, kl. VII d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
    • Finalista – Adam Michalczyk, kl. VI a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

    I Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

    • Finalistka - Natalia Łapińska, kl. VII d, ucz. p. Edyta Rutkowska
    • Finalistka - Wiktoria Szemraj, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Finalistka - Weronika Gajek, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Finalistka - Julia Opaka, kl. VI d, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Finalista - Antoni Wójcik, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Finalistka - Gabriela Niewadzi, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    II Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej "W pieśni historia zaklęta"

    • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

    III Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "Songowanie 2018"

    • III miejsce - Martyna Cieśla, kl. IV a, ucz. p. Alicji Musiał

    IV Świętokrzyski Konkurs Plastyczno – Literacki

    • I miejsce – Julia Opałka, kl. VI d, ucz. p. Mirosława Zaremby
    • Wyróżnienie – Julia Grudzień, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    XII Wojewódzki Konkurs ”Moje zrastanie ku pełni człowieczeństwa”

    • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • I miejsce – Wiktoria Masternak, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu "Nasi sąsiedzi - Żydzi"

    • Laureatka – Julia Grudzień, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Laureatka – Martyna Polak, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"

    • I miejsce – Kamila Rycombel, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • I miejsce – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • II miejsce - Mateusz Ryczkowski, kl. VII, ucz. p. Doroty Dziubek i p. Mirosławy Zaremby
    • Wyróżnienie - Mikołaj Polak, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Wyróżnienie - Natalia Zaręba, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie - Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie - Katarzyna Soboń, kl. IV e, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza

    Wojewódzki Konkurs "Zapomniane akcje Armii Krajowej"

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

     

    Największe osiągniecia sportowe

    ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

    Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

    •  III miejsce - Konrad Nowocień, kl. IV, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Ogólnopolskie Zawody  Lekkoatletyczne w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego"

    • II miejsce - Maksymilian Krawiec, kl. V a, w skoku w dal - 4,45 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Igor Gierczak, kl. VI c, w rzucie 2 kg piłką lekarską - 12,60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Paweł Wróbel, kl. VII b, w skoku wzwyż - 150 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby

    ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

    IV Świętokrzyska Miniolimpiada Gier i Zabaw klas I – III
    II miejsce - Wiktoria Barańska I a, Nikola Mikołajek I a, Maria Kabała I b, Nicole Detka I c, Magdalena Kubacka I b, Kamil Drzazga I a, Filip Kamiński I a, Dawid Połetek I d, Karol Konat I c, Maciej Starachowski I c, Krystian Lis I a, Stefania Jędrych III f, Maja Kaniewska III f, Alicja Mołodowiec III d, Wiktoria Przepiórka III g, Blanka Walczyk III g, Alicja Misztal III h, Gabriel Lach III e, Piotr Czajkowski III d, Filip Turek III g, Mikołaj Bednarski III d, Mateusz Podpora III f, Jakub Batugowski III g, Katarzyna Soboń IV e, Olga Szafrańska IV f, Maja Nowak IV e, Julia Swat IV b, Julia Nawodzińska IV b, Maja Rafalska IV b, Krystian Stefański III a, Antoni Jedlikowski III a, Dominik Wnuk IV e, Kacper Głowacz III a, Oliwier Mazur IV b, Kamil Kubacki IV b, Bartosz Tomala III a, ucz. p. Janusza Ozdoby, p. Andrzeja Waniela, Arkadiusza Jeruzala oraz Joanny Zagozdon, Renaty Bartnik, Pauliny Jankowskiej, Anny Gawron, Jolanty Luzak, Joanny Zybury, Lucyny Wiśniewskiej, Katarzyny Nowak, Iwony Misiury, Jolanty Gawron

    Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych

    • I miejsce - Konrad Nowocień, kl. IV, w biegu na 400 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w Sandomierzu

    • I miejsce - Piotr Długosz, kl. V a w rzucie piłeczką palantową wynikiem 39 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce – Nicola Sadłos, kl. VI c w rzucie piłeczką palantową wynikiem 43,5 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a w biegu na 60m - 8,85 s wynikiem, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a w skoku w dal wynikiem 4,26m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Bartosz Kowalski, kl. VI a w biegu na 60m - 8,73 s wynikiem, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce – Konrad Nowocień, kl. IV d w biegu na 600 m wynikiem 2:06,83 min, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce – Oliwia Dyka, kl. VI b w rzucie piłeczką palantową wynikiem 43 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce – Bartosz Kowalski, kl. IV a w skoku w dal wynikiem 4,37 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego"

    • I miejsce - Kaja Krawiec, kl. VII d, w skoku wzwyż -125 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Paweł Wróbel, kl. VII b, w skoku wzwyż - 150 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Bartłomiej Pęczkowski, kl. VII b, w pchnięciu kulą 5kg - 7,30m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Igor Gierczak, kl.VI c, w rzucie piłką lekarską - 11,90m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Zuzanna Jedlikowska, kl. VI a, w rzucie piłką lekarską - 9,50m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Maksymilian Krawiec, kl. V a, w skoku w dal - 4,44m. ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Bartosz Grudniewski, kl. VII a, w biegu na 60m - 8,54 s, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Patrycja Mucha, kl. VI a, w biegu na 60m - 9,14s, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Maja Arcowska, kl. VII c, w rzucie piłką lekarską - 8,60m. ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Igor Kozakiewicz, kl. VII c, w biegu na 300m - 55,56 s. ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wydarzenia i uroczystości


     
    © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Menu boczne

    Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...