Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

    godlo

    Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
    w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
    im. Stefana Żeromskiego

    Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

    Rok szkolny 2018 / 2019

    Największe sukcesy naszych uczniów

    PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

    moMagdalena Oksińska – jest uczennicą klasy VII b. Wyróżnia się wzorowym zachowaniem. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę. Osiąga wysokie wyniki w nauce - średnia ocen 6,0. Interesuje się literaturą (pisze wiersze), malarstwem, przyrodą, muzyką. To wyjątkowa osoba, odpowiedzialna, skromna, sumienna i ambitna. Ceni tolerancję i uczciwość. Jest kreatywna, wyznacza sobie ambitne cele, podejmuje różnorodne wyzwania. Rówieśnicy zawsze mogą liczyć na jej pomoc, wsparcie. Dba o honor i tradycję szkoły. Angażuje się w organizowanie szkolnych uroczystości oraz tych, które są adresowane dla środowiska. Jest autorką logo Festiwalu Talentów 2019. 
    Zgadza się ze słowami Paulo Coelho: „Nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddawać”. Jej pracowitość i wytrwałość gwarantują sukcesy w licznych konkursach.

     

    • laureatka Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2016, 2018) oraz wyróżnienie (2017),
    • laureatka Międzynarodowego Konkursu „ Inne spojrzenie” (2017, 2018, 2019),
    • laureatka Międzynarodowego Konkursu "Wesołego Alleluja" (2017, 2018),
    • laureatka Ogólnopolskich Przeglądów Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”, „Lipa 2017”, „Lipa 2018”,
    • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ”Czas Bożego Narodzenia” (2019), 
    • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wolność kocham i rozumiem”(2018), 
    • laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przecież każdy pisze wiersze” (2018),
    • laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu ”Pamięć jest wielką siłą” (2018),
    • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moja Mała Ojczyzna” (2017),
    • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego (2017) oraz wyróżnienie (2018),
    • nagroda główna w Ogólnopolskim Konkursie „Malowane poezją” (2018), wyróżnienie (2019),
    • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Pastuszkowie z Fatimy” (2018),
    • wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Pudełko moich marzeń” (2019), 
    • wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” (2019), 
    • wyróżnienie w XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka (2019), 
    • Nagroda Grand Prix w V Wojewódzkim Konkursie „Nasze świętokrzyskie za 50 lat” (2018).

    Ta przesympatyczna dziewczyna o nietuzinkowej osobowości w pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2019!

     

    tarcza

    UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ "SREBRNA TARCZA"

     Kl. IV a  - Julia LIs        Kl. V a   - Martyna Cieśla         Kl. VI a  - Julia Dziewiecka         Kl. VII a  - Zuzanna Jedlikowska        Kl. VIII a  - Paweł Wróbel
     Kl. IV b  - Natalia Walczyk    Kl. V b  - Zuzanna Ziarek    Kl. VI b  - Zuzanna Makarska    Kl. VII b  - Magdalena Oksińska    Kl. VIII b  - Kinga Choda
     Kl. IV c  - Jan Pietrala    Kl. V c  - Filip Markiewicz    Kl. VI c  - Emilia Pietrzyk    Kl. VII c  - Jan Wieczorek    Kl. VIII c   - Martyna Polak
     Kl. IV d  - Mateusz Dyka    Kl. V d  - Konrad Nowocień    Kl. VI d  - Amelia Orłowska    Kl. VII d  - Julia Opałka    Kl. VIII d  - Natalia Łapińska
     Kl. IV e  - Weronika Sałek    Kl. V e  - Katarzyna Soboń          Kl. VII e  - Krystian Pająk    Kl. VIII e  - Bartłomiej Żądło
     Kl. IV f  - Stefania Jędrych    Kl. V f  - Wiktoria Dzikowska                  
     Kl. IV g  - Blanka Walczyk                        
     Kl. IV h  - Oliwia Zglińska                        

     

    Największe sukcesy

    KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

    VII Międzynarodowy Konkurs „Wesołego Alleluja”

    • Laureatka – Maja Rola, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XVII Międzynarodowy Konkurs „Inne Spojrzenie”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

    • Laureatka – Julia Lis, kl. IV a, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie – Mateusz Dyka, kl. IV d, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie – Natalia Majewska, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    XXXXV Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

    Soliści 10-13 lat:

    • II miejsce - srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. V a

    KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

    II Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki "Tomaszowskie lato 2019"

    • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. V a

    IV Ogólnopolski Konkurs Literacki "Aby podobać się Bogu i ludziom - Święty Mikołaj i Święty Stanisław w oczach dzieci i młodzieży"

    • Laureatka – Julia Opałka, kl. VII d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Mirosławy Zaremby

    IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Najpiękniejsze są polskie piosenki"

    Kategoria: klasy IV- VI

    • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. V a

    XII Ogólnopolski Konkurs „Malowane poezją”

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XX Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pudełko moich marzeń”

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXII Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2018”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Laureatka – Natalia Majewska, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    XIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Słowo i Piosenka”

    • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. V a

    XXIV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Lipsko 2019

    • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. V a

    X Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki „II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”

    • Laureatka – Kinga Choda, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    Ogólnopolski Konkurs „Czas Bożego Narodzenia”

    • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie – Maja Rola, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    Ogólnopolski Konkurs Literacki „Wolność kocham i rozumiem”

    • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    Ogólnopolski Konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

    • II miejsce – Julia Grudzień, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny dla uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia "Polska z Chaczaturianem-3”

    • II miejsce w grupie I – Olaf Jurkowski, kl. IV e

    Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Moja Ojcowizna”

    • Finalista – Adam Czuba, kl. IV a, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Finalistka - Martyna Polak, kl. VIII c, ucz p. Mirosławy Zaremby

    Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu - Pix2019

    • I miejsce - Paweł Wróbel, kl. VIII a, ucz. p. Dariusza Mruka

    KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

    II Turniej Szachowo-Rowerowy

    • III miejsce - Jan Markiewicz, kl. IV h

    II Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

    • Laureatka - Julia Opałka, kl. VII d, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Finalistka - Gabriela Niewadzi, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "Songowanie 2019"

    • I miejsce - "Złota Nutka" – Martyna Cieśla, kl. V a

    VI Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

    • Finalista - Mateusz Guliński, kl. VIII b, ucz. p. Małgorzaty Czaja

    XII Międzyregionalny Przegląd Fortepianowy Uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia"Lubaczowskie Impresje Muzyczne"

    • III miejsce - Gabriel Pocheć, kl. IV d

    XXII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie" - Ewangelia wg św. Jana

    Kategoria: klasy VII - VIII

    • Finalista – Adam Michalczyk, kl. VII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

    Kategoria: klasy IV - VI

    • Finalista – Mikołaj Polak, kl. VI a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej

    XXX Edycja Konkursu „Matematyka bez granic” – Junior

    • IV miejsce w regionie – 35 miejsce w kraju, kl. VI a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej
    • V miejsce w regionie – 50 miejsce w kraju, kl. V e, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej
    • VI miejsce w regionie – 54 miejsce w kraju, kl. V a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej
    • VII miejsce w regionie – 53 miejsce w kraju, kl. V b, ucz. p. Agnieszki Mazur

    Błyskawiczny Turniej Szachowy podczas I edycji "Świętokrzyskich Gier bez prądu"

    • III miejsce - Jan Markiewicz, kl. IV h

    Drużynowe Szachowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego
    Liga młodzków

    • II miejsce - Jan Markiewicz, kl. IV h

    Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Moja Ojcowizna”

    • I miejsce – Martyna Polak, kl. VIII c, ucz p. Mirosławy Zaremby
    • I miejsce – Adam Czuba, kl. IV a , ucz. p. Doroty Dziubek
    • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • II miejsce – Mikołaj Polak, kl. VI a, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza i p. Mirosławy Zaremby
    • III miejsce – Bartosz Król, kl. VI a, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza i p. Mirosławy Zaremby
    • Wyróżnienie – Oliwia Zglińska, kl. IV h, ucz p. Bogusława Wojtkiewicza
    • Wyróżnienie – Wiktor Przepiórka, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Jestem dzielny - badam się z uśmiechem"

    • Wyróżnienie - Oliwia Pietrzyk, kl. IV h, ucz. p. Jolanty Gawron

    Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Mój Kosmos"

    • Wyróżnienie - Wiktoria Gawlik, kl. I d, ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej
    • Wyróżnienie – Amelia Pucułek, kl. I d, ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej
    • Wyróżnienie - Gabriela Petrykowska, kl. II a, ucz. p. Joanny Zagozdon

    Wojewódzki Przegląd Zespołów Wokalnych, Wokalno-Instrumentalnych oraz Wokalistów "Harcerska Wiosna Kulturalna 2019"

    • III miejsce - Martyna Cieśla, kl. V a

     

    Największe osiągniecia sportowe

    ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych

    • I miejsce - Julia Skrzypczyk, kl. VI b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

     

    Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim — Swarzędz Cup 2019

    Konkurencja: walki sportowe
    Kategoria: kadetki

    • III miejsce - Julia Skrzypczyk, kl. VI b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

    ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

    Finał Wojewódzki V Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I – IV dziewcząt i chłopców

    •  II miejsce - Kacper Dwojak, Ksenia Matracka, Krystian Świstak, Barbara Wejman – I a, Julia Celińska, Sebastian Dryjas, Kacper Mierzejewski, Antoni Gołąb – I b, Mateusz Kubik, Nikola Haba – I c, Alicja Drabina, Klaudia Stachowicz – I d, Vanessa Kustra – I e, Wiktoria Barańska, Oliwia Boleń, Nikola Mikołajek, Mateusz Osojca, Jakub Sejdziński - II a, Maria Kabała, Wojciech Budzeń - II b, Iga Berner, Artur Drobek, Karol Konat, Maciej Starachowski – II c, Julia Przygoda, Michał Pacocha - II d, Alicja Misztal IV h, Wiktoria Przepiórka IV g, Blanka Walczyk IV g, Maja Kaniewska IV f, Stefania Jędrych IV f, Mikołaj Bednarski IV , Piotr Czajkowski IV d, Aleksander Barański IV d, Filip Turek IV g, Gabriel Lach IV , Kacper Mierzejewski IV, ucz. p. Katarzyny Nowak, p. Ilony Kucharskiej, p. Anny Wesołowskiej, p. Lucyny Wiśniewskiej, p. Magdaleny Soboń, p. Joanny Zagozdon, p. Renaty Bartnik,p. Pauliny Jankowskiej, p. Joanny Zybury, p. Janusza Ozdoby, p. Andrzeja Waniela, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Pawła Łagody

    Halowe Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce w Kielcach

    • I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Bartosz Grudniewski, kl. VIII a, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Alicja Mołodowiec, kl. IV d, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Jasionek Mateusz, kl. V c, z w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Dominik Wnuk, kl. V e, w skoku w dal, ucz. p.Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Alicja Mołodowiec kl. IV d, w biegu na 60 m, ucz.p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 60 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim

    • II miejsce - Dominik Czaja, kl. IV c, ucz. p. Wioletty Walerowicz

    Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców

    • III miejsce - Filip Sejdziński kl. VI c, Mateusz Jesionek kl. V c, Wojciech Zięba kl. VI a, Konrad Nowocień kl. V d, Kacper Nowakowski kl. VI a, Maksymilian Krawiec kl. VI a, Olivier Nowak kl. VI b, Dominik Stachera kl. VI b, Martin Wyrzykowski VI c, ucz. p. Andrzeja Waniela, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Janusza Ozdoby i p. Wojciecha Serwina

    Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce rocznik 2006 – 2007 oraz 2008 i młodsi

    • I miejsce - Dominik Wnuk kl. V e w skoku w dal z wynikiem 4,35m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Bartosz Kowalski kl. V a w skoku w dal z wynikiem 4,78 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Dominik Wnuk kl. V e w biegu na 60m wynikiem 9,09 s, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Trójboju L.A. rocznik 2008 i młodsi

    • II miejsce - Dominik Wnuk kl. V e, Kamil Kubacki kl. V b, Oliwier Mazur kl. V b, Mikołaj Bednarski kl. V d, Piotr Czajkowski kl. V d. w Trójboju (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką), ucz. p. Janusza Ozdoby

    W punktacji indywidualnej

    • III miejsce - Dominik Wnuk kl. V e, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

    • I miejsce - Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Patrycja Mucha kl. VII a, w biegu na 200 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Patrycja Mucha kl. VII a, w biegu na 80 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Izabella Łepecka kl. VIII c w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wojewódzkie zawody LDK w Lekkiej Atletyce w Kielcach

    • I miejsce - Mateusz Kowalski, kl. V a, w rzucie piłeczką palantową, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce – Daniel Chamera, kl. VIII d, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Alicja Mołodowiec, kl. IV d, w trójboju, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Nikola Romanowska, kl. VII b, w skoku w wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Dominik Wnuk, kl. V e, w trójboju, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Bartosz Kowalski, z kl. V a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Mateusz Jesionek, kl. V c, w biegu na 300 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 80 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Bartosz Kowalski, z kl. V a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 200 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsca - Izabella Łepecka, kl. VIII c, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsca - Izabella Łepecka, kl. VIII c, w rzucie oszczepem, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wydarzenia i uroczystości

     ABSOLWENCI

     
    © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Aktualności

    Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...