Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Jak zachęcić ucznia do nauki i sprawić mu przy tym dużo radości? Poprzez ciekawe doświadczenia, które pobudzają naturalną ciekawość dziecka i przybliżają zagadnienia przyrodnicze, zjawiska fizyczne w bardzo przystępny sposób. Nauka nie musi być nudna. Może być odkrywcza, ciekawa, wesoła i wciągająca, jak najlepsza  książka. Przekonali się o tym uczniowie kl. IV d, którzy w dniu 10.01.2019 r. uczestniczyli w zajęciach koło przyrodniczego.  Zajęcia te prowadzi p. Iwona Kara. Jeden z eksperymentów dotyczył „zaczarowanych balonów”, które „przyklejały się” do ściany i ubrań uczestników koła. Dzieci miały wiele radości, gdy odkrywały tajniki elektryzowania ciał. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także zgłębianie tajemnic związanych z prądem elektrycznym. Uczniowie tworzyli obwody elektryczne zbudowane z baterii płaskiej 4,5 V, żarówki i prostych przewodów zrobionych z folii aluminiowej. Ileż było skupienia i uciechy, popatrzcie sami!

  W niedzielę 13 stycznia 2019 r. wieczorem po Mszy Świętej wierni pozostali w świątyni, aby wysłuchać zapowiadanego jeszcze w okresie Świąt Bożego Narodzenia koncertu kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 i z Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierownictwem pana Ryszarda Góry. 

  Wszyscy, którzy już wcześniej mogli usłyszeć śpiew podopiecznych pana Góry wiedzą, że te osoby podczas występu na scenie, wykazują się wyjątkowym talentem muzycznym i profesjonalizmem, nabytym przez naukę i pracę. Dlatego oni sami nie potrzebowali specjalnej reklamy.

  Zespół cieszący się taką renomą w środowisku naszego miasta zebrał w murach świątyni duże grono wielbicieli ich talentu. Dzięki artystom i ich poszczególnym, oryginalnym wykonaniom kolęd i pastorałek słuchacze mogli wejść w wyjątkowy klimat wydarzeń związanych z przyjściem Syna Bożego na świat.

  Występ trwał 50 minut. Po jego zakończeniu do zebranych przemówiła obecna na nim Dyrektor ZSiPP nr 3 - pani Marta Dobrowolska-Wesołowska przedstawiając z imienia i nazwiska poszczególnych wykonawców, a ci od zebranej publiczności otrzymywali gromkie brawa.

  Spotkanie podsumował Ksiądz Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Andrzej Barzycki, nie szczędząc ciepłych słów uznania wykonawcom i organizatorom koncertu kolędowego oraz licznie przybyłym uczestnikom tego wydarzenia artystycznego.

  7 stycznia 2019 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa dla uczniów klas I - III. W udekorowanej sali gimnastycznej przez trzy godziny trwały tańce i zabawy przy muzyce disco. Po sali krążyły piękne księżniczki, wróżki, piraci i czarodzieje, za które przebrali się uczniowie klas pierwszych i drugich. Klasy trzecie preferowały strój dyskotekowy i sportowy.

  8 i 9 stycznia bawili się uczniowie klas starszych Jak było? Warto popatrzeć na zdjęcia umieszczone na naszej stronie. Mówią same za siebie...

  9 stycznia 2019 r. klasa 2 a wraz wychowawczynią p. Joanną Zagozdon oraz p. Małgorzatą Łojek – nauczycielem biblioteki, wybrała się bezpłatną wycieczkę edukacyjną „Ekspedycja Smaków” do sklepu Tesco przy ul. Mickiewicza.

  Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak prawidłowo czytać etykiety i odkodować jajko, poznali piramidę żywienia oraz próbowali nowych smaków, a wszystko to w formie gry terenowej. Na dzieci czekało wiele zagadek i ciekawostek związanych z tematyką edukacji kulinarnej.

  Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...