Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

    godlo

    Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
    w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
    im. Stefana Żeromskiego

    Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

    Osiągnięcia sportowe

    "W zdrowym ciele zdrowy duch!" Motywujemy uczniów do aktywnego udziału w wychowaniu fizycznym, dbając w ten sposób o równowagę między sprawnością fizyczną i intelektualną. Podejmujemy także działania na rzecz aktywności ruchowej w czasie wolnym dziecka.
    40

    Wychowanie fizyczne ma za zadanie przygotować ucznia do uczestnictwa w rekreacji ruchowej. W procesie nauczania tego przedmiotu chodzi o zwiększenie świadomości i wiedzy młodych ludzi na temat psychofizycznych walorów aktywności ruchowej.
    Uprawianie sportu podnosi nie tylko sprawność fizyczną, ale sprzyja również kształtowaniu wielu cech charakteru niezbędnych młodemu człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Są to między innymi wytrzymałość, konsekwencja, systematyczność, zaufanie, umiejętność radzenia sobie ze stresem i agresją, umiejętność rywalizacji, współpracy oraz wiele, wiele innych.

    ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

    • Halowa Olimpiada "Lekkoatletyka dla każdego"

    Skok wzwyż
    II miejsce - Maksymilian Krawiec, kl. IV a, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Oliwia Kubik, kl. IV b, ucz. p. Janusza Ozdoby

     

    ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

    • III Świętokrzyska Miniolimpiada Gier i Zabaw klas I – III

    I miejsce - Stefania Jędrych, Maja Kaniewska, Alicja Mołodowiec, Wiktoria Przepiórka, Oliwia Demska, Maja Olszewska, Kamil Nowocień, Mateusz Dyka, Filip Turek, Piotr Czajkowski, Bartosz Ambrozik, Gabriel Lach, Katarzyna Soboń, Julia Nawodzińska, Olha Kamuliak, Aleksandra Jeruzal, Pola Orzechowska, Krzysztof Fudalej, Kamil Kubacki, Oliwier Mazur, Dominik Wnuk, Krystian Stefański, Antoni Jedlikowski, Wiktoria Stefańska, Zofia Wójcik, Dominika Sawiniec, Róża Sławińska, Julia Norowska, Konrad Nowocień, Kacper Kaczor, Pitr Długosz, Patryk Misiura, Bartosz Kowalski, Mateusz Kowalski, ucz. p. Janusza Ozdoby i p. Andrzeja Waniela.

    • Finał Wojewódzki w trójboju lekkoatletycznym klas czwartych

    I miejsce – Kamila Rycombel, Maja Zawolik, Alicja Sołtykiewicz, Maja Barańska, Oliwia Osojca, Aleksandra Maj, ucz. p. Janusza Ozdoby i Michała Kępczyńskiego

    • Regionalne eliminacje Nestle Cup 2017 w czwórboju lekkoatletycznym w Kielach

    I miejsce - Maksymilian Krawiec, kl. IV zdobywając - 146 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby
    II miejsce - Jakub Dzik, kl.VI b uzyskując - 280 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Maja Zawolik, kl. IV b uzyskując - 151 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Batrłomiej, kl. VI b zdobywając - 239 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby

    • Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w Sandomierzu

    I miejsce - Maksymilian Krawiec, kl IV a w skoku w dal wynikiem 3.95 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    I miejsce - Alan Machała kl. VI a w rzucie piłeczką palantową wynikiem 59 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    II miejsce - Bartłomiej Pęczkowski kl. VI b w rzucie piłeczką palantową wynikiem 59 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Paweł Wróbel kl. VI a w skoku w dal wynikiem 140 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Piotr Długosz kl. IV a w rzucie piłeczką palantową wynikiem 39 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

     

    ZAWODY MIEJSKIE I POWIATOWE

    • Czwórbój Lekkoatletyczny kl. VI miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

    I miejsce - Oliwier Tura, Alan Machała, Igor Kozakiewicz, Bartosz Grudniewski, Paweł Wróbel, Alan Nowocień, ucz. p. Janusza Ozdoby

    • Międzyszkolny "Event" lekkoatletyczny "Lekkoatletyka dla każdego" dla klas III

    I miejsce, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon

    • Trójbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych miasta Ostrowca dziewcząt i chłopców

    Dziewczęta:
    I miejsce - Maja Zawolik, Alicja Sołtykiewicz, Maja Barańska, Kamila Rycombel, Zuzanna Kalbarczyk, Julia Skrzypczyk, ucz. p. Janusza Ozdoby i Michała Kępczyńskiego
    III miejsce - Kataryna Pytlak, Wiktoria Potocka, Oliwia Kubik, Milena Kabat, Oliwia Osojca, ucz. p. Janusza Ozdoby i p. Michała Kępczyńskiego

    Chłopcy:
    III miejsce
     - Wojciech Zięba, Maksymilian Krawiec, Piotr Długosz, Mikołaj Foremniak, Dominik Stachera, ucz. p. Janusz Ozdoba i p. Andrzeja Waniela

    Projekty edukacyjne

     
    © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Please publish modules in offcanvas position.