Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

    godlo

    Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
    w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
    im. Stefana Żeromskiego

    Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

    Sukcesy uczniów kl. I-III

    22"Niech każde dziecko wyniesie ze szkoły tyle, na ile je stać".
                                                                                                            /Jadwiga Hanisz/


    W zmodernizowanym procesie kształcenia zintegrowanego, zmierzającego do zapewnienia wszystkim uczniom klas I-III optymalnych warunków dla wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, mocno akcentowana jest rola różnorodnej aktywności uczniów.
    Realizując cele i treści obowiązujących programów, koncentrujemy się przede wszystkim na potrzebach i możliwościach uczniów, preferujemy cele twórcze, zwłaszcza problemy otwarte, stwarzamy sytuacje do przejawiania twórczych zachowań uczniów w procesie uczenia się i zapewniamy warunki sprzyjające wyzwalaniu ich aktywności.
    Za niezwykle istotne uważamy: stworzenie klimatu zaufania poprzez otwarty styl stosunków między nauczycielami i dziećmi, zapewnienie poczucia swobody i bezpieczeństwa, przeżywanie uczucia radości i zadowolenia prowadzącego do samoakceptacji.
    Doskonaląc własny warsztat pracy, korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań metodycznych pobudzających aktywność uczniów, jak również poszukujemy nowych form.
    Sprawdzoną i bardzo ciekawą formą dla uczniów naszej szkoły są różnorodne konkursy, które prowadzone są etapami przez cały rok szkolny.
    W roku szkolnym 2016 / 2017 uczniowie kształcenia zintegrowanego mogli skorzystać z bogatej oferty konkursów szkolnych i pozaszkolnych.

    KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

    • III Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki "Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament"

     II miejsce - Olga Zglińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej

     

    KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

    • I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza Kima

    Finalista - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

    • XXI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej - Lipsko 2017

    II miejsce - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

     

    KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

    • XIV Diecezjalna Olimpiada Liturgiczna "Słudzy Miłosierdzia - misja osób konsekrowanych widziana oczyma dzieci i młodzieży"

    II miejsce - Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    Wyróżnienie - Olga Zglińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej

    • Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "Songowanie 2017"

    II miejsce - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

    • Wojewódzki Konkurs Wokalny i Wokalno – Instrumentalny "Pasje i talenty 2017"

    Wyróżnienie - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

     

    KONKURSY REJONOWE, POWIATOWE I DEKANALNE

    • II Powiatowy Rodzinny Turniej Szachowy

    Kategoria drużynowa
    III miejsce - Kacper Kaczor, Adam Rutkowski, Aleksander Wejman, Mateusz Kowalski, Marcel Antonkiewicz, Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik; Mikołaj Polak, Michał Donda, Aleksander Gajek, Oliwia Osojca, Julia Dziewiecka, kl. IV a, ucz. p. Renaty Bartnik; Michał Ostatek, Jakub Załużny, kl. IV c, ucz. p. Renaty Bartnik; Antoni Jedlikowski, Wiktor Pietrzyk, kl. II a, ucz. p. Jolanty Luzak; Jan Markiewicz, Wiktoria Celińska, Maciej Kateusz, kl. II h, ucz. p. Anny Barańskiej; Alan Nowocień, kl. IV c, ucz. p. Beaty Tracz; Konrad Nowocień, kl. III d ucz. p. Joanny Zubrzyckiej

    • XIII edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego "Zdrowie w Poezji Dziecięcej"

    Grupa wiekowa 6 – 7 lat
    II miejsce – Amelia Gawęcka, kl. I a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej

    Grupa wiekowa 8 – 10 lat
    II miejsce – Wiktoria Dzikowska, kl. III f, ucz. p. Anny Gawron

    • II Powiatowy Rodzinny Konkurs na "Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocną"

    III miejsce - Anna Popek, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

    • XII Powiatowy Konkurs Wokalny " Hej kolęda, kolęda"

    I miejsce - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

    • XII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Legionowej

    II miejsce - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

     

    KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE, MIEJSKIE

    • III Festiwal Piosenki "Dziecięce marzenia”

    II miejsce - Zespół muzyczny "Wesołe nutki" – Martyna Cieśla, Julia Makowska, Antonia Nowak, Anna Popek, Maja Rębowska, Aleksandra Sady, Róża Sławińska, kl. III a, ucz.p. Renaty Bartnik

    • Miejski Konkurs dla uczniów klas I – III pn. "Drugie życie produktów - wykonanie dzieła sztuki z odzyskanych surowców"

    Wyróżnienie - Natalia Połetek, III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
    Wyróżnienie - Wiktoria Celińska, kl. II h ucz. p. Anny Barańskiej
    Wyróżnienie - Oliwii Pietrzyk,kl. II h, ucz. p. Anny Barańskiej

    • Miejski Konkurs Plastyczny "Polska - moja Ojczyzna"

    III miejsce - Dominik Wnuk, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon

    • Miejski Konkurs Plastyczny z okazji 420–lecia Ostrowca Świętokrzyskiego pn. "Moje miasto"

    III miejsce – Kacper Głowacz, kl. II a, ucz. p. Jolanty Luzak
    Na wystawę konkursową zakwalifikowały się prace:
    Natalii Sitnickiej, kl. II c, ucz. p. Doroty Karwat
    Oliwii Zglińskiej,kl. II h, ucz. p. Anny Barańskiej

    • Miejski Konkurs "Ulubiony bajkowy miś w naszej rodzinie"

    Nagroda główna – Dominik Wnuk, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon
    II miejsce - Adrian Charembski, kl. 2h, Jan Markiewicz, kl. 2h, ucz. p. Anny Barańskiej
    Specjalne wyróżnienie - Adrian Lenart, kl. 3c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej

    • IX Międzyszkolny Konkurs Literacki "Mały Mistrz Pióra"

    Wyróżnienie - Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon

    • XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Jestem Mistrzem w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych"

    II miejsce – Norbert Czaja, kl. III f, ucz. p. Anny Gawron
    Wyróżnienie – Maciej Różański, kl. III f, ucz. p. Anny Gawron

    • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt."Świat wartości oczami dziecka”

    I miejsce – Zuzanna Ziarek, kl. III b, ucz. p. Jolanty Cieślak
    II miejsce – Amelia Stawińska, kl. III b, ucz. p. Jolanty Cieślak

    • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna"

    III miejsce - Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon

    • Międzyszkolny Konkurs "Poszukiwanie zaginionego pióra Henryka Sienkiewicza" dla uczniów klas II i III szkół podstawowych

    I miejsce - Róża Sławińska, Kacper Kaczor, kl.III a, ucz. p. Renaty Bartnik i Karol Osuch, kl. II a, ucz. p. Jolanty Luzak

     

    KONKURSY SZKOLNE

    • Szkolny etap konkursu matematycznego klas trzecich

    I miejsce – Maciej Różański,kl. III f, ucz. p. Anny Gawron
    I miejsce – Norbert Czaja,kl. III f, ucz. p. Anny Gawron

    • Szkolny etap XIV Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej "Słudzy Miłosierdzia - misja osób konsekrowanych widziana oczyma dzieci i młodzieży"

    I miejsce - Olga Zglińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej
    I miejsce - Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    II miejsce - Ewa Żelazowska, kl. III f, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Gawron
    II miejsce - Lena Szot, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    III miejsce - Wiktoria Celińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej
    III miejsce - Maria Kamińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej

    • Szkolny konkurs czytelniczy dla kl. III "W świecie baśni Andersena"

    I miejsce - Anna Popek, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik
    II miejsce - Maja Mierzyńska, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon
    II miejsce - Maja Piwońska, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon
    II miejsce - Adam Flisek, kl. III b, ucz. p. Jolanty Cieślak
    III miejsce - Maksymilian Kumor, kl. III b, ucz. p. Jolanty Cieślak
    III miejsce - Antonina Nowak, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik
    III miejsce - Wiktoria Stefańska, kl. III d, ucz. p. Joanny Zubrzyckiej
    Wyróżnienie - Natalia Połetek, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
    Wyróżnienie - Jakub Strzelecki, kl. III d, ucz. p. Joanny Zubrzyckiej
    Wyróżnienie - Patryk Wiśnios, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej

    • Szkolny konkurs gramatyczno – ortograficzny dla uczniów klas III „Z gramatyką i ortografią za pan brat”

    I miejsce – Konrad Nowocień, kl. III d, ucz. p. Joanny Zubrzyckiej
    II miejsce – Kacper Kaczor, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik
    III miejsce – Zuzanna Sowińska, kl. III b, ucz. p. Jolanty Cieślak

    • Szkolny konkurs historyczno - regionalny "Czy znam swoje miasto?"

    I miejsce – Zuzanna Sowińska, kl. III b, ucz. p. Jolanty Cieślak
    I miejsce – Zofia Wójcik, kl. III d, ucz. p. Joanny Zubrzyckiej
    I miejsce – Filip Rachwał, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik
    I miejsce – Jan Wójcik, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
    I miejsce – Julia Mroczek, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik
    II miejsce – Wiktoria Dzikowska, kl. III f, ucz. p. Anny Gawron
    II miejsce – Zofia Miller, kl. III b, ucz. p. Jolanty Cieślak
    II miejsce – Norbert Czaja, kl. III f, ucz. p. Anny Gawron
    II miejsce – Konrad Nowocień, kl. III d, ucz. p. Joanny Zubrzyckiej
    III miejsce – Maja Nowak, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon
    III miejsce – Kewin Kasprowicz, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon
    III miejsce – Filip Markiewicz, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej

    • Szkolny konkurs "My Halloween Costume"

    Klasy I
    I miejsce – Krystian Bzymek, kl. I b, ucz. p. Alicji Musiał
    II miejsce – Emilia Skalska, kl. I b, ucz. p. Alicji Musiał
    III miejsce – Krzysztof Lenart, kl. I b, ucz. p. Alicji Musiał
    Wyróżnienie – Kamil Krawczyk, kl. I b, ucz. p. Alicji Musiał
    Wyróżnienie – Julia Sabat, kl. I a, ucz. p. Alicji Musiał
    Klasy II
    I miejsce – Julia Masternak, kl. II a, ucz. p. Alicji Musiał
    I miejsce – Stefania Jędrych, kl. II f, ucz. p. Alicji Musiał
    II miejsce – Maciej Kateusz, kl. II h, ucz. p. Małgorzaty Czai
    III miejsce – Natalia Frankiewicz, kl. II c, ucz. p. Alicji Musiał
    Wyróżnienie – Marika Wnuk, kl. II d, ucz. p. Alicji Musiał
    Klasy III
    I miejsce – Dominik Wnuk, kl. III e, ucz. p. Anny Rożek
    II miejsce – Wiktoria Dzikowska, kl. III f, ucz. p. Anny Rożek
    III miejsce – Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Alicji Musiał
    Wyróżnienie – Ewa Żelazowska, kl. III f, Krystian Pająk, kl. ..., ucz. p. Anny Rożek

    • Szkolny konkurs plastyczno – literacki dla kl. I – III "Czuję się bezpiecznie w pracy i zabawie w Internecie"

    I miejsce - Wiktor Pietrzyk, kl. II a, ucz. p. Jolanty Luzak
    I miejsce - Jan Pietrala, kl. II c, ucz. p. Doroty Karwat
    I miejsce - Laura Błaszkiewicz, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon
    II miejsce - Emilia Pierzchalska, kl. II a, ucz. p. Jolanty Luzak
    II miejsce - Martyna Żylińska, kl. II c, ucz. p. Doroty Karwat
    II miejsce - Anna Burek, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
    III miejsce - Michał Sienniak, kl. II a, ucz. p. Jolanty Luzak
    III miejsce - Paulina Śmieszek, kl. II c, ucz. p. Doroty Karwat
    III miejsce - Dominika Wnuk, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon

    • Szkolny konkurs plastyczny dla kl. I – III "Wspólne drugie śniadanie w szkole"

    I miejsce – Aleksander Maj, kl. I a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
    I miejsce – Gabriel Pocheć, kl. II d, ucz. p. Joanny Zybury
    I miejsce – Julia Makowska, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik
    II miejsce – Krystian Bzymek, kl. I b, ucz. p. Wandy Ostatek
    II miejsce – Wiktor Pietrzyk, kl. II a, ucz. p. Jolanty Luzak
    II miejsce – Jan Pietrala, kl. II c, ucz. p. Doroty Karwat
    II miejsce – Natalia Połetek, kl. III c, ucz. p. Pauliny Jankowskiej
    II miejsce – Kaja Jurek, kl. III d, ucz. Joanny Zubrzyckiej
    III miejsce – Natalia Potrząsaj, kl. II b, ucz. p. Jadwigi Orłowskiej
    III miejsce – Oliwia Jedlikowska, kl. II h, ucz. p. Anny Barańskiej
    III miejsce – Julia Norowska, kl. III f, ucz. p. Anny Gawron
    wyróżnienie – Kamil Nowocień, kl. II f, ucz. p. Katarzyny Nowak
    wyróżnienie – Daniel Wosik, kl. II g, ucz. p. Iwony Misiury
    wyróżnienie – Aleksandra Jeruzal, kl. III b, ucz. p. Jolanty Cieślak
    wyróżnienie – Julia Wierucka, kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon

    • Szkolny konkurs plastyczny "Miłosierni bądźcie..."

    I miejsce - Ewa Żelazowska, kl. III f, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Gawron
    I miejsce - Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    II miejsce - Olha Khamuliak, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    II miejsce - Pola Orzechowska, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    III miejsce - Lena Szot, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    III miejsce - Daniela Mikos, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon

    • Szkolny konkurs plastyczny "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

    I miejsce - Olga Zglińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej
    I miejsce - Adrian Łepecki, kl. II h ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej
    II miejsce - Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    II miejsce - Róża Sławińska, kl. III a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Renaty Bartnik
    III miejsce - Wiktoria Celińska, kl. II h ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej
    III miejsce - Mateusz Dyka, kl. II d, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Joanny Zybury
    III miejsce - Julia Makowska, kl. III , ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Renaty Bartnik
    Wyróżnienie - Maja Cichocka, kl. II d, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Joanna Zybura
    Wyróżnienie - Kamil Kubacki, kl. III b, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. J. Cieślak
    Wyróżnienie - Jan Markiewicz, kl. II h , ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej
    Wyróżnienie - Maja Rębowska, kl. III b, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Renaty Bartnik
    Wyróżnienie - Julia Wierucka, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. J. Zagozdon
    Wyróżnienie - Gabriel Dryjas, kl. II d , ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Joanna Zybura
    Wyróżnienie - Oliwier Mazur, kl.

    • Szkolny konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej "Nie śmiecimy - segregujemy - odzyskujemy"

    KLASY I
    I miejsce - Marcel Langner, kl. I b, ucz. p. W. Ostatek
    II miejsce - Iga Starba, kl. I b, ucz. p. W. Ostatek
    II miejsce - Wojciech Skowron, kl. I a, ucz. p. B. Nizielska
    III miejsce - Krzysztof Lenart, kl. I b, ucz. p. W. Ostatek
    III miejsce - Paweł Michalski, kl. I a, ucz. p. B. Nizielska

    KLASY II
    I miejsce - Oliwia Pietrzyk, kl. II h, ucz. p. A. Barańska
    II miejsce - Oliwia Jedlikowska, kl. II h, ucz. p. A. Barańska
    II miejsce - Maja Majewska, kl. II h, ucz. p. A. Barańska
    III miejsce - Nikola Szpernal, kl. II g, ucz. p. I. Misiura

    KLASY III
    I miejsce - Wiktoria Stefańska, kl. III d, ucz. p. J. Zubrzycka
    I miejsce - Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. J. Zagozdon
    II miejsce - Piotr Tomaszewski, kl. III b, ucz. p. J. Cieślak
    III miejsce - Laura Błaszkiewicz, kl. III e, ucz. p. J. Zagozdon

    • Szkolny konkurs plastyczny "Polska - moja Ojczyzna"

    I miejsce - Dominik Wnuk, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    I miejsce - Olga Zglińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej
    II miejsce - Wiktoria Celińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej
    II miejsce - Adrian Charemski, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej
    III miejsce - Julia Makowska, kl. III a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Renaty Bartnik
    III miejsce - Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon

    • Szkolny Konkurs Recytatorski "Zdrowie w poezji dziecięcej"

    Kategoria: 6 - 7 lat
    I miejsce - Aneta Gawęcka, ucz. kl. I a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
    II miejsce - Blanka Walczyk, ucz. kl. II g, ucz. p. Iwony Misiury
    III miejsce - Zofia Walczak, ucz. kl. II e, ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej
    III miejsce - Iga Starba, ucz. kl. I b, ucz. p. Wandy Ostatek

    Kategoria: 8-10 lat
    I miejsce - Wiktoria Dzikowska, ucz. kl. III f, ucz. p. Anny Gawron
    II miejsce - Bartosz Garbacki, ucz. kl.II b, ucz. p. Jadwigi Orłowskiej
    II miejsce - Marcel Baka, ucz. ucz. kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik
    III miejsce - Lena Szot, ucz. kl. III e, ucz. p. Joanny Zagozdon
    III miejsce - Zuzanna Winiarczyk, ucz. kl. II a, ucz. p. Jolanty Luzak
    III miejsce - Oliwier Goraj, ucz. kl. II c, ucz. p. Doroty Karwat

    Projekty edukacyjne

     
    © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Please publish modules in offcanvas position.