Click to listen highlighted text!

Dzień: 15 marca 2020

ROK SZKOLNY 2018 / 2019

Archiwum_baner

PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

Magdalena Oksińska – jest uczennicą klasy VII b. Wyróżnia się wzorowym zachowaniem. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę. Osiąga wysokie wyniki w nauce – średnia ocen 6,0. Interesuje się literaturą (pisze wiersze), malarstwem, przyrodą, muzyką. To wyjątkowa osoba, odpowiedzialna, skromna, sumienna i ambitna. Ceni tolerancję i uczciwość. Jest kreatywna, wyznacza sobie ambitne cele, podejmuje różnorodne wyzwania. Rówieśnicy zawsze mogą liczyć na jej pomoc, wsparcie. Dba o honor i tradycję szkoły. Angażuje się w organizowanie szkolnych uroczystości oraz tych, które są adresowane dla środowiska. Jest autorką logo Festiwalu Talentów 2019. 
Zgadza się ze słowami Paulo Coelho: „Nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddawać”. Jej pracowitość i wytrwałość gwarantują sukcesy w licznych konkursach.

  • laureatka Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2016, 2018) oraz wyróżnienie (2017), 
  • laureatka Międzynarodowego Konkursu „ Inne spojrzenie” (2017, 2018, 2019),
  • laureatka Międzynarodowego Konkursu “Wesołego Alleluja” (2017, 2018),
  • laureatka Ogólnopolskich Przeglądów Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”, „Lipa 2017”, „Lipa 2018”,
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ”Czas Bożego Narodzenia” (2019), 
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wolność kocham i rozumiem”(2018), 
  • laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przecież każdy pisze wiersze” (2018),
  • laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu ”Pamięć jest wielką siłą” (2018),
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moja Mała Ojczyzna” (2017),
  • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego (2017) oraz wyróżnienie (2018),
  • nagroda główna w Ogólnopolskim Konkursie „Malowane poezją” (2018), wyróżnienie (2019),
  • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Pastuszkowie z Fatimy” (2018),
  • wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Pudełko moich marzeń” (2019),
  • wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” (2019),
  • wyróżnienie w XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka (2019),
  • nagroda Grand Prix w V Wojewódzkim Konkursie „Nasze świętokrzyskie za 50 lat” (2018).

Ta przesympatyczna dziewczyna o nietuzinkowej osobowości w pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2019!

OSIĄGNIĘCIA

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ "SREBRNA TARCZA"

Srebrna tarcza

Kl. IV a – Julia Lis
Kl. IV b – Natalia Walczyk
Kl. IV c – Jan Pietrala
Kl. IV d – Mateusz Dyka
Kl. IV e – Weronika Sałek
Kl. IV f – Stefania Jędrych
Kl. IV g – Blanka Walczyk
Kl. IV h – Oliwia Zglińska

Kl. V a – Martyna Cieśla
Kl. V b – Zuzanna Ziarek
Kl. V c – Filip Markiewicz
Kl. V d – Konrad Nowocień
Kl. V e – Katarzyna Soboń
Kl. V f – Wiktoria Dzikowska

Kl. VI a – Julia Dziewiecka
Kl. VI b – Zuzanna Makarska
Kl. VI c – Emilia Pietrzyk
Kl. VI d – Amelia Orłowska

Kl. VII a – Zuzanna Jedlikowska
Kl. VII b – Magdalena Oksińska
Kl. VII c – Jan Wieczorek
Kl. VII d – Julia Opałka
Kl. VII e – Krystian Pająk

Kl. VIII a – Paweł Wróbel
Kl. VIII b – Kinga Choda
Kl. VIII c – Martyna Polak
Kl. VIII d – Natalia Łapińska
Kl. VIII e – Bartłomiej Żądło

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

VII Międzynarodowy Konkurs „Wesołego Alleluja”

  • Laureatka – Maja Rola, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XVII Międzynarodowy Konkurs „Inne Spojrzenie”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

  • Laureatka – Julia Lis, kl. IV a, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Mateusz Dyka, kl. IV d, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Natalia Majewska, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XXXXV Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Soliści 10-13 lat:

  • II miejsce – srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. V a

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

II Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki “Tomaszowskie lato 2019”

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. V a

IV Ogólnopolski Konkurs Literacki “Aby podobać się Bogu i ludziom – Święty Mikołaj i Święty Stanisław w oczach dzieci i młodzieży”

  • Laureatka – Julia Opałka, kl. VII d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Mirosławy Zaremby

IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki “Najpiękniejsze są polskie piosenki”

Kategoria: klasy IV- VI

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. V a

XII Ogólnopolski Konkurs „Malowane poezją”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XX Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pudełko moich marzeń”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXII Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2018”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Laureatka – Natalia Majewska, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Słowo i Piosenka”

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. V a

XXIV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Lipsko 2019

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. V a

X Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki „II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”

  • Laureatka – Kinga Choda, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

Ogólnopolski Konkurs „Czas Bożego Narodzenia”

  • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Maja Rola, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Wolność kocham i rozumiem”

  • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

Ogólnopolski Konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

  • II miejsce – Julia Grudzień, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny dla uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia “Polska z Chaczaturianem-3”

  • II miejsce w grupie I – Olaf Jurkowski, kl. IV e

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Moja Ojcowizna”

  • Finalista – Adam Czuba, kl. IV a, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Finalistka – Martyna Polak, kl. VIII c, ucz p. Mirosławy Zaremby

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – Pix2019

  • I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, ucz. p. Dariusza Mruk

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

II Turniej Szachowo-Rowerowy

  • III miejsce – Jan Markiewicz, kl. IV h

II Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  • Laureatka – Julia Opałka, kl. VII d, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Gabriela Niewadzi, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej “Songowanie 2019”

  • I miejsce – “Złota Nutka” – Martyna Cieśla, kl. V a

VI Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

  • Finalista – Mateusz Guliński, kl. VIII b, ucz. p. Małgorzaty Czaja

XII Międzyregionalny Przegląd Fortepianowy Uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia”Lubaczowskie Impresje Muzyczne”

  • III miejsce – Gabriel Pocheć, kl. IV d

XXII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej “Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie” – Ewangelia wg św. Jana

Kategoria: klasy VII – VIII

  • Finalista – Adam Michalczyk, kl. VII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

Kategoria: klasy IV – VI

  • Finalista – Mikołaj Polak, kl. VI a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej

XXX Edycja Konkursu „Matematyka bez granic” – Junior

  • IV miejsce w regionie – 35 miejsce w kraju, kl. VI a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej
  • V miejsce w regionie – 50 miejsce w kraju, kl. V e, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej
  • VI miejsce w regionie – 54 miejsce w kraju, kl. V a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej
  • VII miejsce w regionie – 53 miejsce w kraju, kl. V b, ucz. p. Agnieszki Mazur

Błyskawiczny Turniej Szachowy podczas I edycji “Świętokrzyskich Gier bez prądu”

  • III miejsce – Jan Markiewicz, kl. IV h

Drużynowe Szachowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego
Liga młodzików

  • II miejsce – Jan Markiewicz, kl. IV h

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Moja Ojcowizna”

  • I miejsce – Martyna Polak, kl. VIII c, ucz p. Mirosławy Zaremby
  • I miejsce – Adam Czuba, kl. IV a , ucz. p. Doroty Dziubek
  • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • II miejsce – Mikołaj Polak, kl. VI a, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza i p. Mirosławy Zaremby
  • III miejsce – Bartosz Król, kl. VI a, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza i p. Mirosławy Zaremby
  • Wyróżnienie – Oliwia Zglińska, kl. IV h, ucz p. Bogusława Wojtkiewicza
  • Wyróżnienie – Wiktor Przepiórka, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Jestem dzielny – badam się z uśmiechem”

  • Wyróżnienie – Oliwia Pietrzyk, kl. IV h, ucz. p. Jolanty Gawron

Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Mój Kosmos”

  • Wyróżnienie – Wiktoria Gawlik, kl. I d, ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej
  • Wyróżnienie – Amelia Pucułek, kl. I d, ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej
  • Wyróżnienie – Gabriela Petrykowska, kl. II a, ucz. p. Joanny Zagozdon

Wojewódzki Przegląd Zespołów Wokalnych, Wokalno-Instrumentalnych oraz Wokalistów “Harcerska Wiosna Kulturalna 2019”

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. V a

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych

  • I miejsce – Julia Skrzypczyk, kl. VI b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim — Swarzędz Cup 2019
Konkurencja: walki sportowe
Kategoria: kadetki

  • III miejsce – Julia Skrzypczyk, kl. VI b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

Finał Wojewódzki V Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I – IV dziewcząt i chłopców

  • II miejsce – Kacper Dwojak, Ksenia Matracka, Krystian Świstak, Barbara Wejman – I a, Julia Celińska, Sebastian Dryjas, Kacper Mierzejewski, Antoni Gołąb – I b, Mateusz Kubik, Nikola Haba – I c, Alicja Drabina, Klaudia Stachowicz – I d, Vanessa Kustra – I e, Wiktoria Barańska, Oliwia Boleń, Nikola Mikołajek, Mateusz Osojca, Jakub Sejdziński – II a, Maria Kabała, Wojciech Budzeń – II b, Iga Berner, Artur Drobek, Karol Konat, Maciej Starachowski – II c, Julia Przygoda, Michał Pacocha – II d, Alicja Misztal IV h, Wiktoria Przepiórka IV g, Blanka Walczyk IV g, Maja Kaniewska IV f, Stefania Jędrych IV f, Mikołaj Bednarski IV , Piotr Czajkowski IV d, Aleksander Barański IV d, Filip Turek IV g, Gabriel Lach IV , Kacper Mierzejewski IV, ucz. p. Katarzyny Nowak, p. Ilony Kucharskiej, p. Anny Wesołowskiej, p. Lucyny Wiśniewskiej, p. Magdaleny Soboń, p. Joanny Zagozdon, p. Renaty Bartnik,p. Pauliny Jankowskiej, p. Joanny Zybury, p. Janusza Ozdoby, p. Andrzeja Waniela, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Pawła Łagody

Halowe Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce w Kielcach

  • I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Grudniewski, kl. VIII a, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Alicja Mołodowiec, kl. IV d, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Jasionek Mateusz, kl. V c, z w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Dominik Wnuk, kl. V e, w skoku w dal, ucz. p.Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Alicja Mołodowiec kl. IV d, w biegu na 60 m, ucz.p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 60 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim

  • II miejsce – Dominik Czaja, kl. IV c, ucz. p. Wioletty Walerowicz

Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców

  • III miejsce – Filip Sejdziński kl. VI c, Mateusz Jesionek kl. V c, Wojciech Zięba kl. VI a, Konrad Nowocień kl. V d, Kacper Nowakowski kl. VI a, Maksymilian Krawiec kl. VI a, Olivier Nowak kl. VI b, Dominik Stachera kl. VI b, Martin Wyrzykowski VI c, ucz. p. Andrzeja Waniela, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Janusza Ozdoby i p. Wojciecha Serwina

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce rocznik 2006 – 2007 oraz 2008 i młodsi

  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. V e w skoku w dal z wynikiem 4,35 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Bartosz Kowalski kl. V a w skoku w dal z wynikiem 4,78 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Dominik Wnuk kl. V e w biegu na 60m wynikiem 9,09 s, ucz. p. Janusza Ozdoby

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Trójboju L.A. rocznik 2008 i młodsi

  • II miejsce – Dominik Wnuk kl. V e, Kamil Kubacki kl. V b, Oliwier Mazur kl. V b, Mikołaj Bednarski kl. V d, Piotr Czajkowski kl. V d. w Trójboju (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką), ucz. p. Janusza Ozdoby

W punktacji indywidualnej

  • III miejsce – Dominik Wnuk kl. V e, ucz. p. Janusza Ozdoby

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  • I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Patrycja Mucha kl. VII a, w biegu na 200 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Patrycja Mucha kl. VII a, w biegu na 80 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Izabella Łepecka kl. VIII c w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby

Wojewódzkie zawody LDK w Lekkiej Atletyce w Kielcach

  • I miejsce – Mateusz Kowalski, kl. V a, w rzucie piłeczką palantową, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Daniel Chamera, kl. VIII d, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Alicja Mołodowiec, kl. IV d, w trójboju, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Nikola Romanowska, kl. VII b, w skoku w wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Dominik Wnuk, kl. V e, w trójboju, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Bartosz Kowalski, z kl. V a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Mateusz Jesionek, kl. V c, w biegu na 300 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 80 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Bartosz Kowalski, z kl. V a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 200 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsca – Izabella Łepecka, kl. VIII c, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsca – Izabella Łepecka, kl. VIII c, w rzucie oszczepem, ucz. p. Janusza Ozdoby

FOTORELACJA

ABSOLWENCI

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

Archiwum_baner

PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

Wiktoria Masternak – jest uczennicą klasy 7 c. Lubi się uczyć, poszerzać swoje wiadomości, szczególnie z j. polskiego i matematyki. Należy do grona wzorowych uczennic.
Od czwartej klasy otrzymuje stypendium naukowe. W ostatnim półroczu uzyskała średnią ocen 5,79. Interesuje się poezją i chętnie podejmuje samodzielne próby literackie. Gra w piłkę siatkową i ręczną. Od trzech lat uczy się dodatkowo języka hiszpańskiego. Rówieśnicy zawsze mogą liczyć na jej pomoc, wsparcie. Jest kreatywna, wyznacza sobie ambitne cele, podejmuje różnorodne wyzwania, a jednocześnie cechuje ją takt, skromność i wrażliwość.
Kieruje się słowami S. Hawkinga: “Patrz w gwiazdy, a nie pod nogi. Bądź ciekawski”I jakkolwiek trudne wydaje się życie, zawsze jest coś, w czym możesz osiągnąć sukces. Wystarczy tylko, że się nie poddasz.

  • Wyróżnienie w XXI Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Kangur” (2013),
  • Wyróżnienie w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2017),
  • Wyróżnienie w XXXIV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2018),
  • zdobycie tytułu laureata w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”,
  • dwukrotnie I m. w XI Wojewódzkim Konkursie „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” (2016, 2017),
  • III m. w dekanalnym etapie XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie” (2017),
  • udział w powiatowym etapie XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego (2016, 2017),
  • udział w powiatowym etapie I Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (2017),
  • II m. (drużynowe) w piłce ręcznej w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego,
  • zakwalifikowanie się do Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” (2017),
  • I m. w szkolnych konkursach poetyckich, m. in. „Prawa dziecka”, „Kurs na zdrowie”, „Wokół Świąt Bożego Narodzenia”, 
  • I m. konkursie o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, Wicemistrz Ligi Zadaniowej (kl. V, VI, VII).

Wiktorię najlepiej charakteryzują słowa napisanego przez nią wiersza: “Rozkładam skrzydła, lecę! /Przede mną tyle możliwości/Przekraczam granice i czas/Jestem tam, gdzie chcę/Docieram do nowych portów/i znowu wyruszam w kolejny rejs!”
W pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2018!

OSIĄGNIĘCIA

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ "SREBRNA TARCZA"

Srebrna tarcza

Kl. IV a – Martyna Cieśla
Kl. IV b – Zuzanna Ziarek
Kl. IV c – Filip Markiewicz
Kl. IV d – Konrad Nowocień
Kl. IV e – Pola Orzechowska
Kl. IV f – Wiktoria Dzikowska

Kl. V a – Kamila Rycombel
Kl. V b – Zuzanna Makarska
Kl. V c – Filip Sejdziński
Kl. V d – Maja Zawolik

Kl. VI a – Zuzanna Jedlikowska
Kl. VI b – Magdalena Oksińska
Kl. VI c – Maria Krzciuk
Kl. VI d – Julia Opałka
Kl. VI e – Bartłomiej Żądło

Kl. VII a – Paweł Wróbel
Kl. VII b – Kinga Choda
Kl. VII c – Wiktoria Masternak
Kl. VII d – Natalia Łapińska 

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

VI Międzynarodowy Konkurs “Wesołego Alleluja”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXXXIV Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Soliści 10-13 lat:

  • II miejsce – srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. IV a

Jodła Harcerska– soliści:

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Natalia Majewska , kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Wyróżnienie – Wiktoria Masternak , kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

Międzynarodowy Konkurs ”Inne spojrzenie”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny “Bóbr”

  • Wyróżnienie – Paweł Wróbel, kl. VII a – ucz. p. Dariusza Mruka

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

I Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny ”Pamięć jest wielką siłą”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

V Ogólnopolski Konkurs ”Praca górnika i energetyka – oczami dziecka”

  • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

X Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Przecież każdy pisze wiersze”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XI Ogólnopolski Konkurs „Malowane poezją”

  • Nagroda główna – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XII Ogólnopolski Konkurs Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży “Słowo i Piosenka”

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki “Okno”

  • III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – Lipsko 2018

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. III a

XIII Ogólnopolski Konkurs Turystyczny na „Najlepszy produkt turystyczny w regionie”

  • I miejsce – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XIV Ogólnopolski Konkurs ”Pocztówka z wakacji”

  • III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej ”Lipa”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Laureatka – Julia Serwin, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Laureatka – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”

  • Laureat – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Kamila Rycombel, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XLIV Konkurs Rysunkowy Dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Województwa Świętokrzyskiego pn. “Bezpieczny wypoczynek nad wodą”

  • Wyróżnienie – Wiktoria Sierpień, kl. I a, ucz. p. Joanny Zagozdon

Oddziałowy konkurs „Moja Ojczyzna w Dolinie Kamiennej” oraz wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu “Poznajemy Ojcowiznę”

  • I miejsce – Adam Czuba, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak
  • III miejsce – Julia Sabat, kl. II a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Kacper Głowacz, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak

Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny “Czas Bożego Narodzenia”

  • I miejsce – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Maja Rola, kl.VI b, ucz. p. Barbary Gadkowskiej

Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki “Dziękuję Ci za Niepodległą. List do …”

KLASY III – V

  • Wyróżnienie – Jan Krysa, kl. V c, ucz. p. Dagmary Lizner
  • Wyróżnienie – Adam Walczyk, kl. IV f, ucz. p. Dagmary Lizner

KLASY VI – III gimnazja

  • Wyróżnienie – Antoni Wójcik, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby i p. Renaty Kudełko

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

XXI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej “Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie” – Ewangelia wg św. Marka

  • I miejsce – Natalia Łapińska, kl. VII d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • Finalista – Adam Michalczyk, kl. VI a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

I Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  • Finalistka – Natalia Łapińska, kl. VII d, ucz. p. Edyta Rutkowska
  • Finalistka – Wiktoria Szemraj, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Finalistka – Weronika Gajek, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Finalistka – Julia Opałka, kl. VI d, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalista – Antoni Wójcik, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Gabriela Niewadzi, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

II Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej “W pieśni historia zaklęta”

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

III Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej “Songowanie 2018”

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. IV a, ucz. p. Alicji Musiał

IV Świętokrzyski Konkurs Plastyczno – Literacki

  • I miejsce – Julia Opałka, kl. VI d, ucz. p. Mirosława Zaremby
  • Wyróżnienie – Julia Grudzień, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XII Wojewódzki Konkurs ”Moje zrastanie ku pełni człowieczeństwa”

  • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • I miejsce – Wiktoria Masternak, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu “Nasi sąsiedzi – Żydzi”

  • Laureatka – Julia Grudzień, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Laureatka – Martyna Polak, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego “Poznajemy Ojcowiznę”

  • I miejsce – Kamila Rycombel, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • I miejsce – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • II miejsce – Mateusz Ryczkowski, kl. VII, ucz. p. Doroty Dziubek i p. Mirosławy Zaremby
  • Wyróżnienie – Mikołaj Polak, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Wyróżnienie – Natalia Zaręba, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Katarzyna Soboń, kl. IV e, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza

Wojewódzki Konkurs “Zapomniane akcje Armii Krajowej”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

  • III miejsce – Konrad Nowocień, kl. IV, ucz. p. Janusza Ozdoby

Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”

  • II miejsce – Maksymilian Krawiec, kl. V a, w skoku w dal – 4,45 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Igor Gierczak, kl. VI c, w rzucie 2 kg piłką lekarską – 12,60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Paweł Wróbel, kl. VII b, w skoku wzwyż – 150 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby

ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

IV Świętokrzyska Miniolimpiada Gier i Zabaw klas I – III

  • II miejsce – Wiktoria Barańska I a, Nikola Mikołajek I a, Maria Kabała I b, Nicole Detka I c, Magdalena Kubacka I b, Kamil Drzazga I a, Filip Kamiński I a, Dawid Połetek I d, Karol Konat I c, Maciej Starachowski I c, Krystian Lis I a, Stefania Jędrych III f, Maja Kaniewska III f, Alicja Mołodowiec III d, Wiktoria Przepiórka III g, Blanka Walczyk III g, Alicja Misztal III h, Gabriel Lach III e, Piotr Czajkowski III d, Filip Turek III g, Mikołaj Bednarski III d, Mateusz Podpora III f, Jakub Batugowski III g, Katarzyna Soboń IV e, Olga Szafrańska IV f, Maja Nowak IV e, Julia Swat IV b, Julia Nawodzińska IV b, Maja Rafalska IV b, Krystian Stefański III a, Antoni Jedlikowski III a, Dominik Wnuk IV e, Kacper Głowacz III a, Oliwier Mazur IV b, Kamil Kubacki IV b, Bartosz Tomala III a, ucz. p. Janusza Ozdoby, p. Andrzeja Waniela, Arkadiusza Jeruzala oraz Joanny Zagozdon, Renaty Bartnik, Pauliny Jankowskiej, Anny Gawron, Jolanty Luzak, Joanny Zybury, Lucyny Wiśniewskiej, Katarzyny Nowak, Iwony Misiury, Jolanty Gawron

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych

  • I miejsce – Konrad Nowocień, kl. IV, w biegu na 400 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w Sandomierzu

  • I miejsce – Piotr Długosz, kl. V a w rzucie piłeczką palantową wynikiem 39 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Nicola Sadłos, kl. VI c w rzucie piłeczką palantową wynikiem 43,5 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a w biegu na 60m – 8,85 s wynikiem, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a w skoku w dal wynikiem 4,26m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Bartosz Kowalski, kl. VI a w biegu na 60m – 8,73 s wynikiem, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Konrad Nowocień, kl. IV d w biegu na 600 m wynikiem 2:06,83 min, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Oliwia Dyka, kl. VI b w rzucie piłeczką palantową wynikiem 43 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Bartosz Kowalski, kl. IV a w skoku w dal wynikiem 4,37 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

Wojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”

  • I miejsce – Kaja Krawiec, kl. VII d, w skoku wzwyż -125 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VII b, w skoku wzwyż – 150 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartłomiej Pęczkowski, kl. VII b, w pchnięciu kulą 5 kg – 7,30 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Igor Gierczak, kl.VI c, w rzucie piłką lekarską – 11,90 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Zuzanna Jedlikowska, kl. VI a, w rzucie piłką lekarską – 9,50 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Maksymilian Krawiec, kl. V a, w skoku w dal – 4,44 m. ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Bartosz Grudniewski, kl. VII a, w biegu na 60 m – 8,54 s, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a, w biegu na 60 m – 9,14 s, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Maja Arcowska, kl. VII c, w rzucie piłką lekarską – 8,60 m. ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Igor Kozakiewicz, kl. VII c, w biegu na 300 m – 55,56 s. ucz. p. Janusza Ozdoby

FOTOGALERIA

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI

ROK SZKOLNY 2016 / 2017

Archiwum_baner

PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

Kinga Choda jest uczennicą klasy VI b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stefana Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest wszechstronnie uzdolniona o szerokich zainteresowaniach i kreatywności. Dzięki samodyscyplinie i pracowitości ciągle rozwija swoje predyspozycje, aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Systematycznie bierze udział w uroczystościach i imprezach szkolnych, przedstawieniach teatralnych. Kieruje się słowami Phila Bosmansa: “Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach i czynach”. W związku z tym zawsze znajduje czas dla kolegów i przyjaciół. Służy im pomocą w nauce, wspiera w trudnych sytuacjach szkolnych. Jej skromność, sumienność, pracowitość i ambicja sprawiły, iż zyskała uznanie i sympatię nie tylko wśród rówieśników ale i nauczycieli.

Kinga interesuje się przedmiotami humanistycznymi, ścisłymi, językami obcymi (j. angielskim i niemieckim). Bierze udział w licznych konkursach przedmiotowych organizowanych na terenie szkoły i poza nią. Pisze i recytuje wiersze. Interesuje się kulturami innych narodów. Uwielbia sport, a zwłaszcza piłkę siatkową i jazdę figurową na lodzie.

  • finalistka XXIII Młodzieżowego Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”,
  • wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie “A to moja bajka właśnie”,
  • finalistka XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego,
  • I miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”,
  • II miejsce w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Lutnia wiejska”,
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie „Bóg, Honor, Ojczyzna”,
  • 70% punktów w powiatowym etapie XIII Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego,
  • szczególne wyróżnienie w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”
  • finalistka VII Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz”,
  • Mistrz Roku Ligi Zadaniowej klas IV,
  • I miejsce w Lidze Zadaniowej klas V,
  • I miejsce w szkolnym konkursie poetyckim „Wokół Świąt Bożego Narodzenia” (w kl. IV, V, VI),
  • I miejsce w szkolnym konkursie poetyckim „Wiersze z wiosną w tle”,
  • I miejsce w szkolnym konkursie poetyckim „Prawa dziecka”,
  • III miejsce w szkolnym konkursie literackim „Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem”.

Kinga jest chlubą naszej szkoły, dała się poznać jako osoba o wysokiej kulturze osobistej. Jest wzorem do naśladowania. W pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2017.

OSIĄGNIĘCIA

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

III Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki “Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament”

  • II miejsce – Olga Zglińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej

V Międzynarodowy Konkurs “Wesołego Alleluja”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

XV Międzynarodowy Konkurs “Inne spojrzenie”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXXIII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

  • Laureatka – Natalia Majewska, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Laureatka – Julia Serwin, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Wyróżnienie – Wiktoria Masternak, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza Kima

  • Finalista – Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

XXI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – Lipsko 2017

  • II miejsce – Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

IX Ogólnopolski Konkurs “Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”

  • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • I miejsce – Wiktoria Masternak, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Wyróżnienie – Natalia Zaręba, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

XI Ogólnopolski Konkurs Literacki “Okno”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. V b , ucz. p. Doroty Dziubek

XX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej “Lipa 2016”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Laureatka – Maja Siemińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Laureatka – Wiktoria Masternak, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

Ogólnopolski Konkurs “Pastuszkowie z Fatimy”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

Ogólnopolski Konkurs Literacki “Moja Mała Ojczyzna”

  • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

Ogólnopolski Konkurs “Praca górnika i energetyka”

  • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy “Poznajemy Ojcowiznę”

  • Finalistka – Maja Siemińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Finalistka – Martyna Polak, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

XIV Diecezjalna Olimpiada Liturgiczna “Słudzy Miłosierdzia – misja osób konsekrowanych widziana oczyma dzieci i młodzieży”

  • II miejsce – Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
  • Wyróżnienie – Olga Zglińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej

Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej “Songowanie 2017”

  • II miejsce – Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

Wojewódzki Konkurs Wokalny i Wokalno – Instrumentalny “Pasje i talenty 2017”

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

XX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej – “Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie”

  • I miejsce – Natalia Łapińska, kl. VI d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej