Click to listen highlighted text!

Akcja charytatywna “I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”

Tradycyjnie 6 grudnia w dniu imienin św. Mikołaja rodzice, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim bardzo licznie włączyli się w przedświąteczną akcję charytatywną pod hasłem: “I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.

Był to bardzo radosny i kolorowy dzień, w którym większość naszych uczniów zamieniła się w pomocników św. Mikołaja. Dzieci ubrane były w czerwone stroje, a na głowach miały mikołajkowe czapeczki. Słychać było świąteczne piosenki, które tworzyły szczególny klimat. Po korytarzu roznosił się zapach choinki i smacznych wypieków.

Akcja ta została zorganizowana i przeprowadzona przez uczniów i nauczycieli działających w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz Samorządzie Uczniowskim.

Jednym z celów była zbiórka pieniędzy na leczenie małej Iguni Kaczmarczyk, podopiecznej Fundacji Siepomaga. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z rodzicami przygotowali świąteczne wypieki, które były sprzedawane podczas przerw. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto Iguni na Jej dalsze leczenie.

Drugim celem akcji była zbiórka artykułów spożywczych dla podopiecznych Hospicjum imienia św. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wolontariusze zbierali przyniesione dary oraz sprzedawali świece Caritas, które zapłoną na wigilijnych stołach.

Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc.

Get 30% off your first purchase

X
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!