Click to listen highlighted text!

Admin

ROK SZKOLNY 2020 / 2021

Archiwum_baner

Julia Dziewiecka jest uczennicą kl. VIII a w PSP nr 5. Sukcesy odnosi przede wszystkim w dziedzinie przedmiotów ścisłych, zwłaszcza matematyce. Aby jednak zasłużyć na miano dobrego matematyka, trzeba być dobrym humanistą – przykład Julki to potwierdza. Spędza dużo czasu, rozwiązując zadania nawet na poziomie maturalnym, ale też dużo czyta, a jej ulubionymi książkami są powieści J.K. Rowling z cyklu „Harry Potter”, chętnie odwiedza Śródziemie J.R.R Tolkiena, ciekawi ją mitologia grecka. Lubi spędzać czas na rozmyślaniach, jak i na działaniu – indywidualnie i w grupie. Jest ciekawa świata, pełna empatii. Chętnie pomaga – koleżankom i kolegom w klasie, uczestniczy w akcjach charytatywnych.
Jej życiowym mottem są słowa R. Colliera: Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu. Kierując się nimi, Julia świetnie sobie radzi ze szkolnymi obowiązkami. Średnia jej ocen z 4 lat nauki wynosi: 5,97. Dwukrotnie uzyskała „Srebrną Tarczę”. Uczestniczy w różnych zajęciach dodatkowych, poszerzając wiedzę i doskonaląc umiejętności z różnych przedmiotów – matematyki, fizyki, chemii, j. polskiego, j. angielskiego, historii.

Zdobyła tytuł laureata V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki, uzyskując drugi wynik w woj. świętokrzyskim (2021); została finalistką: II Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki (2021), III Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (2020), IV Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki (2020). Jest także laureatką III stopnia na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP w II edycji trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik (2020/21) i finalistką I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych (honorowy patronat Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2020/21). To również dwukrotna półfinalistka polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu PIX PROGRAMMING CHALLENGE (2019/20 i 2020/21) oraz finalistka Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w programowaniu PIX 2018/19.

Wzięła udział w kilkudziesięciu konkursach miejskich, międzyszkolnych, szkolnych (matematycznych, językowych, przyrodniczych, poetyckich), zajmując czołowe lokaty. Odnosiła także sukcesy sportowe, m.in. w latach 201/2019: „Ostrowiecka Volleymania” – I m., Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Minipiłce Koszykowej – I m., Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Siatkówce Dziewcząt – I m. Ulubioną dyscypliną sportową Julii jest tenis ziemny. Grając amatorsko, zajęła I m. w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Gminy Kunów i Prezesa Producenta Drzwi „Everhouse” (dzieci i młodzież, 2018), III m. w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Ostrowca Św. Gutwin Open 2017 i 2019 (dzieci i młodzież). Uczestniczyła w różnych projektach, warsztatach. Najbardziej ceni sobie udział
w Warsztatach z Programowania w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, Instytut Badawczy NASK oraz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. 

Julia to uczennica z pasją. Wyróżnia ją poczucie obowiązku, pracowitość, odpowiednia motywacja. Mimo tylu sukcesów jest skromna, taktowna, wrażliwa.

W przyszłości zamierza rozwijać zainteresowania związane z programowaniem oraz przedmiotami ścisłymi.

OSIĄGNIĘCIA

UCZENNICA WYRÓŻNIONA ODZNAKĄ "ZŁOTA TARCZA"

Kl. VIII a – Kamila Rycombel

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ "SREBRNA TARCZA"

st2021

Kl. IV a – Anna Michalczyk
Kl. IV b – Maja Pietrzyk 
Kl. IV c – Amelia Krzeczkowska
Kl. IV d – Bortosz Kościołek

Kl. V a – Wojciech Skowron
Kl. V b – Marcel Langner

Kl. VI a – Julia Lis
Kl. VI b –  Nicola Suchojad
Kl. VI c – Jan Pietrala
Kl. VI d – Dominika Męciwoda
Kl. VI e –  Paweł Gronkiewicz
Kl. VI f – Amelia Markiewicz
Kl. VI g – Filip Turek
Kl. VI h – Jan Markiewicz

Kl. VII a – Filip Rachwał
Kl. VII b – Natalia Moskalik
Kl. VII c – Nicola Wasilewska
Kl. VII d – Konrad Nowocień
Kl. VII e – Wioletta Śliwińska
Kl. VII f – Wiktoria Dzikowska

Kl. VIII a – Milena Kabat
Kl. VIII b – Katarzyna Pytlak
Kl. VIII c – Aleksandra Maj
Kl. VIII d – Maja Zawolik

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

V Międzynarodowy Konkurs Wokalny “The Golden Voice”

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. VII a

IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Wesołego Alleluja”

  • Laureat – Damian Błaszkiewicz, kl. IV b, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Marzeny Szymczyk
  • Laureatka – Lena Szot, kl. VII e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Marzeny Szymczyk 

XVII Międzynarodowy Konkurs Internetowy “DIGI-TALENTY WIOSNA 2021”

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. VII a

KONKURSY OGÓLNOPOLSKI

III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Piosenki Rozrywkowej

  • Finalista – Martyna Cieśla, kl. VII a

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej “Z Biblią na co dzień”

  • III miejsce – Julia Lis, kl. VI a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

XVII Ogólnopolski Integracyjny Konkursu Piosenki “Śpiewajmy Razem”

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. VII a

XIII Ogólnopolski Otwarty Konkurs Wokalny “Mikrofon dla każdego”

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. VII a

II Ogólnopolski Konkurs Maludas “Ziemia – planeta marzeń”
III miejsce – prace plastyczne drużyny złożonej z następujących uczniów:

  • Marcel Langner, kl. V b, ucz. p. Katarzyny Nowak i p. Bogusława Wojtkiewicza
  • Blanka Walczyk, kl. VI g, ucz. p. Iwony Kary i Katarzyny Nowak
  • Laura Wilk, kl. V a, ucz. p. Edyty Rutkowskiej
  • Bartosz Sadowski, kl. VI d, ucz. p. Iwony Kary
  • Nicola Suchojad, kl. VI b, ucz. p. Iwony Kary
  • Wiktor Czarnecki, kl. IV d, ucz. p. Iwony Kary
  • Filip Turek, kl. VI g, ucz. p. Iwony Kary
  • Szymon Kwiatkowski, kl. IV b, ucz. p. Iwony Kary
  • Michał Mucha, kl. IV c, ucz. p. Iwony Kary
  • Gabriel Pocheć, kl. VI d, ucz. p Iwony Kary
  • Laura Baka, kl. VI d, ucz. p. Iwony Kary
  • Amelka Markiewicz, kl. VI f, ucz. p. Iwony Kary

XIX Ogólnopolski Konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

  • Wyróżnienie – Olaf Rogowski, kl. IV b, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

IV Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Finalista – Milena Kabat, kl. VIII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalista – Filip Rachwał, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalista – Kamila Rycombel, kl. VIII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

II Wojewódzki Konkurs z Historii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Laureat – Filip Rachwał, kl. VII a, ucz. p. Jolanty Kargul
  • Finalista – Jan Markiewicz, kl. VI h, ucz. p. Jolanty Kargul

II Wojewódzki Konkursu z Fizyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Finalistka – Julia Dziewiecka, kl. VIII a, ucz. p. Romana Gawła

IV Wojewódzki Konkurs z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Laureatka – Julia Dziewiecka, kl. VIII a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej

Diecezjalny Konkurs o Świętym Józefie
Kategoria plastyczna:

  • II miejsce – Marcel Langner,  kl. V b, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych
Kategoria: do lat 10

  • III miejsce – Antoni Gołąb, kl. III b

Wojewódzki etap XXVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”

  • II miejsce – Wiktoria Barańska, kl. IV a, ucz. p Doroty Dziubek
  • II miejsce – Adam Czuba, kl. VI a, ucz. p Doroty Dziubek
  • II miejsce – Maja Pietrzyk, kl. IV b, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko,
  • III miejsce – Stanisław Burda, kl. IV a, ucz. p Doroty Dziubek
  • III miejsce – Anna Spurek, kl. IV b, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko
  • Wyróżnienie – Wojciech Budzeń, kl. IV b, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko
  • Wyróżnienie – Magdalena Wasek, kl. IV b, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko
  • Wyróżnienie – Oliwia Zglińska, kl. VI h, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza
  • Wyróżnienie – Rogowski Olaf, kl. IV b, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko
  • Wyróżnienie – Krystian Szpernal, kl. IV b, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko
  • Wyróżnienie – Ewa Bajerczak, kl. IV b, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko
  • Wyróżnienie – Szymon Kwiatkowski, kl. IV b, ucz. p. Mirosławy Zaremby, p. Renaty Kudełko
  • Wyróżnienie – Mateusz Dyka, kl. VI d, ucz. p Doroty Dziubek

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

ZAWODY MIĘDZYNARODOWE

Mistrzostwa Świata Dzieci w Fitness w Serbii

  • II miejsce – Blanka Walczyk, kl. VI g

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

XI Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness w Szczecinku

  • III miejsce – Kamila Rycombel, kl. VIII a

Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • I miejsce – Blanka Walczyk, kl. VI g
  • III miejsce – Blanka Lach, kl. II a

Ogólnopolskie Zawody Halowe “Lekkoatletyka dla każdego!” w Toruniu

  • II miejsce – Bartosz Kowalski kl. VII a, w skoku w dal z wynikiem 5,06 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • V miejsce – Dominik Wnuk kl. VII e, w skoku w dal z wynikiem 4,21m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • IX miejsce – Alicja Mołodowiec kl. VI d, w biegu na 60 m z wynikiem 9,13 s, ucz. p. Janusza Ozdoby

ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym w Rytwianach

  • I miejsce – Alicja Mołodowiec, kl. VI d z wynikiem 147 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby

Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce w Sandomierzu

  • I miejsce – Alicja Mołodowiec, kl. VI d w biegu na 60 m z wynikiem 9,27 s, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Alicja Mołodowiec, kl. VI d w skoku w dal z wynikiem 4,14 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski, kl. VII a w biegu na 60 m z wynikiem 8,01 s, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski, kl. VII a w skoku w dal z wynikiem 5,30 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Mateusz Kowalski z klasy VII w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 53,5 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym w Rytwianach

  • I miejsce – Alicja Mołodowiec, kl. VI d z wynikiem 147 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby

FOTORELACJA

ABSOLWENCI

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI

BIBLIOTEKA LEKTUR

Grafika przedstawia stos książęk i czarną postać.

KLASY I-III

KLASY IV-VI

KLASY VII-VIII

AUKCJE I ZBIÓRKI

Czerwone serce leży na otwartej dłoni. W tle widać niebo, chmury oraz promienie słońca.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna na rzecz chorej Oliwki. Uczniowie mogli nabyć gadżety świąteczne wykonane przez rówieśników pod okiem p. Marzeny SzymczykUdało się zebrać 775 zł 20 gr. Nad przebiegiem akcji czuwały p. Małgorzata Czaja, p. Anna Rożek i p. Danuta Wiśniewska.

ROK SZKOLNY 2019 / 2020

Archiwum_baner

PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

Julia Opałka to uczennica kl. 8 d, dla której nauka jest przygodą. Lubi odkrywać jej tajemnice, z rzeczy znanej rozwijać nieznaną, działać kreatywnie, ale też do przeżycia każdego wyzwania stara się dobrze przygotować. Interesuje się literaturą, sztuką, historią i podróżami. Sięga „dalej i wyżej”, kierując się słowami Vernona Howarda: „Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie”. Talent i pracowitość pozwoliły Julce odnieść wiele znaczących sukcesów. Średnia jej ocen z ostatnich 4 lat wynosi: 5,9. Dwukrotnie otrzymała „Srebrną Tarczę”.

  • zajęła III m. w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” (2015),
  • zakwalifikowała się do II etapu XIV Woj. Konkursu Humanistycznego (2017),
  • uzyskała tytuł finalistki VIII Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” (2018),
  • wzięła udział w II etapie Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Yes, I Can” (2018),
  • zdobyła tytuł finalistki III etapu tego konkursu (2019),
  • została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Aby podobać się Bogu i ludziom” (2018),
  • otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Niepodległa w latach 1918 – 1939” (2020),
  • zakwalifikowała się do II etapu I Woj. Konkursu z Historii,
  • zakwalifikowała się do II etapu VII Woj. Konkursu z Języka Angielskiego (2020).

Wyprawy po „małej ojczyźnie” zaowocowały napisaniem ciekawej pracy literackie, w której Julka oddała niepowtarzalny klimat naszego regionu, co zostało nagrodzone I m. w Świętokrzyskim Konkursie Plastyczno-Literackim (2018). Jednak największym sukcesem Julki było uzyskanie w szóstej klasie tytuły finalistki Woj. Konkursu z Języka Polskiego, a w 2019 r. – laureatki (była jedyną siódmoklasistką wśród nagrodzonych). Uczestniczyła także w szkolnych uroczystościach, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, brała także udział w wielu akcjach charytatywnych, m. in. Uczestnicząc w inscenizacjach i koncertach dla Hospicjum w Ostrowcu, zbiórce żywności w ramach akcji „Tak, pomagam!”, „Kromka chleba dla sąsiada”. Mimo wielu sukcesów Julka pozostaje sobą – jest skromna, taktowna, tolerancyjna. Lubi spędzać czas z rówieśnikami na dyskusjach, a niekiedy po prostu na beztroskiej zabawie. Umie bronić swojego zdania, ale też przyznać rację drugiej stronie. Nie traci ciekawości świata. W pełni zasługuje na zaszczytne miano Ucznia Roku 2020!

OSIĄGNIĘCIA

UCZENNICA WYRÓŻNIONA ODZNAKĄ "ZŁOTA TARCZA"

Kl. VIII b – Magdalena Oksińska

Złota tarcza

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ "SREBRNA TARCZA"

Srebrna tarcza

Kl. IV a – Maja Waliszewska
Kl. IV b – Marcel Langner

Kl. V a – Karol Osuch
Kl. V b – Natalia Walczyk
Kl. V c – Jan Pietrala
Kl. V d – Gabriel Pocheć
Kl. V e – Weronika Sałek
Kl. V f – Stefania Jędrych
Kl. V g – Aleksandra Herbuś
Kl. V h – Zofia Walczak

Kl. VI a – Filip Rachwał
Kl. VI b –  Maja Rafalska
Kl. VI c – Filip Markiewicz
Kl. VI d – Konrad Nowocień
Kl. VI e – Maja Piwońska
Kl. VI f – Wiktoria Dzikowska

Kl. VII a – Julia Dziewiecka
Kl. VII b – Karolina Perchel
Kl. VII c – Aleksandra Maj
Kl. VII d – Maja Zawolik

Kl. VIII a – Bartosz Gomuła
Kl. VIII b – Maja Siemińska 
Kl. VIII c – Natalia Karbowniczek
Kl. VIII d – Julia Opałka

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

II Międzynarodowy Konkurs Literacki “Jak uszczypnie, będzie znak” im. Anny Szewczyk-Konefał

  • Wyróżnienie – Wiktor Jachimczyk, kl. VI f, ucz. p. Iwony Pater

III Międzynarodowy Andrzejkowy Klasycznym Turnieju Szachowym

  • I miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

III Międzynarodowy Andrzejkowy Turniej Szachów Losowych

  • VII miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

III Międzynarodowy Andrzejkowy Błyskawiczny Turniej Szachowy

  • VIII miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

XLVI Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Kategoria – jodła wychowawcza

  • II miejsce – srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. VI a

Kategoria – soliści 10 – 13 lat

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. VI a

Kategoria jodła harcerska – wokaliści

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. VI a

KONKURSY OGÓLNOPOLSKI

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Fundacji RED IS BAD pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA” kl. I – III

  • Wyróżnienie – Ksenia Matracka, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Wiktoria Starzomska, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Igor Zając, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Filip Kamiński, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon
  • Wyróżnienie – Krystian Lis, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Maja Dymanowska, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Anna Michalczyk, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Maria Kabała, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik
  • Wyróżnienie – Szymon Kwiatkowski, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik
  • Wyróżnienie – Olaf Rogowski, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Fundacji RED IS BAD pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA” kl. IV – VIII

  • Wyróżnienie – Julia Walkiewicz, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Amelia Gawęcka, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej 
  • Wyróżnienie – Wojciech Skowron, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Paweł Michalski, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Maja Waliszewska, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • \Wyróżnienie – Zofia Szot, kl. IV b , ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Marcel Langner, kl. IV b, ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Emilia Stachowicz, kl. IV b, ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Natalia Frankiewicz, kl. V c, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Natalia Frankiewicz, kl. V c, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Bartosz Sadowski, kl. V d, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Dominika Krawczyk, kl. V g, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maria Kamińska, kl. V h, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maja Majewska, kl. V h, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Filip Rachwał, kl. VI a, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Julia Makowska, kl. VI a, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Mateusz Gromski, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Lena Szot, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Wiktoria Dzikowska, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maja Mierzyńska, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Zuzanna Ziarek, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Natalia Połetek, kl. VI f, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Julia Norowska, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Mikołaj Polak, kl. VII a, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Emilia Zwolińska, kl. VII b, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Mikołaj Paluch, kl. VII d, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maja Rola, kl. VIII b, ucz. p. Marzena Szymczyk

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony polski sportowiec 2019”

  • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

V Ogólnopolski Frankofoński Konkurs Fotograficzny „Bleu Blanc Rouge 2019”

  • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VII a, ucz. p. Kariny Kateusz-Dominik i Doroty Barańskiej-Balin 

XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka z wakacji”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ten magiczny czas”

  • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXIII Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2019”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Laureatka – Natalia Majewska, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XXV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”

  • III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXIX Ogólnopolski Konkurs Literacki „Młodzi Twórcy Literatury”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

Diecezjalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej „Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego – Eucharystia”

  • Finalista – Zuzanna Jedlikowska, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • Finalista – Adam Michalczyk, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • Finalista – Karol Sierpień, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

I Wojewódzki Konkurs z Języka Francuskiego

  • Laureatka – Amélia Gawęcką, kl. IV a, ucz. p. Kariny Kateusz-Dominik

III Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  • Finalistka – Julia Dziewiecka, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Milena Kabat, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Maja Siemińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

IV Wojewódzki Konkurs z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Finalista – Julia Dziewiecka – kl. VII a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej

VII Wojewódzki Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Laureat –  Bartosz Gomuła, kl. VIII a, ucz. p. Małgorzaty Czaja

IV Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej “W pieśni historia zaklęta”

  • I miejsce, Złota Nutka – Martyna Cieśla, kl. VI a

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. VI a

Wojewódzki etap XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”

  • I miejsce – Zuzanna Makarska, Emilia Zwolińska, kl. VII b, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza
  • II miejsce – Mikołaj Polak, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • II miejsce – Zofia Walczak, kl. V h, ucz. p. Doroty Dziubek, p. Danuty Wiśniewskiej, p. Bogusława Wojtkiewicza
  • III miejsce – Oliwia Zglińska, kl. V h, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza
  • Wyróżnienie – Karolina Perchel, kl. VII b, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

ZAWODY MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowy Grand Prix o Puchar Burmistrza Sandomierza w fitness gimnastycznym

Kategoria: solo

  • I miejsce – Pola Młynarczyk, kl. II b

Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim – Legionowo Cup

  • I miejsce – Julia Skrzypczyk, kl. VII b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

Mistrzostwach Polski WFF, Debiuty, Fit Kids, Fitness Aerobic

  • II miejsce – Pola Młynarczyk, kl. II b

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim

  • II miejsce – Dominik Czaja, klasy V c, ucz p. Wioletty Walerowicz
  • III miejsce – Paweł Mikołajczyk, kl. V h ucz p. Wioletty Walerowicz

Ogólnopolskie Zawody Halowe w Lekkiej Atletyce w Toruniu

  • IV miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

Puchar Polski Dzieci w Fitness

  • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VII a

ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

Halowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce w Kielcach

  • I miejsce – Patrycja Mucha kl. VIII a, w biegu na 60 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Alicja Mołodowiec kl. V d, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. VI e, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. VI e, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Mateusz Kowalski kl. VI a, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby

FOTORELACJA

ABSOLWENCI

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI