Click to listen highlighted text!

Bal Wszystkich Świętych

Z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych 27 października 2022 r. w małej sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbył się V Bal Wszystkich Świętych. Brali w nim udział uczniowie klas I-III z naszej szkoły, a także zaproszone dzieci z PP nr 7, 15 i 19 oraz NP “Pajacyk”.

Na katechezach poprzedzających Bal Wszystkich Świętych uczniowie zapoznali się z sylwetkami najpopularniejszych patronów oraz nauczyli się piosenek o tematyce świętych i świętości. Kilka dni przed balem przedstawiciele każdej klasy losowali imiona świętych patronów, których przygotowane przez uczniów portrety stanowiły główny temat naszego konkursu plastycznego “Święci oczami dzieci’’.

Uczniowie wraz z rodzicami mieli za zadanie przygotować w domach stroje wybranych świętych i przyjść w nich na Bal. Wszystkie klasy biorące udział w naszym balu wykazały się niezwykłym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Każdy z uczniów mógł pochwalić się starannie przygotowanym strojem co bez wątpienia podkreśliło radosny charakter Uroczystości Wszystkich Świętych. Podczas balu doszło do wyróżnienia najlepszych prac konkursowych i wręczenia nagród zwycięzcom.

Tańce oraz zabawy integracyjne poprowadzone przez animatorki z klasy VIII h stanowiły główną część Balu. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w quizie wiedzy o świętych.

Nad całością imprezy czuwała pani katechetka Danuta Wiśniewska, a prowadzącymi bal byli Zosia Walczak z kl. VIII h i Mateusz Dyka z kl. VIII d oraz ks. Krzysztof Kwiatkowski. Nagłośnienie i muzyka była zadaniem Antka Jedlikowskiego z kl. VIII a.

Bal stał się okazją do poznania sylwetek wielu świętych oraz stworzył szansę wspólnej, radosnej zabawy.

Miłą niespodzianką dla uczniów starszych klas były cytaty świętych rozdawane przez uczennice klas VIII: Dominikę Męciwodę, Maję Wojton i Natalię Kajdę.

Organizatorami wydarzenia były panie katechetki Danuta Wiśniewska i Małgorzata Krysa oraz kapłani Krzysztof Kwiatkowski i Adrian Trybulski. W dekoracji sali pomagała pani Anna Zychnowska i pani Marzena Szymczyk, która też była głównym jurorem prac plastycznych.

About The Author

Skip to content Click to listen highlighted text!