Click to listen highlighted text!

ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2019 / 2020

Archiwum_baner

PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

Julia Opałka to uczennica kl. 8 d, dla której nauka jest przygodą. Lubi odkrywać jej tajemnice, z rzeczy znanej rozwijać nieznaną, działać kreatywnie, ale też do przeżycia każdego wyzwania stara się dobrze przygotować. Interesuje się literaturą, sztuką, historią i podróżami. Sięga „dalej i wyżej”, kierując się słowami Vernona Howarda: „Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie”. Talent i pracowitość pozwoliły Julce odnieść wiele znaczących sukcesów. Średnia jej ocen z ostatnich 4 lat wynosi: 5,9. Dwukrotnie otrzymała „Srebrną Tarczę”.

  • zajęła III m. w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” (2015),
  • zakwalifikowała się do II etapu XIV Woj. Konkursu Humanistycznego (2017),
  • uzyskała tytuł finalistki VIII Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” (2018),
  • wzięła udział w II etapie Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Yes, I Can” (2018),
  • zdobyła tytuł finalistki III etapu tego konkursu (2019),
  • została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Aby podobać się Bogu i ludziom” (2018),
  • otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym „Polska Niepodległa w latach 1918 – 1939” (2020),
  • zakwalifikowała się do II etapu I Woj. Konkursu z Historii,
  • zakwalifikowała się do II etapu VII Woj. Konkursu z Języka Angielskiego (2020).

Wyprawy po „małej ojczyźnie” zaowocowały napisaniem ciekawej pracy literackie, w której Julka oddała niepowtarzalny klimat naszego regionu, co zostało nagrodzone I m. w Świętokrzyskim Konkursie Plastyczno-Literackim (2018). Jednak największym sukcesem Julki było uzyskanie w szóstej klasie tytuły finalistki Woj. Konkursu z Języka Polskiego, a w 2019 r. – laureatki (była jedyną siódmoklasistką wśród nagrodzonych). Uczestniczyła także w szkolnych uroczystościach, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, brała także udział w wielu akcjach charytatywnych, m. in. Uczestnicząc w inscenizacjach i koncertach dla Hospicjum w Ostrowcu, zbiórce żywności w ramach akcji „Tak, pomagam!”, „Kromka chleba dla sąsiada”. Mimo wielu sukcesów Julka pozostaje sobą – jest skromna, taktowna, tolerancyjna. Lubi spędzać czas z rówieśnikami na dyskusjach, a niekiedy po prostu na beztroskiej zabawie. Umie bronić swojego zdania, ale też przyznać rację drugiej stronie. Nie traci ciekawości świata. W pełni zasługuje na zaszczytne miano Ucznia Roku 2020!

OSIĄGNIĘCIA

UCZENNICA WYRÓŻNIONA ODZNAKĄ "ZŁOTA TARCZA"

Kl. VIII b – Magdalena Oksińska

Złota tarcza

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ "SREBRNA TARCZA"

Srebrna tarcza

Kl. IV a – Maja Waliszewska
Kl. IV b – Marcel Langner

Kl. V a –
Kl. V b –
Kl. V c – Jan Pietrala
Kl. V d – Gabriel Pocheć
Kl. V e – Weronika Sałek
Kl. V f – Stefania Jędrych
Kl. V g – Aleksandra Herbuś
Kl. V h – Zofia Walczak

Kl. VI a – Filip Rachwał
Kl. VI b –  Maja Rafalska
Kl. VI c –
Kl. VI d –
Kl. VI e – Maja Piwońska
Kl. VI f – Wiktoria Dzikowska

Kl. VII a – Julia Dziewiecka
Kl. VII b – Karolina Perchel
Kl. VII c – Aleksandra Maj
Kl. VII d – Maja Zawolik

Kl. VIII a – Bartosz Gomuła
Kl. VIII b – Maja Siemińska 
Kl. VIII c – Natalia Karbowniczek
Kl. VIII d – Julia Opałka

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

II Międzynarodowy Konkurs Literacki “Jak uszczypnie, będzie znak” im. Anny Szewczyk-Konefał

  • Wyróżnienie – Wiktor Jachimczyk, kl. VI f, ucz. p. Iwony Pater

III Międzynarodowy Andrzejkowy Klasycznym Turnieju Szachowym

  • I miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

III Międzynarodowy Andrzejkowy Turniej Szachów Losowych

  • VII miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

III Międzynarodowy Andrzejkowy Błyskawiczny Turniej Szachowy

  • VIII miejsce – Bartosz Pietruszka, kl. II d

XLVI Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Kategoria – jodła wychowawcza

  • II miejsce – srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. VI a

Kategoria – soliści 10 – 13 lat

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. VI a

Kategoria jodła harcerska – wokaliści

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. VI a

KONKURSY OGÓLNOPOLSKI

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Fundacji RED IS BAD pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA” kl. I – III

  • Wyróżnienie – Ksenia Matracka, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Wiktoria Starzomska, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Igor Zając, kl. II a, ucz. p. Joanna Zybura
  • Wyróżnienie – Filip Kamiński, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon
  • Wyróżnienie – Krystian Lis, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Maja Dymanowska, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Anna Michalczyk, kl. III a, ucz. p. Joanna Zagozdon 
  • Wyróżnienie – Maria Kabała, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik
  • Wyróżnienie – Szymon Kwiatkowski, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik
  • Wyróżnienie – Olaf Rogowski, kl. III b , ucz. p. Renata Bartnik

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Fundacji RED IS BAD pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA” kl. IV – VIII

  • Wyróżnienie – Julia Walkiewicz, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Amelia Gawęcka, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej 
  • Wyróżnienie – Wojciech Skowron, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Paweł Michalski, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • Wyróżnienie – Maja Waliszewska, kl. IV a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
  • \Wyróżnienie – Zofia Szot, kl. IV b , ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Marcel Langner, kl. IV b, ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Emilia Stachowicz, kl. IV b, ucz. p. Wandy Ostatek
  • Wyróżnienie – Natalia Frankiewicz, kl. V c, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Natalia Frankiewicz, kl. V c, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Bartosz Sadowski, kl. V d, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Dominika Krawczyk, kl. V g, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maria Kamińska, kl. V h, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maja Majewska, kl. V h, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Filip Rachwał, kl. VI a, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Julia Makowska, kl. VI a, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Mateusz Gromski, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Lena Szot, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Wiktoria Dzikowska, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maja Mierzyńska, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Zuzanna Ziarek, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Natalia Połetek, kl. VI f, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Julia Norowska, kl. VI e, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Mikołaj Polak, kl. VII a, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Emilia Zwolińska, kl. VII b, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Mikołaj Paluch, kl. VII d, ucz. p. Marzena Szymczyk
  • Wyróżnienie – Maja Rola, kl. VIII b, ucz. p. Marzena Szymczyk

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony polski sportowiec 2019”

  • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

V Ogólnopolski Frankofoński Konkurs Fotograficzny „Bleu Blanc Rouge 2019”

  • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VII a, ucz. p. Kariny Kateusz-Dominik i Doroty Barańskiej-Balin 

XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka z wakacji”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ten magiczny czas”

  • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXIII Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2019”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Laureatka – Natalia Majewska, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XXV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”

  • III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXIX Ogólnopolski Konkurs Literacki „Młodzi Twórcy Literatury”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

Diecezjalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej „Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego – Eucharystia”

  • Finalista – Zuzanna Jedlikowska, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • Finalista – Adam Michalczyk, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • Finalista – Karol Sierpień, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

I Wojewódzki Konkurs z Języka Francuskiego

  • Laureatka – Amélia Gawęcką, kl. IV a, ucz. p. Kariny Kateusz-Dominik

III Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  • Finalistka – Julia Dziewiecka, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Milena Kabat, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Maja Siemińska, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

IV Wojewódzki Konkurs z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Finalista – Julia Dziewiecka – kl. VII a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej

VII Wojewódzki Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  • Laureat –  Bartosz Gomuła, kl. VIII a, ucz. p. Małgorzaty Czaja

IV Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej “W pieśni historia zaklęta”

  • I miejsce, Złota Nutka – Martyna Cieśla, kl. VI a

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. VI a

Wojewódzki etap XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”

  • I miejsce – Zuzanna Makarska, Emilia Zwolińska, kl. VII b, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza
  • II miejsce – Mikołaj Polak, kl. VII a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • II miejsce – Zofia Walczak, kl. V h, ucz. p. Doroty Dziubek, p. Danuty Wiśniewskiej, p. Bogusława Wojtkiewicza
  • III miejsce – Oliwia Zglińska, kl. V h, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza
  • Wyróżnienie – Karolina Perchel, kl. VII b, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

ZAWODY MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowy Grand Prix o Puchar Burmistrza Sandomierza w fitness gimnastycznym

Kategoria: solo

  • I miejsce – Pola Młynarczyk, kl. II b

Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim – Legionowo Cup

  • I miejsce – Julia Skrzypczyk, kl. VII b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

Mistrzostwach Polski WFF, Debiuty, Fit Kids, Fitness Aerobic

  • II miejsce – Pola Młynarczyk, kl. II b

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim

  • II miejsce – Dominik Czaja, klasy V c, ucz p. Wioletty Walerowicz
  • III miejsce – Paweł Mikołajczyk, kl. V h ucz p. Wioletty Walerowicz

Ogólnopolskie Zawody Halowe w Lekkiej Atletyce w Toruniu

  • IV miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

Puchar Polski Dzieci w Fitness

  • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VII a

ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

Halowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce w Kielcach

  • I miejsce – Patrycja Mucha kl. VIII a, w biegu na 60 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Kowalski kl. VI a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Alicja Mołodowiec kl. V d, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. VI e, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. VI e, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Mateusz Kowalski kl. VI a, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby

FOTORELACJA

ABSOLWENCI

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI

ROK SZKOLNY 2018 / 2019

Archiwum_baner

PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

Magdalena Oksińska – jest uczennicą klasy VII b. Wyróżnia się wzorowym zachowaniem. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę. Osiąga wysokie wyniki w nauce – średnia ocen 6,0. Interesuje się literaturą (pisze wiersze), malarstwem, przyrodą, muzyką. To wyjątkowa osoba, odpowiedzialna, skromna, sumienna i ambitna. Ceni tolerancję i uczciwość. Jest kreatywna, wyznacza sobie ambitne cele, podejmuje różnorodne wyzwania. Rówieśnicy zawsze mogą liczyć na jej pomoc, wsparcie. Dba o honor i tradycję szkoły. Angażuje się w organizowanie szkolnych uroczystości oraz tych, które są adresowane dla środowiska. Jest autorką logo Festiwalu Talentów 2019. 
Zgadza się ze słowami Paulo Coelho: „Nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddawać”. Jej pracowitość i wytrwałość gwarantują sukcesy w licznych konkursach.

  • laureatka Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2016, 2018) oraz wyróżnienie (2017), 
  • laureatka Międzynarodowego Konkursu „ Inne spojrzenie” (2017, 2018, 2019),
  • laureatka Międzynarodowego Konkursu “Wesołego Alleluja” (2017, 2018),
  • laureatka Ogólnopolskich Przeglądów Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”, „Lipa 2017”, „Lipa 2018”,
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ”Czas Bożego Narodzenia” (2019), 
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wolność kocham i rozumiem”(2018), 
  • laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przecież każdy pisze wiersze” (2018),
  • laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu ”Pamięć jest wielką siłą” (2018),
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moja Mała Ojczyzna” (2017),
  • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego (2017) oraz wyróżnienie (2018),
  • nagroda główna w Ogólnopolskim Konkursie „Malowane poezją” (2018), wyróżnienie (2019),
  • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Pastuszkowie z Fatimy” (2018),
  • wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Pudełko moich marzeń” (2019),
  • wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” (2019),
  • wyróżnienie w XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka (2019),
  • nagroda Grand Prix w V Wojewódzkim Konkursie „Nasze świętokrzyskie za 50 lat” (2018).

Ta przesympatyczna dziewczyna o nietuzinkowej osobowości w pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2019!

OSIĄGNIĘCIA

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ "SREBRNA TARCZA"

Srebrna tarcza

Kl. IV a – Julia Lis
Kl. IV b – Natalia Walczyk
Kl. IV c – Jan Pietrala
Kl. IV d – Mateusz Dyka
Kl. IV e – Weronika Sałek
Kl. IV f – Stefania Jędrych
Kl. IV g – Blanka Walczyk
Kl. IV h – Oliwia Zglińska

Kl. V a – Martyna Cieśla
Kl. V b – Zuzanna Ziarek
Kl. V c – Filip Markiewicz
Kl. V d – Konrad Nowocień
Kl. V e – Katarzyna Soboń
Kl. V f – Wiktoria Dzikowska

Kl. VI a – Julia Dziewiecka
Kl. VI b – Zuzanna Makarska
Kl. VI c – Emilia Pietrzyk
Kl. VI d – Amelia Orłowska

Kl. VII a – Zuzanna Jedlikowska
Kl. VII b – Magdalena Oksińska
Kl. VII c – Jan Wieczorek
Kl. VII d – Julia Opałka
Kl. VII e – Krystian Pająk

Kl. VIII a – Paweł Wróbel
Kl. VIII b – Kinga Choda
Kl. VIII c – Martyna Polak
Kl. VIII d – Natalia Łapińska
Kl. VIII e – Bartłomiej Żądło

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

VII Międzynarodowy Konkurs „Wesołego Alleluja”

  • Laureatka – Maja Rola, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XVII Międzynarodowy Konkurs „Inne Spojrzenie”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

  • Laureatka – Julia Lis, kl. IV a, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Mateusz Dyka, kl. IV d, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Natalia Majewska, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XXXXV Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Soliści 10-13 lat:

  • II miejsce – srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. V a

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

II Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki “Tomaszowskie lato 2019”

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. V a

IV Ogólnopolski Konkurs Literacki “Aby podobać się Bogu i ludziom – Święty Mikołaj i Święty Stanisław w oczach dzieci i młodzieży”

  • Laureatka – Julia Opałka, kl. VII d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Mirosławy Zaremby

IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki “Najpiękniejsze są polskie piosenki”

Kategoria: klasy IV- VI

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. V a

XII Ogólnopolski Konkurs „Malowane poezją”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XX Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pudełko moich marzeń”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXII Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2018”

  • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Laureatka – Natalia Majewska, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

XIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Słowo i Piosenka”

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. V a

XXIV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka

  • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

XXIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Lipsko 2019

  • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. V a

X Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki „II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”

  • Laureatka – Kinga Choda, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

Ogólnopolski Konkurs „Czas Bożego Narodzenia”

  • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Wyróżnienie – Maja Rola, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Wolność kocham i rozumiem”

  • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

Ogólnopolski Konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

  • II miejsce – Julia Grudzień, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny dla uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia “Polska z Chaczaturianem-3”

  • II miejsce w grupie I – Olaf Jurkowski, kl. IV e

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Moja Ojcowizna”

  • Finalista – Adam Czuba, kl. IV a, ucz. p. Doroty Dziubek
  • Finalistka – Martyna Polak, kl. VIII c, ucz p. Mirosławy Zaremby

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – Pix2019

  • I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, ucz. p. Dariusza Mruk

KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

II Turniej Szachowo-Rowerowy

  • III miejsce – Jan Markiewicz, kl. IV h

II Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  • Laureatka – Julia Opałka, kl. VII d, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • Finalistka – Gabriela Niewadzi, kl. VIII b, ucz. p. Doroty Dziubek

IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej “Songowanie 2019”

  • I miejsce – “Złota Nutka” – Martyna Cieśla, kl. V a

VI Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

  • Finalista – Mateusz Guliński, kl. VIII b, ucz. p. Małgorzaty Czaja

XII Międzyregionalny Przegląd Fortepianowy Uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia”Lubaczowskie Impresje Muzyczne”

  • III miejsce – Gabriel Pocheć, kl. IV d

XXII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej “Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie” – Ewangelia wg św. Jana

Kategoria: klasy VII – VIII

  • Finalista – Adam Michalczyk, kl. VII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

Kategoria: klasy IV – VI

  • Finalista – Mikołaj Polak, kl. VI a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej

XXX Edycja Konkursu „Matematyka bez granic” – Junior

  • IV miejsce w regionie – 35 miejsce w kraju, kl. VI a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej
  • V miejsce w regionie – 50 miejsce w kraju, kl. V e, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej
  • VI miejsce w regionie – 54 miejsce w kraju, kl. V a, ucz. p. Magdaleny Jasińskiej
  • VII miejsce w regionie – 53 miejsce w kraju, kl. V b, ucz. p. Agnieszki Mazur

Błyskawiczny Turniej Szachowy podczas I edycji “Świętokrzyskich Gier bez prądu”

  • III miejsce – Jan Markiewicz, kl. IV h

Drużynowe Szachowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego
Liga młodzików

  • II miejsce – Jan Markiewicz, kl. IV h

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Moja Ojcowizna”

  • I miejsce – Martyna Polak, kl. VIII c, ucz p. Mirosławy Zaremby
  • I miejsce – Adam Czuba, kl. IV a , ucz. p. Doroty Dziubek
  • II miejsce – Kamila Rycombel, kl. VI a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
  • II miejsce – Mikołaj Polak, kl. VI a, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza i p. Mirosławy Zaremby
  • III miejsce – Bartosz Król, kl. VI a, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza i p. Mirosławy Zaremby
  • Wyróżnienie – Oliwia Zglińska, kl. IV h, ucz p. Bogusława Wojtkiewicza
  • Wyróżnienie – Wiktor Przepiórka, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Jestem dzielny – badam się z uśmiechem”

  • Wyróżnienie – Oliwia Pietrzyk, kl. IV h, ucz. p. Jolanty Gawron

Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Mój Kosmos”

  • Wyróżnienie – Wiktoria Gawlik, kl. I d, ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej
  • Wyróżnienie – Amelia Pucułek, kl. I d, ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej
  • Wyróżnienie – Gabriela Petrykowska, kl. II a, ucz. p. Joanny Zagozdon

Wojewódzki Przegląd Zespołów Wokalnych, Wokalno-Instrumentalnych oraz Wokalistów “Harcerska Wiosna Kulturalna 2019”

  • III miejsce – Martyna Cieśla, kl. V a

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych

  • I miejsce – Julia Skrzypczyk, kl. VI b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim — Swarzędz Cup 2019
Konkurencja: walki sportowe
Kategoria: kadetki

  • III miejsce – Julia Skrzypczyk, kl. VI b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

Finał Wojewódzki V Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I – IV dziewcząt i chłopców

  • II miejsce – Kacper Dwojak, Ksenia Matracka, Krystian Świstak, Barbara Wejman – I a, Julia Celińska, Sebastian Dryjas, Kacper Mierzejewski, Antoni Gołąb – I b, Mateusz Kubik, Nikola Haba – I c, Alicja Drabina, Klaudia Stachowicz – I d, Vanessa Kustra – I e, Wiktoria Barańska, Oliwia Boleń, Nikola Mikołajek, Mateusz Osojca, Jakub Sejdziński – II a, Maria Kabała, Wojciech Budzeń – II b, Iga Berner, Artur Drobek, Karol Konat, Maciej Starachowski – II c, Julia Przygoda, Michał Pacocha – II d, Alicja Misztal IV h, Wiktoria Przepiórka IV g, Blanka Walczyk IV g, Maja Kaniewska IV f, Stefania Jędrych IV f, Mikołaj Bednarski IV , Piotr Czajkowski IV d, Aleksander Barański IV d, Filip Turek IV g, Gabriel Lach IV , Kacper Mierzejewski IV, ucz. p. Katarzyny Nowak, p. Ilony Kucharskiej, p. Anny Wesołowskiej, p. Lucyny Wiśniewskiej, p. Magdaleny Soboń, p. Joanny Zagozdon, p. Renaty Bartnik,p. Pauliny Jankowskiej, p. Joanny Zybury, p. Janusza Ozdoby, p. Andrzeja Waniela, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Pawła Łagody

Halowe Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce w Kielcach

  • I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Bartosz Grudniewski, kl. VIII a, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Alicja Mołodowiec, kl. IV d, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Jasionek Mateusz, kl. V c, z w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Dominik Wnuk, kl. V e, w skoku w dal, ucz. p.Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Alicja Mołodowiec kl. IV d, w biegu na 60 m, ucz.p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 60 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim

  • II miejsce – Dominik Czaja, kl. IV c, ucz. p. Wioletty Walerowicz

Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców

  • III miejsce – Filip Sejdziński kl. VI c, Mateusz Jesionek kl. V c, Wojciech Zięba kl. VI a, Konrad Nowocień kl. V d, Kacper Nowakowski kl. VI a, Maksymilian Krawiec kl. VI a, Olivier Nowak kl. VI b, Dominik Stachera kl. VI b, Martin Wyrzykowski VI c, ucz. p. Andrzeja Waniela, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Janusza Ozdoby i p. Wojciecha Serwina

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce rocznik 2006 – 2007 oraz 2008 i młodsi

  • I miejsce – Dominik Wnuk kl. V e w skoku w dal z wynikiem 4,35 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Bartosz Kowalski kl. V a w skoku w dal z wynikiem 4,78 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Dominik Wnuk kl. V e w biegu na 60m wynikiem 9,09 s, ucz. p. Janusza Ozdoby

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Trójboju L.A. rocznik 2008 i młodsi

  • II miejsce – Dominik Wnuk kl. V e, Kamil Kubacki kl. V b, Oliwier Mazur kl. V b, Mikołaj Bednarski kl. V d, Piotr Czajkowski kl. V d. w Trójboju (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką), ucz. p. Janusza Ozdoby

W punktacji indywidualnej

  • III miejsce – Dominik Wnuk kl. V e, ucz. p. Janusza Ozdoby

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  • I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Patrycja Mucha kl. VII a, w biegu na 200 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Patrycja Mucha kl. VII a, w biegu na 80 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Izabella Łepecka kl. VIII c w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby

Wojewódzkie zawody LDK w Lekkiej Atletyce w Kielcach

  • I miejsce – Mateusz Kowalski, kl. V a, w rzucie piłeczką palantową, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • I miejsce – Daniel Chamera, kl. VIII d, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Alicja Mołodowiec, kl. IV d, w trójboju, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Nikola Romanowska, kl. VII b, w skoku w wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Dominik Wnuk, kl. V e, w trójboju, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Bartosz Kowalski, z kl. V a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Mateusz Jesionek, kl. V c, w biegu na 300 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 80 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Bartosz Kowalski, z kl. V a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsce – Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 200 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsca – Izabella Łepecka, kl. VIII c, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
  • III miejsca – Izabella Łepecka, kl. VIII c, w rzucie oszczepem, ucz. p. Janusza Ozdoby

FOTORELACJA

ABSOLWENCI

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI