Click to listen highlighted text!

CZYSTE ŚWIĘTOKRZYSKIE

Baner Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski uczestniczyła w programie z zakresu edukacji ekologicznej poprzez udział w konkursie pt. “Czyste Świętokrzyskie”.

CELE GŁÓWNE PROGRAMU:

  • Podniesienie jakości edukacji ekologicznej prowadzonej w szkole podstawowej.

REALIZACJA PROGRAMU:

Praca uczennicy naszej szkoły została doceniona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

14 października 2021 r. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przekazała naszej szkole pomoce dydaktyczne. Był to komputer przenośny i urządzenie wielofunkcyjne. Nagroda została przydzielona za realizację zadania “Doposażenie pracowni biologicznej w PSP 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach programu z zakresu edukacji ekologicznej dla uczestników konkursu – Czyste Świętokrzyskie”.

Koszt zakupu sprzętu wyniósł 4 000,00 zł brutto i został sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Sprzęt stanowi wyposażenie pracowni biologicznej w PSP nr 5. Będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji ekologicznej w placówce.

Zajęcia zostaną przeprowadzone 23 edycjach w formie 2 godzinnych warsztatów dla uczniów klas IV-VIII pt. “Jestem z pokolenia zero waste!”.

Uczniowie dowiedzą się, co oznacza styl życia “zero waste”. Zdobędą informacje na temat wpływu odpadów na środowisko, możliwości minimalizowania wytwarzania odpadów oraz zaplanowania zakupów w stylu “zero waste”.

Baner-czyste świętokrzyskie. Na niebieskim tle dom i drzewo. Dół plakatu to zielona łąka.

Get 30% off your first purchase

X
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!