Click to listen highlighted text!

III Ogólnopolski Konkurs Matematyczno – Informatyczny INSTALOGIK 2021/2022

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny skierowany dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Konkurs uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania.

Konkurs jest trzy etapowy i w całości realizowany jest on-line. W pierwszym etapie konkursu uczniowie zostali zapoznani z kilkoma instrukcjami języka Assembly. Przed drugim etapem na stronie konkursu udostępnione zostało pełne środowisko programistyczne języka Assembly oraz materiały szkoleniowe pozwalające szerzej zapoznać się z tym językiem i przygotować się do kolejnych etapów konkursu. Na otwartych sesjach próbnych uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w rozwiązywaniu zadań programistycznych. Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. Czas na rozwiązanie zadań to 1,5 godziny. Z myślą o uczniach klas 7-8 przygotowane zostały zadania z gwiazdką.

W III edycji konkursu wzięło udział 6420 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 3133 uczestników, a do III etapu zakwalifikowano 1739 uczestników.

Klasy V

  • Finalista, najlepszy wynik w powiecie ostrowieckim – Maja Pietrzyk, klasa V b, uczennica pani Katarzyny Bieleckiej

Klasy VI

  • Finalista, najlepszy wynik w powiecie ostrowieckim – Macel Langner, klasa VI b, uczeń pani Katarzyny Bieleckiej

Klasy VII

  • Finalista, trzeci wynik w powiecie ostrowieckim – Filip Turek, klasa VII g, uczeń pani Anny Barańskiej

Klasy VIII

  • Finalista – Julia Mroczek, klasa VIII a, uczennica pani Katarzyny Bieleckiej

Za udział w konkursie dostaliśmy chromebooka.

Get 30% off your first purchase

X
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!