Click to listen highlighted text!

IV a i V a, czyli wycieczka na 102!

19 maja 2022 r. obie klasy pojechały na wycieczkę do Kazimierza Dolnego, urokliwego miasta nad Wisłą. Opiekunami byli: pani Dorota Dziubek, pani Mirosława Zaremba, pan Wojciech Serwin i pan Michał Kępczyński Kępczyński.

Małą miejscowość z wielką historią uczniowie zwiedzali meleksami. Wysłuchali ciekawych opowieści na temat oglądanych miejsc. Następnie wyruszyli pieszo Korzeniowym Dołem. Zalicza się go do jednego z najpiękniejszych wąwozów w tym rejonie. Przebiega nim ścieżka dydaktyczna. Uczniowie przekonali się tu, jak niezwykłym „architektem” może być przyroda. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Przepiękne krajobrazy i towarzystwo ptaków to niewątpliwe atuty tej części wyprawy. Ale to nie koniec atrakcji! W Piekarni Sarzyński wzięli udział w warsztatach. Wysłuchali legendy o kogucie – jednym z symboli Kazimierza Dolnego. Poznali składniki do produkcji ciasta i uformowali własne koguty. W pracę włożyli dużo serca. Dodali zatem składnik gwarantujący sukces każdego przedsięwzięcia. Każdy uczestnik otrzymał upieczonego koguta i certyfikat. Potwierdzał on ukończenie szkolenia czeladniczego z oceną celującą oraz uzyskanie tytułu Piekarza Koguciarza.

Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w sercu miasta. To jego Rynek z zabytkowymi kamienicami o pięknych fasadach, najstarsza kazimierska świątynia, charakterystyczna studnia. Są też tu miejsca na zjedzenie smacznego posiłku.

Pogoda jak zwykle nie zawiodła. Wszystkim dopisały humory. Atrakcyjny program był realizowany pod okiem doświadczonego przewodnika. Wycieczka więc bardzo się dzieciom podobała. Dostarczyła im wielu niezapomnianych przeżyć.

Get 30% off your first purchase

X
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!