Click to listen highlighted text!

Jesteśmy EKO

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do I edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „BE.ECO”. Od jesieni pracował zespół nauczycieli w składzie: Iwona Kara, Agata Róg, Anna Chamera oraz Ewelina Baran-Żelaszczyk.

Między innymi członkowie zespołu uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach dla nauczycieli na temat zmian klimatycznych, bioróżnorodności oraz roli segregacji śmieci i recyklingu. Można też było skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji i przeprowadzić eko-lekcje.

Ostatnim krokiem było zgłoszenie uczniów naszej szkoły do ogólnopolskiego turnieju wiedzy o ekologii. Konkurs odbył się 12 maja 2022 roku. Brały w nim udział zarówno dzieci z klas młodszych jak i starsze roczniki. W przeprowadzeniu turnieju pomogli nauczyciele informatyki oraz wychowawcy.
Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za wyjątkowe zaangażowanie i udział w I edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “BE.ECO” w roku szkolnym 2021 / 2022. Otrzymaliśmy od organizatorów stosowny certyfikat.

Certyfikat wystawiony przez Fundację Digital University. Wyróżnienie dla Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 za wyjątkowe zaangażowanie i udział w I edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "BE.ECO" w roku szkolnym 2021 / 2022.
Przewiń do góry Skip to content Click to listen highlighted text!